Odżywki odmładzające włosy

liczba produktów: 12
Odżywki odmładzające włosy

Jaka odżywka odmładzająca? czytaj

Nasze włosy przez całe życie ulegają zmianie, czasem ich kondycja może się pogarszać. Wraz z upływem lat zmniejsza się bowiem aktywność genów odpowiedzialnych za powstawanie dwóch ważnych rodzajów keratyny, czyli głównego budulca naszych włosów. Wówczas zmienia się struktura naszych kosmyków i stają się one kruche oraz łamliwe. Jednak naukowcy odkryli, że można pobudzić nasze cebulki do ponownej produkcji keratyny, dostarczając im odpowiednich substancji.

Po czym poznać, że włosom “przybyło lat”?

Jest kilka objawów, które pozwalają nam poznać, że nasze włosy zaczęły się starzeć. Powszechnie znana jest siwizna powstająca na skutek zaniku cząstek melaniny. Jednak to nie jedyny symptom starzejących się włosów. Są nimi również utrata gęstości, mniejsza średnica oraz spadek tempa wzrostu włosa. Starzejące się kosmyki charakteryzują się również utratą elastyczności – stają się kruche, suche i sztywne. W wyniku wolniejszego podziału komórek, nasze włosy nie są już takie zdrowe i lśniące jak dawniej.

Jak odpowiednio dbać o włosy, aby dłużej pozostały młode?

Najważniejsze w pielęgnacji starzejących się włosów jest ich odżywianie. Warto stosować profesjonalne kosmetyki, które przechodzą szereg badań mających na celu ich ulepszenie, aby dawały niezawodny efekt. Trzeba też pamiętać, że najlepiej zapobiegać starzeniu włosów, zanim pojawią się pierwsze siwe kosmyki.

Czym są odżywki odmładzające?

Odżywki odmładzające to produkty wysoce wyspecjalizowane, które zapewniają wielotorową pielęgnację. Pogrubiają, wzmacniają i nawilżają włosy, a także rewitalizują ich strukturę. Odżywki odmładzające zapewnią kompleksową pielęgnację, która doda energii i witalności naszym włosom. Tego typu produkty mają bardzo różnorodną formę, dzięki czemu bez problemu dobierzemy kosmetyk stworzony do naszych potrzeb.

Jakie składniki powinny zawierać odżywki odmładzające?

Najważniejszą rolą odżywek odmładzających jest odżywianie włosów, dlatego powinny mieć w swoim składzie kolagen i keratynę. Pomocne będą również peptydy, aminokwasy, hydrolizat kolagenu, witamina E, a także olejki i ekstrakty roślinne, które nawilżają skórę głowy, dostarczają cebulkom składników odżywczych, a także odbudowują strukturę włosów. Odżywki odmładzające powinny również zawierać składniki pobudzające produkcję keratyny, czyli koenzym Q10 (ubiquinon).

 Nasze włosy z biegiem lat stają się coraz słabsze i kruche. Dlatego w pewnym wieku potrzebują profesjonalnej pielęgnacji spowalniającej proces ich starzenia. W naszym sklepie znajdziecie produkty, które pozwolą dłużej cieszyć się pięknymi, gęstymi oraz zdrowymi włosami.

 

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Odmłodzenie (12)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: