Cement odbudowujący włosy – Kérastase Ciment Anti-Usure

Cement odbudowujący włosy Kérastase Ciment Anti-Usure to lekka odżywka dedykowana włosom zniszczonym i cienkim. Ogranicza efekt puszenia się włosów, za pomocą ceramidów i protein uzupełnia strukturę włosów i otula je ochronną warstwą. Oto wrażenia, jakie ze stosowania kosmetyku miała nasza Testerka.

cement odbudowujący włosy

fot. © Pajmon.com Katarzyna Kozłowska

Zgodnie z naszą formułą cement odbudowujący włosy Kérastase został oceniony w 7 kluczowych kategoriach:

  1. Opakowanie
  2. Zapach i konsystencja
  3. Wydajność
  4. Działanie
  5. Zalety
  6. Wady
  7. Ocena ogólna w skali od 1 do 5

cement odbudowujący włosy

Katarzyna – studentka grafiki, zamiłowanie do sztuki przejawia się także w jej wyglądzie. Swoje długie włosy poddaje wielu zabiegom, takim jak codzienne mycie głowy, prostowanie czy farbowanie we wszystkich możliwych kolorach, począwszy od brązów, a skończywszy na różu i błękicie.

Z natury jej włosy są cienkie i delikatne, a eksperymenty jeszcze bardziej osłabiły ich kondycję. Stały się wysuszone, łamliwe i pozbawione objętości. Są to również włosy uwrażliwione. Kasia używa wielu kosmetyków ukierunkowanych na regenerację, wzmocnienie i wygładzenie struktury włosa. Jej ulubionymi markami są: Kérastase, Joico i Farouk Chi. O swoich włosach mówi tak:

  • Długość: długie.
  • Farbowane: tak.
  • Rodzaj włosów: cienkie i delikatne, z reguły proste, lekko falują się pod wpływem wilgoci.

Problemy z włosami: łamliwe, szybko przetłuszczają się u nasady, przesuszone, pozbawione połysku i objętości.

cement odbudowujący włosyKatarzyna testowała dla Was kosmetyki do włosów z serii Kérastase Resistance. W skład zestawu wchodzą:

W tej recenzji Kasia opowie Wam co sądzi na temat cementu do włosów Kérastase Resistance, do kupienia w sklepie Estyl.pl.

1. Opakowanie. Odżywka do włosów Kérastase Resistance Ciment Anti-Usure ma podłużne, plastikowe opakowanie o spłaszczonym kształcie. Cała butelka jest koloru blado zielonego, który ożywia soczysto zielona nakrętka. Otwarcie znajduje się na dole opakowania. Jest to bardzo praktyczne i wygodne, ponieważ podczas używania nie musimy potrząsać opakowaniem i czekać, aż kosmetyk spłynie do dołu. Buteleczka jest nieprzezroczysta, jednak patrząc na nią pod światło udaje się sprawdzić poziom kosmetyku.

2.  Zapach i konsystencja. Kérastase cement ma lekką, kremowo-piankową konsystencję. Nie klei się i nie ciągnie – jest gładki, śliski i jedwabny w dotyku. Odżywka ma jednolicie biały, nieprzezroczysty kolor. Jeśli chodzi o zapach, to jest on bardzo podobny do aromatu szamponu z tej samej serii. Przypomina słodkie perfumy połączone z nutką świeżych zielonych jabłek. Jest to woń dość intensywna, która długo utrzymuje się na włosach.

cement odbudowujący włosycement odbudowujący włosy

3. Wydajność. Jak na odbudowujący włosy preparat, cement do włosów Kérastase jest lekki i delikatny, przez co chce się go nałożyć większą ilość. Niepotrzebnie zresztą, ponieważ po paru sekundach na włosach wyczuwa się wyrazisty efekt gładkiej powłoki, okalającej każdy włosek. Kosmetyk jest rzadki i łatwo się rozprowadza, więc 200 ml oceniam na całkiem wydajne. Ale tak bez szaleństwa.

4. Działanie. Odżywkę  do włosów stosowałam po ich umyciu szamponem Kérastase Resistance Bain Force Architecte. Nakładałam ją na wilgotne włosy, przedtem osuszone ręcznikiem. Nigdy bardzo mokre, ponieważ jak wiadomo woda rozcieńczałaby i tak rzadki kosmetyk, wpływając na jego słabsze działanie. Cement do włosów Kérastase nakładałam od czubka głowy, aż po same końce. Przez pierwsze sekundy nie czułam różnicy, ale już po minucie włosy stawały się lekkie i gładkie. W dotyku wydawały się jakby otulone jedwabną pianką. Kosmetyk pozostawiałam na włosach około 1 – 2 minut i dokładnie spłukiwałam. Odżywka poprawiła stan moich włosów, ale nie był to zbyt spektakularny sukces. Owszem włosy były bardziej gładkie, lśniące i mocniejsze, ale formuła nie dotarła do samych końców. Nie udało jej się w zadowalający sposób poprawić kondycji najbardziej zniszczonych i przesuszonych partii. Jednak doceniam, iż włosy były elastyczne i ładnie się układały. Ponadto od skóry głowy nie wyglądały na przetłuszczone i oklapnięte.

Cement odbudowujący włosy zawiera głównie składniki poświęcone wzmocnieniu włosa, odbudowie jego struktury, uzupełnieniu ubytków międzykomórkowych i ochronie przed ponownym niszczeniem fizycznym i chemicznym. Otóż: kompleks Vita – TopSeal oraz unikalny związek ceramidów, naturalnych protein i aktywnych kationów zwanych Vita Cement sprawi, że uwrażliwione włosy pokochają ten produkt!

cement odbudowujący włosycement odbudowujący włosy

5. Zalety. Plusem odżywki jest delikatna formuła odbudowująca, która nie jest zbyt obciążająca dla cienkich włosów. Dlatego też bez obaw mogłam ją stosować codziennie, nie obawiając się o zbyt duże przetłuszczenie fryzury, zwłaszcza u nasady. Podobały mi się też składniki odbudowujące, które w widoczny sposób nadały blasku i odżywienia moim cienkim włosom. Po paru myciach stały się one elastyczne, gładkie i pogrubione.

6.  Wady. Niestety cement działa głównie na mniej zniszczone partie włosów. Przesuszona dolna część mojej fryzury niewiele się zmieniła. Musiałam używać dodatkowych kosmetyków nawilżających do rozdwojonych końcówek.

7. Ocena ogólna. Odżywkę  Kérastase Resistance Ciment Anti-Usure oceniam na mocną 4. Z jednej strony poprawia kondycje włosów, ale robi to tak delikatnie, że nie było zbyt oszałamiającego efektu. Kosmetyk okazał się za słaby dla bardzo zniszczonych końcówek. Po paru eksperymentach osądziłam, że rozwiązaniem mogłoby być stosowanie go naprzemiennie z maską Force Architecte z tej samej serii lub nakładanie odżywki od nasady głowy do połowy włosów, a maski w dolnych partiach fryzury. Taki duet sprawdził się u mnie idealnie.

cement odbudowujący włosy

195,99
24,99


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *