domowe SPA

domowe spa

Zimowe wieczory o wiele częściej spędzamy w domu, w przeciwieństwie do tych wiosennych i letnich. Aura za oknem nie zawsze sprzyja wtedy spacerom czy imprezom plenerowym. Co zrobić, gdy potrzebujemy się odprężyć, zapomnieć na chwilę o obowiązkach i zminimalizować stres? Świetnym pomysłem będzie domowe SPA. Naszykuj dobrą książkę, gorącą herbatę lub czekoladę, a my podpowiemy Ci, jakie zabiegi i kosmetyki wpłyną korzystnie na Twój umysł i ciało!

Czytaj więcej

Siwizna to oznaka starzenia całego ciała, dlatego dość niechętnie oswajamy się z tym zjawiskiem. Większość z nas, szczególnie tych czynnych zawodowo, farbuje siwe włosy od początku ich pojawienia się. Ukryć siwiznę możemy na trzy sposoby: poprzez farbowanie włosów, dzięki profesjonalnym odsiwiaczom lub stosując ziołowe płukanki do włosów. Oto popularne, naturalne sposoby na siwe włosy, dzięki którym wzmocnisz naturalny kolor swoich włosów.

Czytaj więcej
Zapewne każda z Nas ma za sobą i dobrze zna babskie posiedzenia, wieczory w gronie przyjaciółek, plotki, ploteczki, przekąski, śmiechy i chichy no i wino, wino, wino i jeszcze raz wino ... ;-) Dziś zastanawiam się co zrobić by urozmaicić Nam spotkanie z przyjaciółkami. Czytaj więcej
Szampony oczyszczające Moda na kosmetyki naturalne i ekologiczny tryb życia okazuje się być nie tylko chwilowym zjawiskiem, a trendem wytyczającym nowe sposoby dbania o swoje zdrowie i ciało. Kosmetyki naturalne i organiczne wkroczyły szturmem do życia codziennego, stajać się dziś jego częścią, a nie  tylko marginalnym zjawiskiem. Dzięki naturze i kosmetykom naturalnym zwykła kąpiel może się stać rytuałem SPA, który nie tylko relaksuje, ale i oddziałuje zdrowotnie na naszą skórę. Główna zasada kąpieli oczyszczającej brzmi: odrzucić uprzedzenia i dobrać odpowiednie dla naszej skóry składniki naturalne i zioła. Oto mała ściągawka, która może być inspiracją dla poszukiwaczy mniej trywialnych zabiegów oczyszczających, niż zwykła gąbka i mydło.

Czytaj więcej

Utrzymanie w zdrowiu i czystości skóry głowy to kwestia nie tylko estetyczna. Jeśli marzysz o lśniących i mocnych włosach, poświęć więcej uwagi miejscu, z którego one wyrastają. Tak naprawdę długość włosów to rodzaj martwych komórek, odżywianych w niewielkich cebulkach. Mieszek włosowy, z którego owa cebulka wyrasta jest żywym członem. Pobudzenie do wydajnej pracy cebulek naszych włosów można osiągnąć poprzez masaż lub peeling skóry głowy. Ten rodzaj dotyku włosy lubią szczególnie, rosną szybciej i są o wiele mocniejsze. Dziś opowiem Wam o tym, jak zrobić domowy peeling skóry głowy, który wyreguluje pracę gruczołów łojowych, wzmocni i zadba o nawilżenie włosów.

Czytaj więcej