Kąpiele oczyszczające skórę problematyczną

Moda na kosmetyki naturalne i ekologiczny tryb życia okazuje się być nie tylko chwilowym zjawiskiem, a trendem wytyczającym nowe sposoby dbania o swoje zdrowie i ciało. Kosmetyki naturalne i organiczne wkroczyły szturmem do życia codziennego, stajać się dziś jego częścią, a nie  tylko marginalnym zjawiskiem. Dzięki naturze i kosmetykom naturalnym zwykła kąpiel może się stać rytuałem SPA, który nie tylko relaksuje, ale i oddziałuje zdrowotnie na naszą skórę. Główna zasada kąpieli oczyszczającej brzmi: odrzucić uprzedzenia i dobrać odpowiednie dla naszej skóry składniki naturalne i zioła. Oto mała ściągawka, która może być inspiracją dla poszukiwaczy mniej trywialnych zabiegów oczyszczających, niż zwykła gąbka i mydło.

sos dla włosów

Kąpiel oczyszczająca naturalna dla skóry trądzikowej

Kąpiel oczyszczającaSkóra trądzikowa to najczęściej skóra tłusta, dlatego do kąpieli naturalnej najlepiej użyć ziół o działaniu antytrądzikowym, łagodzącym stany zapalne. Takimi ziołami są z pewnością bratek i skrzyp polny, a także mięta, lawenda i rumianek. Możesz użyć po garści suszu lub wywaru z  kilku torebek ekspresowych każdego zioła. Główną zaletą kąpieli ziołowej na trądzik jest silne działanie antybakteryjne i dezynfekujące, co zapobiega namnażaniu zaskórników oraz powstawaniu nieestetycznych wykwitów skórnych. Możesz użyć dodatkowo kefiru lub jogurtu naturalnego, który stosowany zewnętrznie ma wpływ na unormowanie flory bakteryjnej skóry i ograniczenie zaskórników.

Kąpiel ziołowa, oczyszczająca skórę z toksyn

kąpiel ziołowaGłównym celem kąpieli oczyszczającej jest uwolnienie skóry od nagrodzonych w niej zanieczyszczeń i toksyn podskórnych. Ten rodzaj kąpieli ma zadziałać na nas niczym pobyt w saunie. Nie zdziwmy się więc, gdy kilka dni po kąpieli ciało pokryją wykwity (dotyczy głównie skóry ramion i pleców0. To oznaka oczyszczania się skóry, które przebiega w różny sposób u różnych ludzi. Prostym zabiegiem kosmetycznym podczas kąpieli oczyszczającej jest dodanie do niej octu lub soku z cytryn. W ten sposób zmiękczamy i zakwaszamy lekko odczyn wody (naturalne pH skóry), która w większości gospodarstw polskich jest dość twarda. Następnym krokiem jest dodanie wywaru z ziół szałwii, malwy i melisy oraz zwykłej maślanki. Malwa ma działanie zmiękczające, przeciwzapalne, a także poprawia jędrność skóry. Melisa odświeża i oczyszcza pory skóry, ma też silne działanie przeciwutleniające. Szałwia z kolei poprawia jakość rozszerzonych porów skórnych, ściągając je, ujędrnia i leczy wszelkie zmiany skórne. Zaletą maślanki jest złagodzenie, dotlenienie i złuszczenie skóry, dzięki zawartości składników nawilżających i dobroczynnych bakterii mlekowych oraz kwasu mlekowego działającego jak naturalny peeling.

kąpiel oczyszczająca

Jeśli lubisz domowe SPA polecamy balsamy i masła Cuccio z serii naturalnej oraz peelingi Cuccio Naturale z dodatkiem substancji ziołowych, wyciągów organicznych i wartościowych olejów, odżywających skórę ciała.

Peeling Cuccio  z antybakteryjną szałwią warto zastosować w kąpieli oczyszczającej ciało, a następnie położyć się w wodzie pełnej naturalnych ekstraktów. Jeśli jesteś leniem i nie masz czasu na zabawę z ziołami – ten sposób pielęgnacji ciała zaspokoi potrzeby Twojej skóry. O tym, jak dobrać peeling naturalny Cuccio do rodzaju skóry, przeczytasz klikając w link.



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *