Szampony nawilżające włosy

liczba produktów: 434
Szampony nawilżające włosy

Jaki szampon nawilżający? czytaj

W przypadku suchych włosów z reguły zwykły szampon nie wystarcza. Włosy te potrzebują bowiem specjalnego, aby na co dzień były piękne, gładkie i błyszczące. Tylko szampony nawilżające są w stanie sprostać temu zadaniu. Zobacz, co powinniście o nich wiedzieć przed ich zastosowaniem.

Jakie włosy potrzebują nawilżenia?

Nawilżenia potrzebują przede wszystkim włosy suche, a także zniszczone. Jednak nie powinnyśmy stosować ich nadmiernej pielęgnacji każdego dnia. Należy je myć co 2-3 dni, nie częściej, ponieważ może to sprzyjać ich dalszemu wysuszaniu. Kategorycznie nie powinno się tego robić codziennie, bo wtedy nie pozwolimy włosom na wytworzenie naturalnej powłoki tłuszczowej, która stanowi ich ochronę.

Jak rozpoznać suche włosy?

Suche włosy są pozbawione ochronnej otoczki tłuszczowej, przez co łatwiej ulegają zniszczeniom. Ich łuski mają tendencje do rozchylania, co powoduje, że szybko tracą nawilżenie. Po czym rozpoznamy, że nasze włosy są suche? Trudno je rozczesać i mają tendencje do puszenia się. Z reguły najlepiej wyglądają zaraz po myciu. Włosy suche są też kruche, łamliwe, pozbawione blasku i elastyczności oraz często ulegają rozdwojeniu.

Jakie składniki znajdziemy w szamponach nawilżających?

Najważniejszym składnikiem, który powinien zawierać szampon nawilżający są proteiny - keratyna, jedwab, proteiny mleczne. Ta grupa zarówno buduje, jak i odżywia strukturę włosów. W szamponach nawilżających powinny się też znaleźć humektanty, czyli aloes, miód, gliceryna, glikol propylenowy. W zależności od otoczenia, w którym się znajdujemy, chłoną one lub oddają wodę.   

Proteiny oraz humektanty powinny być stosowane w towarzystwie emolientów, czyli silikonów i olei. Ich zadaniem jest utrzymanie odpowiedniej ilości wody wewnątrz włosa. Obecność emolientów ochroni włosy przed puszeniem i przesuszaniem. Ważna jest też obecność zakwaszaczy w szamponach nawilżających – sok z cytryny, ocet, kwas mlekowy. To one w głównej mierze odpowiadają za zamknięcie łuski włosa.

 Trzeba jednak zachować umiar i kontrolować ilość wymienionych składników w szamponach nawilżających. Chociaż mają pozytywny wpływ na nasze włosy, to w nadmiarze mogą szkodzić – wysuszają włosy i podrażniają skórę głowy.

Jakie działanie mają szampony nawilżające?

Zawarte w szamponach nawilżających proteiny nie tylko nawilżają włosy, ale je też odbudowują. Dzielą się na te o dużych jak i małych cząsteczkach. Hydrolizowane proteiny (małe cząsteczki) np. keratyna czy jedwab wnikają w strukturę włosa wzmacniając ją. Natomiast te większe pozostają na powierzchni i utrzymują prawidłowe nawilżenie. Trzeba pamiętać, że przy niedoborze wody i emolientów, proteiny bardzo puszą lub wysuszają włosy.

Humektanty w wilgotnym otoczeniu chłoną nadmiar wody. Natomiast, gdy na zewnątrz jest sucho to ją oddają. Jednak trzeba je stosować w racjonalnych dawkach i towarzystwie emolientów, ponieważ również mogą powodować puszenie lub przesuszanie włosów.

Emolienty tworzą na włosach filtr ochronny. Tłuszcz nie miesza się z wodą, ale pozwala na utrzymanie jej we włosach oraz zapobiega jej wnikaniu.

Zakwaszacze, dzięki odpowiedniemu pH, zamykają łuski włosów. Po ich użyciu nasza czupryna jest gładka i błyszcząca, a odpowiedni poziom nawilżenia zostaje utrzymany. Niestety w zbyt dużych ilościach mogą szkodzić.

Jak myć suche włosy?

Przede wszystkich włosy powinno się myć tak często jak tego wymagają. Jednak nie należy przesadzać z częstotliwością, niektórzy mogą sobie pozwolić na to tylko raz w tygodniu. Warto również w przypadku włosów suchych zastosować metodę mycia włosów OMO (odżywka + szampon + odżywka). Pierwsza odżywka nakładana na mokre włosy, powinna być lekka. Możemy do tego użyć również olei lub domowych masek. Następnie myjemy włosy szamponem, a potem nakładamy kolejną odżywkę lub maskę, którą zostawiamy na włosach na 30 minut. Metoda ta jest uwielbiana przez kobiety, ale trzeba pamiętać, że zbyt często stosowana może powodować przetłuszczanie włosów.

W naszej ofercie znaleźć możecie wiele szamponów nawilżających, które przeznaczone są do włosów suchych i przesuszonych. Ich systematyczne stosowanie nie tylko doskonale nawilży włosy lecz zdecydowanie poprawia również ich kondycję.Zwiń tekst

Filtruj

Cena

kasuj

Filtr

kasuj

Nawilżenie (434)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: