ochrona włosów przed słońcem

Latem zazwyczaj pamiętamy o tym, aby chronić naszą skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Zaopatrujemy się w kremy z filtrem, balsamy łagodzące, aby uniknąć spalenia się na czerwonego raka. Wciąż niewiele z nas pamięta jednak o włosach – ona też są podatne na uszkodzenia podczas tych beztroskich, słonecznych dni. Co zrobić, żeby ich nie przesuszyć i nie osłabić? Oto kilka przydatnych wskazówek, jak skutecznie chronić włosy przed słońcem. Stosując się do nich, będziesz mogła cieszyć się zdrowymi włosami pełnymi blasku!

Czytaj więcej
jak chronić włosy latem

Lato w Polsce powoli dobiega ku końcowi. Słońce chowa się za chmurami, a temperatura na zewnątrz jest coraz niższa. Jednak wiele z nas urlop ma dopiero przed sobą. Gdy w naszym kraju będzie już chłodno i brzydko, ja planuję ogrzać się w słońcu tropików.

Słońce, piasek, plaża, morze...brzmi bosko! Kto nie lubi beztrosko wylegiwać się na plaży wśród szumu fal i otaczających nas ciepłych promieni słonecznych? Niestety bez odpowiedniej ochrony skóra i włosy narażone są na szkodliwe działanie słońca. Zaczęłam więc szukać informacji co zrobić, aby temu zapobiec, same zobaczcie!

Czytaj więcej
mleczko regenerujące

Silne słońce w nadmiarze działa niekorzystnie nie tylko na naszą skórę, lecz także na włosy. Przetestowaliśmy dla Was zestaw pielęgnacyjnych kosmetyków do włosów marki Kérastase. Mleczko regenerujące po słońcu to kolejny kosmetyk z tej serii. Czy przypadł do gustu naszej Testerce?

Czytaj więcej
kąpiel do włosów

Kérastase Apres Soleil Bain to kąpiel do włosów poddawanych działaniu słońca. Szampon oczyszcza fryzurę z soli morskiej oraz chlorowanej wody, dbając o nawilżenie skóry i włosów. Zadaniem Anety była obiektywna ocena walorów oraz wad recenzowanego produktu.

Czytaj więcej
Pielęgnacja włosów latem wymaga szczególnej uwagi. Jeśli będziemy pamiętać o właściwej ochronie naszych włosów i skóry głowy, odwdzięczą się nam blaskiem i zdrowym wyglądem. Kluczem do sukcesu jest szampon z filtrem UV. Czytaj więcej