Mącznica lekarska

Mącznica lekarska (Arctostaphylos uva ursi ) to zioło niezwykle cenione w medycynie naturalnej oraz przemyśle kosmetycznym. Roślina występuje w suchych lasach iglastych, borach sosnowych oraz na wrzosowiskach. Surowcem leczniczym, z którego wytwarza się cenne leki i kosmetyki organiczneliście mącznicy lekarskiej.

Liście zawierają w składzie glikozydy fenolowe (arbutyna), flawonoidy ( rutyna), kwas chinowy, kwas ursolowy, kwas galusowy i taninę. Liście mącznicy cenione są głównie za wysoką zawartość arbutyny, która doskonale wpływa na cerę problematyczną.

mącznica lekarska

Arbutyna z liści mącznicy oraz flawonoidy w nich zawarte, stosowane zewnętrznie w formie kosmetyków, posiadają następujące właściwości lecznicze:

  • rozjaśnienie przebarwień skórnych i plam posłonecznych,
  • działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne na cerę trądzikową,
  • działanie ściągające w przypadku rozszerzonych porów,
  • redukcja nadmiaru sebum przy cerze przetłuszczającej się.

Mącznicę lekarską znajdziesz w kosmetykach organicznych John Masters Organics. Seria z mącznicą, dedykowana problematycznej skórze, składa się w trzech produktów leczniczych. Są to:

John Masters żel do mycia twarzy z mącznicy lekarskiej o działaniu regulującym, którego głównym zadaniem jest złuszczenia martwego naskórka i dogłębne oczyszczenie porów skóry.

John Masters mgiełka do twarzy z mącznicy lekarskiej tonizująca oraz łagodząca skórę mieszaną i przetłuszczającą się. Kosmetyku można używać w ciągu dnia w celu zmatowienia i odświeżenia cery.

John Masters serum regulujące z mącznicy lekarskiej, które walczy z wypryskami, łagodzi stany zapalne oraz zmniejsza wielkość rozszerzonych porów skóry. Serum reguluje wydzielanie sebum – może być używane zarówno na całą twarz, jako baza lub w formie leku na zmienione chorobowo miejsca twarzy.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *