Nioxin Scalp Renew, czyli jak dbać o skórę głowy

Problem przerzedzenia i cienienia włosów dotyka coraz większą gamę społeczeństwa. Szacunkowo ponad 50 procent klientów salonów fryzjerskich (kobiety i mężczyźni), walczy z problemami skóry głowy i włosów lub postępującym łysieniem. Seria Nioxin do pielęgnacji włosów, to wiele preparatów zapobiegających wypadaniu, które postaramy się Wam usystematyzować i opisać. Dzisiaj o tym, jak przygotować skórę głowy do działania pozostałych produktów z serii Nioxin. Opowiemy Wam, jak dbać o skórę głowy dzięki linii Scalp Renew.

jak dbać o skórę głowy

Nioxin Scalp Renew, czyli jak dbać o skórę głowy /© Nioxin.com

Dermabrazja skóry głowy

jak dbać o skórę głowyNioxin Scalp Renew Dermabrasion Treatment to pierwszy krok odnowy skóry głowy. Porównując pielęgnację skóry głowy do pielęgnacji twarzy, można zauważyć wiele podobieństw. Dokładne oczyszczenie to podstawa każdego zabiegu pielęgnacyjnego, bez względu na to jakiej częściej ciała dotyczy. Peeling skóry głowy Nioxin Scalp Renew Dermabrasion ma na celu oczyszczenie porów z wszelkich nagromadzonych zanieczyszczeń, z którymi nie radzi sobie szampon do włosów. Oblepione obumarłym naskórkiem mieszki włosowe, nie mają siły na regenerację i nie wchłaniają dobrze substancji zwartych w ampułkach, wcierkach lub innych kosmetykach wzmacniających włosy. Dermabrazja Nioxin penetruje dokładnie pory, usuwając martwy naskórek, pozostałości ze środków do stylizacji i nadmiar sebum. Peeling Nioxin złuszczając skórę głowy, stymuluje włosy do lepszego wzrostu, zapewniając cebulkom lepsze oddychanie i wymianę komórkową. O tym, dlaczego warto robić peeling skóry głowy, przeczytacie dokładnie TUTAJ. Dermabrazja Nioxin polecana jest osobom z włosami cienkimi, przerzedzonymi lub problematyczną skórą głowy. Pozytywne rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Nioxin Scalp Renew Dermabrasion stosujemy na suchą skórę, nakładając preparat przedziałami. Masujemy ją przez około 1 minutę, po czym zostawiamy na 10 minut. Po upływie wymaganego czasu peeling spłukujemy, myjemy włosy i nakładamy odżywkę. Zabieg dermabrazji skóry głowy powinien być wykonywany średnio co miesiąc lub półtora miesiąca. W składzie preparatu znajdziemy między innymi hydroxy kwasy, wyciągi owocowe, czy enzymy naturalne, które mają większą szansę rozpuścić zrogowaciały naskórek.

Kuracja skóry głowy

jak dbać o skórę głowyNioxin Scalp Renew Density Protection to kuracja skóry głowy do stosowania bezpośrednio po zabiegu dermabrazji. Preparat ma formę przezroczystej esencji, a stosowany między zabiegami Nioxin Dermabrasion, podtrzymuje efekty peelingu. Nioxin Density Protection stosujemy co wieczór, przez około miesiąc po wykonanym peelingu włosów. Odżywkę nanosimy zakraplaczem i wmasowujemy w skórę głowy. Produkt stosujemy bez spłukiwania. Zadaniem kuracji Density Protection jest  wzmocnienie cebulek włosów, złagodzenie podrażnień skóry głowy, łagodne oczyszczanie i regeneracja. Kuracja pomaga przywrócić włosom gęsty wygląd i zmniejsza utratę włosów o około 50 procent. Szczególnie dotyczy to osób z włosami łamliwymi, słabymi, poddanymi szkodliwym wpływom środowiska (częste suszenie, prostowanie, koloryzacja, czy czynniki zewnętrzne).3 odpowiedzi na “Nioxin Scalp Renew, czyli jak dbać o skórę głowy”

  1. balka pisze:

    na szczęście moja skóra głowy jest już odpowiednio odżywiona. to wszystko udało mi się dzięki temu, że kupiłam w aptece szampon Pirolam, który usunął łupież z mojej głowy i do tego odżywił włosy i skórę głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *