Włosy zniszczone, jak sobie z nimi poradzić? – Porady stylistów

Każdy z nas ma czasem gorszy dzień. Dzień kiedy nic nam się nie układa, a wszystko zdaje się być pod górkę. Nasze włosy tak jak i my mają czasem trudny okres. Spowodowane jest to wieloma czynnikami – zarówno atmosferycznymi, nieodpowiednią pielęgnacją, bądź nadmierną stylizacją. Są momenty kiedy nasze włosy nie układają się, ciężko się rozczesują, łamią się albo wypadają. Jak sobie z nimi poradzić? Sprawdź porady znanych i cenionych stylistów.

Włosy zniszczone wymagają odbudowy. Zastosowanie odpowiednich produktów i zabiegów uzupełni ubytki we włosie, wzmocni je i zregeneruje od nasady, aż po same końce. Ambasador marki L’oreal i Kérastase Leszek Czajka podkreśla znaczenie rytuału Kérastase w odbudowie zniszczonych włosów. “Do tej pory określane jako uwrażliwione, tak naprawdę są zniszczone. Dlatego warto im zafundować pielęgnację z niesamowitą rośliną rezurekcyjną. Po raz pierwszy marka Kérastase wydobyła jej cenny ekstrakt i zastosowała go w gamie regenerującej włosy – wyjaśnia Leszek Czajka, Ambasador marki. Taką pielęgnację kobiety mogą same kontynuować w domu – dodaje.” (źródło: polki.pl) Produkty o których wspomina Leszek Czajka dostępne są w naszym sklepie, a Ty już dzisiaj możesz cieszyć się wspaniałymi efektami zdrowych włosów.

1234 mteam-5412 arch_cimn

Fryzjer żurnalista – Piotr Hull, do którego grona klientek zaliczają się Edyta Olszówka czy Marta Żmuda-Trzebiatowska podkreśla znaczenie odpowiedniej pielęgnacji. “Pamiętaj o pielęgnacji. Żeby włos dobrze się układał, musi być odżywiony.” – wspomina. Warto zatem sięgnąć po odżywcze i regenerujące maski czy kuracje do włosów”. Warto w momencie stosowania kuracji zrobić swego rodzaju saunę dla naszych włosów. Po nałożeniu maski czy ampułki warto zawinąć włosy w folię i  ręcznik. Ciepło sprawi, że składniki lepiej wnikną w głąb struktury włosa, a co za tym idzie będzie on doskonale odżywiony. Dodatkowo możecie również zafundować Waszym włosom przed kąpielą olejowanie. Na suche włosy przed ich umyciem nałóżcie na włosy solidną ilość olejku do włosów. Przytrzymajcie na włosach około 30 minut, a następnie umyjcie włosy. Oczywiście nie zapominajcie o stosowaniu odżywek po każdym myciu włosów.

 

mteam-17439 set3 mteam-18625

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Włosy dystroficzne – czy mamy się czego bać?

 

W przypadku zniszczonych włosów, które są poprzez swoją delikatną strukturę podatne na uszkodzenia, złamania warto ograniczyć stosowanie urządzeń do stylizacji. Stylista Angeliny Jolie, Lupity Nyong’ czy Ashley Greene – Ted Gibson wspomina, że najgorszą rzeczą jaką możemy zagwarantować naszym włosom jest stosowanie urządzeń na ciepło na mokrych włosach. Powoduje to natychmiastowe spalenie włosów. Starajmy się więc w miarę możliwości unikać stylizacji na ciepło. Dajmy naszym włosom odpocząć i wyschnąć naturalnie.

Dla każdej posiadaczki długich lecz zniszczonych kosmyków mała porada Macieja Wróblewskiego. W przypadku długich włosów na noc zawsze zawijaj je w koczek. Dzięki temu nie będą ulegać mechanicznemu uszkodzeniu gdyż nie będą ocierać się o poduszkę. Pamiętajcie również, że systematyczne podcinanie końcówek wzmacnia nasze włosy. Warto zatem podcinać końcówki co 6 tygodni.

wizaz

źródło: wizaz.pl

Włosy zniszczone nie oznaczają końca świata. Tak jak z każdej sytuacji jest wyjście tak i tutaj mamy szerokie pole manewru, aby sobie z nimi poradzić.  Odpowiednia pielęgnacja jest w stanie zadbać o nasze włosy na najwyższym poziomie. Dzięki produktom możesz cieszyć się zdrowymi i pięknymi włosami każdego dnia! A dla mniej zmotywowanych przesłanie fryzjera stylisty Oscara Bachoń – “Nie ma zmiłuj moja droga! Żeby mieć piękne włosy, trzeba odpowiednio o nie zadbać. I żadne tam – „brak mi czasu” albo „raz nic się nie stanie”.

101,99
177,99
36,99


Jedna odpowiedź do “Włosy zniszczone, jak sobie z nimi poradzić? – Porady stylistów”

  1. Kamila pisze:

    Naprawdę zadowolona jestem z efektów jakie przynoszą mi kosmetyki wax Pilomax. Mocne nawilżenie, odbicie od skóry głowy, piękny blask……Polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *