mącznica lekarska

Arbutyna

Arbutyna to popularny związek chemiczny o właściwościach depigmentacyjnych i antybakteryjnych, stosowany głownie w preparatach do rozjaśniania przebarwień skóry. W kosmetyce stosuje się czystą arbutynę w postaci glikozydu hydrochinonu, bądź wyciągi naturalne z roślin ją zawierających np. mącznicy lekarskiej, borówki brusznicy, liści gruszy pospolitej i bergenii. Arbutyna posiada silne właściwości rozświetlające drobne plamy oraz przebarwienia cery, wyrównuje nierównomierny koloryt skóry, posiada działanie kojące i lecznicze na skórę problematyczną.

Czytaj więcej
żel do mycia twarzy

Jeśli szukasz uniwersalnego kosmetyku do pielęgnacji twarzy, przeczytaj opinię naszej testerki, która wypróbowała żel do mycia twarzy John Masters Organics z mącznica lekarską. Okazało się, że żel nie tylko skutecznie oczyszcza skórę i łagodzi podrażnienia, lecz także przyspiesza gojenie się drobnych skaleczeń. Jakie jeszcze magiczne właściwości wykazał?

Czytaj więcej
mgiełka do twarzy Rozdaliśmy naszym Testerkom kosmetyki organiczne John Masters z prośbą o ich przetestowanie. Prosiliśmy, by obiektywnie oceniły ich zalety, jak i wady. Czytaj więcej
Mącznica lekarska (Arctostaphylos uva ursi ) to zioło niezwykle cenione w medycynie naturalnej oraz przemyśle kosmetycznym. Roślina występuje w suchych lasach iglastych, borach sosnowych oraz na wrzosowiskach. Surowcem leczniczym, z którego wytwarza się cenne leki i kosmetyki organiczneliście mącznicy lekarskiej. Liście zawierają w składzie glikozydy fenolowe (arbutyna), flawonoidy ( rutyna), kwas chinowy, kwas ursolowy, kwas galusowy i taninę. Liście mącznicy cenione są głównie za wysoką zawartość arbutyny, która doskonale wpływa na cerę problematyczną.

Czytaj więcej