Profesjonalne szampony do włosów mieszanych

liczba produktów: 18
Profesjonalne szampony do włosów mieszanych

Jaki szampon do włosów mieszanych? czytaj

W przypadku włosów mieszanych wybór odpowiedniego szamponu jest dużym wyzwaniem. Jeśli zastosujesz szampon do włosów przetłuszczających się końce włosów będą niczym miotła. Po zastosowaniu szamponu nawilżającego, wygładzającego czy regenerującego po kilku godzinach wyglądamy jakby nasze włosy długo nie widziały szamponu. Jak zatem pielęgnować włosy mieszane?

Jaki szampon do włosów mieszanych wybrać?

Najlepszym wyborem w przypadku włosów mieszanych będzie delikatny szampon. W delikatny sposób oczyści skórę głowy lecz jej i włosów nie przesuszy. Na rynku pojawiły się również szampony przeznaczone do włosów mieszanych. Jak działają? Zawierają nie tylko składniki oczyszczające skórę głowy z nagromadzonego sebum, ale również składniki nawilżające, które nie wysuszają włosów. Można również wybrać szampon przeznaczony do włosów przetłuszczających się zawierający mocne składniki oczyszczające. Należy wtedy pamiętać, aby myć tylko nasadę włosów, a w dalszej pielęgnacji zadbać o nawilżenie długości i końców włosów.

Czego unikać w momencie mycia włosów mieszanych?

Tak jak w większości przypadków włosów problematycznych unikamy stosowania ciepłej wody. Starajmy się więc spłukiwać szampon chłodną wodą, która zapewni przedłużenie efektu czystej skóry głowy. Nie stosuj również na co dzień szamponów głęboko oczyszczających, które sprawią, że końce włosów będą ekstremalnie przesuszone. W momencie aplikacji na skórę głowy szamponu zastosuj jego niewielką ilość. Najlepiej rozcieńczoną na dłoni z wodą. Staraj się nie nakładać szamponu na włosy. Wystarczy im to co “spłynie” w momencie mycia i spłukiwania włosów.

Jak często myć włosy mieszane?

Tak często jak tego wymagają. Nie przedłużaj na siłę odkładania mycia włosów z nadzieją, że to im pomoże. Niestety nagromadzony na włosach i skórze głowy łój może znacznie osłabić cebulki, co może skutkować ich wypadaniem. Myjmy więc włosy nawet codziennie jeśli tego potrzebują.

Włosy mieszane to problem z którym zmaga się większość z nas. Pamiętajmy jednak, że nie ma problemu, którego nie da się rozwiązać. Wybierz odpowiedni szampon, a Twoje włosy zyskają równowagę. Wszystkie zaproponowane w poradniku szampony są dostępne w naszym sklepie.

 

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Włosy mieszane (18)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: