skóra głowy
Do pielęgnacji włosów wiele z nas przykłada bardzo dużą wagę. Wciąż testujemy nowe szampony, maski czy odżywki, mając nadzieję, że pomogą je zregenerować, zapewnią witalność i blask. Co, jeśli mimo wszystko kondycja włosów nadal pozostawia wiele do życzenia? Może to być wina tego, że zapominamy zadbać o skórę głowy. Przyznam, że mi też się to zdarza. A przecież to od niej zależy, czy włosy będą rosły zdrowe. Dzisiaj parę słów o tym, jakie problemy skóry głowy zdarzają się najczęściej, jakich produktów używać pielęgnując ją i dlaczego ich stosowanie jest tak istotne!
Czytaj więcejProdukty Nioxin pozwalają kompleksowo zadbać o włosy i skórę głowy, a ich technologie zapewniają uzyskać mocniejsze i bardziej gęste włosy już po 4 tygodniach stosowania. Nadprodukcja sebum, swędzenie, czy łuszczenie naskórka to pierwsze objawy kłopotów ze skórą głowy. Zwykle dochodzi do tego problem wiecznie odstających kosmyków, kłopot z ułożeniem fryzury, czy nadmierna kruchość cienkich włosów. W tym momencie powinna zapalić się czerwona lampka. Problemy hormonalne, stres, zła diety i czynniki środowiskowe to najczęstsza przyczyna wypadania i cienienia włosów. Dziś oprowadzimy Was po świecie kosmetyków Nioxin, przypominając o zaletach i korzyściach z ich stosowania.
Czytaj więcejSkóra głowy to część ciała, o której często zapominamy, interesując się nią w sytuacjach ekstremalnych, jak łupież, wypadanie włosów, swędzenie, uczucie ciągnięcia, czy nadmiernej suchości. Tymczasem skóra głowy jest bardzo ważnym miejscem, bowiem odpowiada za stan naszych włosów na całej ich długości. Wystarczy spojrzeć na skórę jak na glebę i odpowiedzieć co urośnie na bardzo suchej, pozbawionej odpowiedniej dawki nawilżenia? Jeśli hodujemy kaktusy, ta metoda się sprawdzi, w przypadku włosów, nie do końca.
Jeśli przesuszona skóra głowy to także Twój problem, ten wpis jest dla Ciebie. Dziś o tym, jak nie dopuścić do przesuszenia skóry głowy i jak radzić sobie z problemem nadmiernej suchości włosów. Przedstawiamy sposoby na to, jak zapewnić im odpowiedni poziom nawilżenia.
Czytaj więcejPeeling ciała lub peeling twarzy – o tych wersjach oczyszczania skóry słyszała każda z Pań. Peelingowi możemy poddawać także głowę, usuwając z jej powierzchni martwy naskórek oraz warstwę sebum, powodującą często stany zapalne lub łupież. Peeling skóry głowy zwiększa przyswajanie składników odżywczych, zawartych w kosmetykach do włosów, poprawia też ukrwienie włosów w ich cebulkach oraz działa antybakteryjnie i wzmacniająco. Jeśli oczyszczanie skóry głowy i włosów jest Ci obce, dziś o tym czemu to służy i dla kogo jest przeznaczone.
Czytaj więcej