włosy normalne

Jak dobrać odżywkę do rodzaju włosów

Szampon i odżywka to podstawowy niezbędnik kosmetyczny, pozwalający utrzymać włosy w przyzwoitej formie. Wszystkie włosomaniaczki wiedzą, ile dodatkowych zabiegów wymagają włosy problematyczne - wypadające, cienkie lub puszące się. Maski, olejki i kuracje to tylko niektóre elementy kompleksowej pielęgnacji fryzury. Dzisiaj skupimy się na doborze odżywki do włosów, z czym wiele osób ma duży problem. Niewłaściwa lub źle dobrana nie daje spektakularnych efektów, co często kwitujemy zdaniem: kosmetyk nie działa. Dobrze dobrana odżywka do włosów to gwarant połysku, witalności i odżywienia każdego rodzaju fryzury. Zaczynamy: jak dobrać odżywkę do rodzaju włosów?

Czytaj więcej
kąpiel zagęszczająca

Kąpiel zagęszczająca Kérastase Specifique Bain Prevention dba o wzmocnienie włosów słabych i wypadających. Dodatkowo szampon łagodzi stany zapalne skóry głowy, równoważąc pracę gruczołów łojowych. Zadaniem Kasi była obiektywna ocena walorów oraz wad recenzowanego produktu.

Czytaj więcej
wypadanie włosów

Technologie wykorzystane przy produkcji kosmetyków Nioxin zainspirowane są systemem pielęgnacji skóry twarzy. Zgodnie z tą regułą skóra głowy wymaga takiej samej uwagi, jak skóra twarzy i ciała. Jeżeli cierpmy na łojotok, nadwrażliwość, czy inne kłopoty skóry głowy, to istnieje dość duże prawdopodobieństwo, że przerzedzenie i wypadanie włosów będzie nas kiedyś dotyczyło. Dziś opowiem Wam  o głównej linii kosmetyków Nioxin do włosów normalnych lub lekko przerzedzonych o umiarkowanym stopniu wypadania.

Czytaj więcej
włosy normalne

Typ posiadanych włosów dany jest nam przez naturę. Faktura i rodzaj włosów, z którymi się rodzimy wymusza określoną formę dbania o nie. Często rodzaj włosów zmienia się pod wpływem czynników zewnętrznych, zmian hormonalnych lub niewłaściwej ich pielęgnacji. Dlatego tak ważna jest wiedza o tym, jaki typ włosów posiadamy. Zapraszamy na pierwszą część cyklu o rozpoznawaniu i ogólnych zasadach pielęgnacji poszczególnych typów włosów. Dzisiaj o tym, jak rozpoznać włosy normalne.

Czytaj więcej
mleczko proteinowe

Włosy normalne także potrzebują odżywienia i nawilżenia, mimo że są mniej wymagające niż inne typy włosów. Przekonaj się, czy mleczko proteinowe Kérastase Lait Vital spełniło oczekiwania Małgorzaty.

Czytaj więcej
Co jakiś czas dajemy naszym testerkom do wypróbowania kosmetyki z oferty sklepu Estyl.pl. Sprawdzają one na sobie konsystencję, zapach i działanie. Oceniają kosmetyki i porównują ich działanie z tym co obiecuje producent. Dziś pora na kolejny test - Szampon do włosów John Masters Lawenda i Rozmaryn Czytaj więcej