Szampony do włosów starzejących się

liczba produktów: 24
Szampony do włosów starzejących się

Jaki szampon do włosów starzejących się? czytaj

Włosy starzejące się charakteryzują się zmniejszoną odpornością na uszkodzenia i  wpływ czynników zewnętrznych. Są bardziej delikatne, jak również osłabione. Dzieje się tak, ponieważ stosujemy zbyt wiele produktów do stylizacji bądź często poddajemy je zabiegom chemicznym. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego szamponu, aby zapewnić im jak najwyższy poziom pielęgnacji. Na szczęście rynek zadbał o nas i na sklepowych półkach możemy znaleźć wiele szamponów przeznaczonych do włosów dojrzałych, które zadbają o nie najlepiej jak to możliwe.

Jakie składniki powinny znaleźć się w szamponie?

Włosy starzejące się potrzebują odpowiednich składników, aby zdrowo rosły. W szamponach do włosów dojrzałych szukajcie przede wszystkim koenzymu Q10 oraz keratyny. Są to składniki, które włosy dojrzałe tracą, przez co stają się mniej odporne na uszkodzenia. Dodatkowo pomogą im też zawarte w szamponie peptydy, aminokwasy, odmładzająca witamina E czy ekstrakty roślinne. Włosy dojrzałe uwielbiają jeśli w szamponach znajdują się również składniki pobudzające krążenie skóry głowy m.in. kofeina czy minerały takie jak miedź, magnez czy cynk. Te wszystkie składniki sprawią, że włosy będą nawilżone, ale również zyskają na objętości. Ich struktura zostanie odbudowana, a włosy zyskają wiele cennych składników odżywczych. Zapewni im to sprężystość, elastyczność i witalność każdego dnia. Dodatkowo składniki te chronią włosy przed niechcianych wypadaniem czy łupieżem.

Jak często myć włosy starzejące się?

Tak często jak włosy tego potrzebują. Dlaczego? Zanieczyszczenia, czy nagromadzone sebum bardzo utrudniają oddychanie skórze głowy, a składnikom odżywczym wniknięcie wgłąb struktury włosa. Wpływa niekorzystnie na regenerację włosów dojrzałych.

Jak odpowiednio myć włosy starzejące się?

Zarówno wybór odpowiedniego szamponu do włosów dojrzałych jak i prawidłowa technika mycia są bardzo ważne. Jak zatem myć włosy? Nałóż niewielką ilość szamponu na dłonie i rozetrzyj go, a następnie zaaplikuj na wilgotne włosy. Do pierwszego zmoczenia włosów zastosuj letnią wodę. Wykonaj masaż skóry głowy przez 2-3 minuty. Zapewni to włosom starzejącym się poprawę ukrwienia skóry głowy, a więc również lepsze wniknięcie składników zawartych w szamponie do mieszków włosowych. Następnie spłucz włosy również letnią wodą.

W naszej ofercie znaleźć możecie wiele szamponów specjalnie przeznaczonych dla włosów starzejących się. Bogate są one w wiele cennych składników odżywczych, które zapewnią im ochronę, wzmocnienie oraz piękny wygląd.

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Włosy starzejące się (24)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: