filtr UV

pielęgnacja włosów latem

Wakacje za pasem. Warto już dziś dowiedzieć się, jak zminimalizować ryzyko wypadania włosów i w ogóle jaka powinna być pielęgnacja włosów latem. Czy wiecie, że włosy najlepiej czują się w temperaturze około 20 stopni, a na nadmierne nasłonecznienie lub mróz reagują kruchością, łamliwością i wypadaniem? Na efekty swoich zaniedbań nie trzeba długo czekać. Włosy pozbawione ochronnej warstwy, przesuszone i ciągle wystawiane na promieniowanie słoneczne, tracą swą siłę i powoli wypadają.

Czytaj więcej
Pielęgnacja skóry twarzy zimą – jaka powinna być? Obalamy mity

Pielęgnacja skóry twarzy zimą to temat wywołujący wiele emocji. Wynika to z różnych metod dbania o cerę i niedostatecznej wiedzy na temat funkcjonowania rożnych typów skóry. Przy doborze kremu na zimę trzeba wziąć pod uwagę fakt, że kosmetologia, jak każda inna dziedzina idzie do przodu, oferując nam coraz nowsze rozwiązania i technologie. Dziś o najczęściej powtarzanych mitach na temat zimowej pielęgnacji skóry twarzy, i o tym, jak chronić ją właściwie.

Czytaj więcej
maska ochronna przed słońcem

Kąpiele słoneczne, słona woda lub chlorowana woda w basenie nie sprawiają przyjemności naszym włosom. Maska ochronna przed słońcem Kérastase Soleil Masque UV Defense Active tworzy na nich warstwę ochronną, a dzięki filtrowi UV zapobiega szkodliwemu wpływowi słońca.

Czytaj więcej
mgiełka ochronna przed słońcem

Słona woda i słońce są dla nas dobre. Ale czy tak samo dobre są dla naszych włosów? Podobnie jak skóra, także włosy powinny być chronione kosmetykami z filtrem UV. To zadanie wypełnia mgiełka ochronna przed słońcem Kérastase Soleil Micro-Voile Protecteur.

Czytaj więcej