Szampony do włosów przesuszonych

liczba produktów: 323
Szampony do włosów przesuszonych

Jaki produkt do włosów przesuszonych? czytaj

 Włosy przesuszone to te, które najczęściej są łamliwe, szorstkie, pozbawione blasku, a dodatkowo puszą się i ciężko układają. Włosy takie potrzebują odpowiedniej pielęgnacji już na etapie ich mycia. Włosy przesuszone są dość kruche, a co za tym idzie delikatne przez co musimy dbać o nie w sposób niezwykle delikatny. Jaki więc wybrać szampon do włosów przesuszonych, aby zapewnić im odpowiednią pielęgnację i cieszyć zdrowymi oraz lśniącymi włosami?

Jak wybrać odpowiedni szampon do włosów przesuszonych?

Szampon do włosów przesuszonych powinien zawierać w swoim składzie przede wszystkim składniki nawilżające, aby zapewnić włosom odpowiednie odżywienie. Do takich składników zaliczamy olejki, proteiny czy lipidy, które zatrzymują wilgoć wewnątrz włosa. Nie bójmy się również w przypadku włosów suchych wybierać szamponów z zawartością silikonów. Najlepiej jeśli szampon zawiera silikony z którymi woda jest w stanie sobie poradzić jak np. dimethicone bądź zawiera silikony lotne czyli takie, które samoistnie odparowują z włosa, jak np. cyclomethicone. Składniki te wygładzą  niesforne kosmyki oraz dodadzą matowym, suchym włosom blasku. Sięgajcie więc po szampony nawilżające, ale również wygładzające czy te przeznaczone do włosów kręconych, które delikatnie oczyszczą skórę głowy, ale jednocześnie wspaniale nawilżą, odżywią i wygładzą suche i puszące się włosy. Łukasz Mazolewski poleca swoim klientkom do których możemy zaliczyć Edytę Górniak czy Naomi Campbell szampon do włosów kręconych – „Jeśli masz proste i suche włosy, używaj kosmetyków do włosów kręconych. Lepiej nawilżają i dodają blasku.” (źródło: Elle.pl)

Jakich szamponów unikać w przypadku suchych włosów?

Włosy przesuszone nie polubią szamponów wzmacniających jak również zwiększających objętość. Stosowanie tego typu szamponów może spowodować pogłębienie wysuszenia włosa.

Jak powinno wyglądać prawidłowe mycie włosów przesuszonych?

Jeśli już mamy wybrany odpowiedni szampon – nawilżający, wygładzający bądź do włosów kręconych oto kilka wskazówek jak odpowiednio zastosować go na przesuszonych włosach. Na początek pamiętajmy, aby nie podrażnić jeszcze bardziej skóry głowy oraz nie doprowadzić do wypłukiwania się warstwy ochronnej na włosie rozcieńcz szampon na dłoni z niewielką ilością wody. W trakcie każdego mycia włosów delikatnie masuj skórę głowy, aby poprawić jej ukrwienie. Po umyciu włosów szamponem osusz je w sposób bardzo delikatny w ręczniku, aby uniknąć pocierania czy szarpania włosów, która może uszkodzić ich strukturę.

Zwiń tekst

Filtruj

Filtr

kasuj

Włosy przesuszone (323)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: