olejowanie włosów

końcówki włosów

Czy końcówki włosów mają naprawdę tak duże znaczenie w pielęgnacji i wyglądzie fryzury? Okazuje się, że tak. Stan końców włosów to kropka nad i, która decyduje często o odbiorze nie tylko całej fryzury, ale i naszej osoby. Zweryfikujemy popularne teorie na temat pielęgnacji końcówek włosów.

Czytaj więcej
domowe zabiegi pielęgnacyjne

Zastanawiałyście się kiedyś nad definicją włosomaniactwa? Dla jednych to świadoma pielęgnacja włosów, dla innych stek bzdurnych i czasochłonnych rytuałów kosmetycznych. Zainspirowana postem Króliczka Doświadczalnego również podzielę się z Wami swoimi wrażeniami z testów popularnych sposobów upiększania włosów. Niektóre domowe zabiegi pielęgnacyjne zdały u mnie egzamin, inne kompletnie nie posłużyły moim porowatym i suchym włosom. Dajcie znać, czy lubicie domowe sposoby dbania o włosy, czy też wystarczają Wam jedynie kosmetyki profesjonalne? A może tak, jak ja lubicie skalę szarości, dbając o włosy w sposób różnorodny. Zapraszam na część drugą artykułu, licząc po cichu na Wasze wrażenia z testowania hitów włosomaniaczek!

Czytaj więcej
wypadanie włosów

Czy łysienie i wypadanie włosów jest dziedziczne? Czy częste mycie włosów wzmaga ich wypadanie? Czy ciasno związane fryzury potęgują przerzedzanie włosów na skroniach?  Obiegowe opinie na temat przyczyn wypadania włosów często powtarzamy bezwiednie, nie wnikając w prawdziwą naturę przetwarzanych w ten sposób informacji. Dziś przeanalizujemy popularne fakty i mity o wypadaniu włosów, wyciągając z nich naukę dla siebie.

Czytaj więcej

Olejowanie włosów to modny ostatnio sposób na utrzymanie zdrowia oraz właściwego poziomu nawilżenia każdego rodzaju włosów. Moda ta przyszła do Europy z Bliskiego Wschodu, a inspiracją stał się obraz pięknych i mocnych włosów Hindusek prosto z Bollywood, a także kobiet z krajów arabskich. Olejowanie to nic innego jak wcieranie w skórę głowy oraz włosy wybranych olejów roślinnych. Mamy do wyboru pojedyncze oleje, jak arganowy, kokosowy, makadamia, czy migdałowy, jak i mieszanki różnych cennych olejków. Dzisiaj opowiem o wszystkim, co trzeba wiedzieć, aby rozpocząć swoją przygodę z olejowaniem i cieszyć się zadbanymi włosami.

Czytaj więcej
Matowe włosy to jeden z najbardziej uciążliwych problemów. Często przytrafia się kobietom, które bardzo dbają o kondycję swojej fryzury. Ich włosy nie są zniszczone, nie mają też tendencji do wypadania ani rozdwojonych końcówek. Dlaczego mają zatem matowe włosy mimo pielęgnacji? Problem może leżeć w złym doborze kosmetyków lub w błędach w myciu włosów (technika ma znaczenie!). Poznaj kilka sposób na przywrócenie Twojej fryzurze blasku. Czytaj więcej