domowe SPA

Utrzymanie w zdrowiu i czystości skóry głowy to kwestia nie tylko estetyczna. Jeśli marzysz o lśniących i mocnych włosach, poświęć więcej uwagi miejscu, z którego one wyrastają. Tak naprawdę długość włosów to rodzaj martwych komórek, odżywianych w niewielkich cebulkach. Mieszek włosowy, z którego owa cebulka wyrasta jest żywym członem. Pobudzenie do wydajnej pracy cebulek naszych włosów można osiągnąć poprzez masaż lub peeling skóry głowy. Ten rodzaj dotyku włosy lubią szczególnie, rosną szybciej i są o wiele mocniejsze. Dziś opowiem Wam o tym, jak zrobić domowy peeling skóry głowy, który wyreguluje pracę gruczołów łojowych, wzmocni i zadba o nawilżenie włosów.

Czytaj więcej

Siwizna to oznaka starzenia całego ciała, dlatego dość niechętnie oswajamy się z tym zjawiskiem. Większość z nas, szczególnie tych czynnych zawodowo, farbuje siwe włosy od początku ich pojawienia się. Ukryć siwiznę możemy na trzy sposoby: poprzez farbowanie włosów, dzięki profesjonalnym odsiwiaczom lub stosując ziołowe płukanki do włosów. Oto popularne, naturalne sposoby na siwe włosy, dzięki którym wzmocnisz naturalny kolor swoich włosów.

Czytaj więcej
domowe spa

Zimowe wieczory o wiele częściej spędzamy w domu, w przeciwieństwie do tych wiosennych i letnich. Aura za oknem nie zawsze sprzyja wtedy spacerom czy imprezom plenerowym. Co zrobić, gdy potrzebujemy się odprężyć, zapomnieć na chwilę o obowiązkach i zminimalizować stres? Świetnym pomysłem będzie domowe SPA. Naszykuj dobrą książkę, gorącą herbatę lub czekoladę, a my podpowiemy Ci, jakie zabiegi i kosmetyki wpłyną korzystnie na Twój umysł i ciało!

Czytaj więcej
Zapewne każda z Nas ma za sobą i dobrze zna babskie posiedzenia, wieczory w gronie przyjaciółek, plotki, ploteczki, przekąski, śmiechy i chichy no i wino, wino, wino i jeszcze raz wino ... ;-) Dziś zastanawiam się co zrobić by urozmaicić Nam spotkanie z przyjaciółkami. Czytaj więcej
Szampony oczyszczające Moda na kosmetyki naturalne i ekologiczny tryb życia okazuje się być nie tylko chwilowym zjawiskiem, a trendem wytyczającym nowe sposoby dbania o swoje zdrowie i ciało. Kosmetyki naturalne i organiczne wkroczyły szturmem do życia codziennego, stajać się dziś jego częścią, a nie  tylko marginalnym zjawiskiem. Dzięki naturze i kosmetykom naturalnym zwykła kąpiel może się stać rytuałem SPA, który nie tylko relaksuje, ale i oddziałuje zdrowotnie na naszą skórę. Główna zasada kąpieli oczyszczającej brzmi: odrzucić uprzedzenia i dobrać odpowiednie dla naszej skóry składniki naturalne i zioła. Oto mała ściągawka, która może być inspiracją dla poszukiwaczy mniej trywialnych zabiegów oczyszczających, niż zwykła gąbka i mydło.

Czytaj więcej