Peeling skóry głowy

Peeling ciała lub peeling twarzy – o tych wersjach oczyszczania skóry słyszała każda z Pań. Peelingowi możemy poddawać także głowę, usuwając z jej powierzchni martwy naskórek oraz warstwę sebum, powodującą często stany zapalne lub łupież. Peeling skóry głowy zwiększa przyswajanie składników odżywczych, zawartych w kosmetykach do włosów, poprawia też ukrwienie włosów w ich cebulkach oraz działa antybakteryjnie i wzmacniająco. Jeśli oczyszczanie skóry głowy i włosów jest Ci obce, dziś o tym czemu to służy i dla kogo jest przeznaczone.

peeling

źródło: healthtap.com

Zalety peelingu

Skóra głowy to część ciała traktowana często po macoszemu. Z reguły większość z nas skupia się na pielęgnacji włosów, o skórze głowy przypominając sobie w razie większych problemów. Głównie dotyczy to wypadania włosów, ich nadmiernej kruchości, swędzenia skóry głowy lub łupieżu. Sięgamy wówczas po kolejne środki zaradcze lub kuracje do włosów, jak wcierki, ampułki, czy oleje pielęgnacyjne. Najczęściej jednak zmieniamy szampon i odżywkę, upatrując przyczynę swoich problemów w tym duecie codziennego użytku. Owszem źle dobrane lub zbyt agresywne kosmetyki do włosów i powszechnie stosowane środki do stylizacji potrafią podrażnić tą część ciała. Włosy zaczynają się częściej przetłuszczać, zaś fryzura stwarzać wrażenie oklapniętej i bez życia. Niewłaściwie oczyszczona skóra głowy, pory zatkane zanieczyszczeniami i zbyt duża warstwa obumarłego naskórka sprawiają, że cebulki włosów nie mają szans na właściwe oddychanie i wymianę komórkową. By skóra głowy była zdrowa, a wraz z nią włosy odzyskały formę, należy wdrożyć w plan swojej pielęgnacji regularny peeling i masaż skóry głowy.

Oto główne zalety peelingu skóry głowy:

  • usuwa martwy naskórek i nadmiar sebum,
  • reguluje pracę gruczołów łojowych,
  • zapobiega nadmiernemu przetłuszczaniu włosów,
  • polepsza wchłanialność składników odżywczych, zawartych w kosmetykach do włosów,
  • stymuluje włosy do wzrostu,
  • koi i nawilża wrażliwą skórę głowy,
  • dzięki zawartości wyciągów ziołowych, działa antybakteryjnie,
  • walczy z łupieżem mokrym,
  • poprawia krążenie w skórze głowy,
  • zapobiega swędzeniu,
  • przedłuża świeżość skóry głowy i włosów,
  • walczy z wypadaniem włosów.

 Peeling skóry głowy

Peeling czy szampon oczyszczający?

Peeling skóry głowy działa trochę inaczej niż szampon oczyszczający włosy. Rolą peelingu jest przede wszystkim regulacja procesów wymiany komórkowej i zrównoważenie kapryśnej skóry głowy, co wynika z łagodnego oczyszczenia i masażu. Rolą szamponu oczyszczającego – oczyszczenie włosów ze środków do stylizacji (silikony, oleje) i zanieczyszczeń. Peeling działa zdecydowanie łagodniej, nie podrażniając napiętej, czy suchej skóry głowy. Po nim zawsze stosujemy inny szampon i odżywkę.

Niektóre firmy oferują szampony peelingujące, które zawierają w składzie małe drobinki oczyszczające i masujące skórę głowy. Szampon peelingujący to takie 2w1, polecam go wszystkim zabieganym jako alternatywę peelingu, do stosowania podobnie jak szampon oczyszczający raz w tygodniu. Stosowanie peelingu skóry głowy nie wyklucza stosowania szamponów oczyszczających włosy. Zapamiętaj:

  • peeling służy zdrowiu skóry głowy, dotleniając ją i odżywiając,
  • szampon oczyszczający usuwa pozostałości kosmetyków do stylizacji i wszystko, co osadziło się na włosach.

Peeling Matrix Biolage Sugar Shine Polishing Hair Scrub

Scrub do skóry głowy i włosów możesz kupić jako gotowy preparat pielęgnacyjny. To wersja oczyszczania dla tych z nas, którzy nie mają czasu lub brak im zapału na zabawy w domowe laboratorium kosmetyczne. Peeling Matrix Biolage delikatnie oczyszcza włosy i skórę głowy z nadmiaru sebum, środków do stylizacji. Cechuje on się wyjątkową formułą zawierającą kryształki cukru. Jest idealny dla włosów matowych i pozbawionych blasku oraz farbowanych. Nie zawiera silikonów i parabenów.  

matrix peeling

Jak zrobić peeling skóry głowy z naturalnych składników?

Pierwszym ze składników jest kawa. Wystarczy dodać trzy łyżki jej fusów do dowolnego szamponu. Dlaczego właśnie kawa? Kofeina do składnik, który stymuluje cebulki, więc pobudza włosy do wzrostu. Kolejnym naturalnym składnikiem, który nadaje się idealnie do peelingu jest cukier. Dodając trzy łyżki cukru do szamponu uzyskamy kosmetyk doskonale złuszczający martwy naskórek. Jest najlepszy do skóry wrażliwej. Peeling wykonamy również dodając taką samą ilość soli do szamponu. Będzie on nadawał się do skóry, która ma tendencję do przetłuszczania się.

Jak zrobić domowy peeling skóry głowy i włosów? Tutaj dowiesz się więcej na ten temat.

cukier

Jak często robić peeling skóry głowy?

Z pewnością nie jest to zabieg, który należy wykonywać codziennie. Zbyt częste peelingi mogą podrażnić skórę głowy, spowodować stany zapalne, jej nadmierne łuszczenie oraz osłabić cebulki. Najlepiej jest je wykonywać raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie.

 

Przeczytaj również:



4 odpowiedzi na “Peeling skóry głowy”

  1. Maja pisze:

    Polecam mój ulubiony peeling Wax Pilomax. Ma on wiele zalet, min.niewielkie opakowanie, dzięki czemu mogę zabrać go wszędzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *