Kérastase Homme Capital Force – zagęszczający szampon dla mężczyzn

Kérastase Homme Capital Force to zagęszczający szampon dla mężczyzn do codziennej pielęgnacji włosów. Szampon dodaje objętości włosom cienkim oraz wzmacnia włosy słabe i wypadające. Zadaniem Krzysztofa była obiektywna ocena walorów oraz wad recenzowanego produktu.

Kerastase-Homme-Capital-Force-Densifying-Shampoo-1

fot. © Pajmon.com Piotr Bielecki

Zgodnie z naszą formułą zagęszczający szampon dla mężczyzn Kérastase został oceniony w 7 kluczowych kategoriach:

 1. Opakowanie
 2. Zapach i konsystencja
 3. Wydajność
 4. Działanie
 5. Zalety
 6. Wady
 7. Ocena ogólna w skali od 1 do 5

Krzysztof skończył 30 lat, ale w z związku z uprawianiem dużej ilości sportów udało mu się zachować młodzieńczy wygląd i jędrną skórę. Główne problemy skóry oraz włosów wynikają również z aktywności fizycznej. Ogromne ilości potu, wylewanego systematycznie na treningach, sprzyjają występowaniu potówek i drobnych wyprysków, pojawiających się na linii włosów i miejscu zetknięcia z ubraniem. Kosmetyki pielęgnacyjne muszą spełniać u niego dwa wymogi: być dostosowane do sportowego trybu życia i częstego przenoszenia oraz dobrze współpracować z dużą ilością potu na świeżo ogolonej twarzy. Krzysztof preferuje kosmetyki o dobrych składach, praktyczne, dostosowane do jego sportowego trybu życia. O swoich włosach mówi tak:

 • Długość: krótkie.
 • Farbowane: nie.
 • Rodzaj włosów: lekko falowane, delikatne.
 • Problemy z włosami: wrażliwa skóra głowy wymusza traktowanie jej odpowiednimi kosmetykami. Produkty do pielęgnacji nie mogą jej dodatkowo podrażniać. Prócz konieczności mycia głowy zwykle dwa razy dzienne, problematyczna bywa tendencja włosów do przetłuszczania.

zagęszczający szampon dla mężczyznKrzysztof testował dla Was kosmetyki do stylizacji męskich fryzur z serii Kérastase Homme Capital Force. W skład zestawu wchodzą:

W tej recenzji Krzysztof opowie Wam co sądzi na temat kąpieli zagęszczającej włosy mężczyzn Kérastase Homme Capital Force, do kupienia w sklepie Estyl.pl.

1. Opakowanie. Wygodne i szybkie. Średniej wielkości butelka, wygodnie leżąca w dłoni i duża zakrętka na „pół raza”; Przekręcam pół obrotu i zdejmuję kapsel. Pewnie, szybko i bez wysiłku. To wszystko jest dobrze pomyślane, bo po co walczyć z opakowaniem pod prysznicem, prawda?

2. Zapach i konsystencja. Tauryna, limonka, cytryna? Trzeba się chwilkę zastanowić, jakie nuty zapachowe faktycznie da się wyczuć w tym kosmetyku. Nie jest to oczywisty, jednoplanowy zapach charakterystyczny dla produktów marketowych. Zagęszczający szampon dla mężczyzn Kérastase wylewa się z butelki pewnie, ale sam nie wycieka. Biała, perłowa, lekko opalizująca konsystencja sprawia, że widać ją wyraźnie na dłoni. Przez to częściej nabieram go mniej, niż więcej (co dodatnio wpływa na wydajność).

3. Wydajność. Kérastase Capital Force Densifying pieni się średnio, ale nie trzeba nabierać dużych ilości do jednorazowego użycia. Nigdy nie miałem potrzeby powtórnego mycia włosów, jedno zawsze wystarczało. Śmiało mogę napisać, że wydajność tego kosmetyku jest dobra.

4. Działanie. Kérastase Homme nie jest szamponem wybitnie chłodzącym, skóra na głowie nie cierpnie przy myciu.

Zagęszczający szampon dla mężczyzn Kérastase: delikatnie kojący, średnio obfity w pianę – po prostu dobry, męski szampon. Zawartość biotyny pozwala spodziewać się wzmocnienia czupryny przy dłuższym stosowaniu.

Po wysuszeniu, włosy wyglądają na lekko odbite od nasady. To sprawia wrażenie, że jest ich trochę więcej i są fajnie „nastroszone”.

5. Zalety. Opakowanie, które działa pewnie pod prysznicem, delikatnie chłodzące działanie i przyjemne mycie. Męski zapach i interesujący, „bojowy” design sprawiają, że wyciągając go z torby w męskiej szatni nie musisz się obawiać pytań o podbieranie kosmetyków swojej dziewczynie, czy klasycznego suchara: „a męskich nie było”?

zagęszczający szampon dla mężczyznzagęszczający szampon dla mężczyznzagęszczający szampon dla mężczyzn

6. Wady. Ciężko wymieniać wady szamponów z tej serii, bo są to naprawdę przyzwoite kosmetyki. Korzystając na zmianę z dwu szamponów Homme Capital Force, nie jestem w stanie powiedzieć, że któryś jest gorszy czy lepszy. Szampon zagęszczający pachnie mniej intensywnie, niż ten energetyzujący.

7. Ocena ogólna. Dam bardzo mocną czwórkę z plusem. Dlaczego nie pełne pięć? Kosmetyk na pięć powinien się czymś wyróżnić. Szampon Kérastase Capital Force jest świetny, ale nie powalający. Pełną piątkę daję temu drugiemu, z powodu mocniejszego zapachu Guarany.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *