włosy mieszane

Jak dobrać odżywkę do rodzaju włosów

Szampon i odżywka to podstawowy niezbędnik kosmetyczny, pozwalający utrzymać włosy w przyzwoitej formie. Wszystkie włosomaniaczki wiedzą, ile dodatkowych zabiegów wymagają włosy problematyczne - wypadające, cienkie lub puszące się. Maski, olejki i kuracje to tylko niektóre elementy kompleksowej pielęgnacji fryzury. Dzisiaj skupimy się na doborze odżywki do włosów, z czym wiele osób ma duży problem. Niewłaściwa lub źle dobrana nie daje spektakularnych efektów, co często kwitujemy zdaniem: kosmetyk nie działa. Dobrze dobrana odżywka do włosów to gwarant połysku, witalności i odżywienia każdego rodzaju fryzury. Zaczynamy: jak dobrać odżywkę do rodzaju włosów?

Czytaj więcej
włosy mieszane

Włosy mieszane posiada dzisiaj wiele osób, co związane jest z rozwojem cywilizacji XXI wieku. Ten trudny rodzaj włosów wykształcił się na skutek zanieczyszczeń powietrza, zaburzeń hormonalnych wynikających z niezdrowego jedzenia i nadużywania, bądź nieumiejętnego stosowania środków do stylizacji. Dziś o tym, jak rozpoznać włosy mieszane i jakie zasady pielęgnacji wdrożyć w życie, by wyrównać ich strukturę oraz uregulować poziom nawilżenia.

Czytaj więcej
Włosy mieszane

Włosy mieszane to bardzo problematyczny rodzaj dwojakich włosów: z jednej strony tłustych, a jednocześnie suchych. Skóra głowy produkuje zwykle nadmierną ilość sebum, zaś reszta włosów wykazuje tendencję do przesuszania. Mieszane włosy to zwykle włosy długie i półdługie – ta długość fryzury wyraźnie uwydatnia różnicę między tłustą skórą głowy, a suchymi końcówkami. Włosy mieszane o tak niejednorodnej strukturze posiada wiele Polek.

Czytaj więcej
szampon do włosów mieszanych

Narzekamy na włosy suche, na włosy przetłuszczające się, ale co z włosami mieszanymi? Czy to nie one sprawiają nam najwięcej trudności pielęgnacyjnych? Małgorzata sprawdziła, jak działa szampon do włosów mieszanych Kérastase Bain Divalent. Poprosiliśmy ją, żeby obiektywnie oceniła jego wady i zalety.

Czytaj więcej