odżywka

Czy Wy też macie wrażenie, że jeśli szampon się nie pieni, to znaczy, że nie umyje dobrze włosów? Wiem, że to nieprawda i zawsze gdy używam bardziej naturalnych produktów powtarzam sobie „poczekaj aż wysuszysz włosy – zobaczysz!” :) Ostatnio wypróbowałam odżywkę myjącą Macadamia Flawless i mimo braku piany jestem zachwycona jej działaniem! Dlaczego? Już Wam mówię ;) Czytaj więcej
Davines Alchemic Włosy pełne blasku i koloru to marzenie, a zarazem wyzwanie dla wielu z nas. Farbujemy, bo chcemy wyglądać zawsze pięknie i niezależnie od tego co dała nam natura, czasem chcemy wyglądać po prostu inaczej. Czytaj więcej
Redken Time Reset – seria pielęgnująca włosy osłabione

Wiele z nas obserwuje spadek kondycji włosów wraz z upływem czasu. Wbrew pozorom problem dotyka nie tylko panie po 50-ce, ale też dużo młodsze pokolenia. Wpływ na osłabienie włosów ma wiele czynników, od niewłaściwej pielęgnacji, po zaburzenia hormonalne. Te ostatnie dotykają rzeszę Pań – włosy stają się wówczas kruche, słabe i mało witalne. Podstawą jest wzmocnienie włosów i większa dbałość o skórę głowy. Równie istotny jest dobór właściwych środków kondycjonujących, które wzmocnią włosy i dodadzą fryzurze wigoru, blasku oraz objętości. Oto seria Redken Time Reset pielęgnująca włosy osłabione upływającym czasem i czynnikami zewnętrznymi.

Czytaj więcej
Szampony oczyszczające

SOS dla włosów , czyli dziś skupimy się na ekspresowej regeneracji włosów zniszczonych.

Włosy problematyczne, czyli przesuszone, cienkie lub przetłuszczające się, sprawiają  najwięcej kłopotów swym właścicielkom. Ten typ włosów potrafi reagować specyficznie nie tylko na pielęgnację, czy uszkodzenia mechaniczne, ale też na otoczenie, czyli szkodliwe czynniki zewnętrzne.
Czytaj więcej

Kosmetyki Redken funkcjonują na rynku zachodnim od wielu lat. Dziś szumnie podbijają rynek wschodni, w tym Polskę. Ideą marki Redken jest przede wszystkim nie szkodzić, dlatego technologia kosmetyków tej firmy opiera się na trzech, głównych założeniach. Po pierwsze: nie podrażniać skóry głowy, po drugie: odbudowywać inteligentnie, po trzecie: dobierać serie pielęgnacyjne pod kątem określonych potrzeb włosów. Poznaj serie kosmetyków Redken i dobierz kurację dla swojej fryzury.

Czytaj więcej

OMO jest popularną metodą mycia włosów i skrótem, który należy odczytywać jako: O (odżywka), M (mycie), O (odżywka). Metoda OMO polega na zabezpieczeniu  fryzury dodatkową porcją odżywki podczas operacji mycia włosów. Zabieg ten ma uchronić włosy przed nadmiernym plątaniem, łamaniem lub wysuszeniem. Szczególnie dotyczy to włosów długich, suchych, zniszczonych, kręconych i porowatych. Wbrew pozorom OMO nie jest nową techniką mycia włosów - wielu stylistów fryzur stosuje ten typ oczyszczania włosów od wielu lat.

Czytaj więcej
włosy zimą

Nie ważne, czy nosisz włosy długie, czy krótkie - zima do ciężki czas dla włosów każdej długości. Wahania temperatury, które towarzyszą tej porze roku dostarczają naszym fryzurom nie lada rozrywki. Włosy zimą czują się niczym przerażony turysta na bungee. Suche powietrze w domach i zimno na zewnątrz, sprawiają, że włosy przestają układać się tak, jak dotychczas, nagminnie się puszą, o wiele szybciej się przetłuszczają oraz stają się bardziej suche i łamliwe. Pielęgnacja włosów zimą to nie tylko specjalistyczne kosmetyki do włosów, ale też zwykłe, codzienne nawyki, które, gdy trochę je nagniesz, pomogą uchronić Twoją fryzurę przed skokami temperatury i śmiercią estetyczną w miejscu swojej pracy. Przeczytaj, jak możesz zadbać o swoje włosy podczas chłodnej jesieni i równie srogiej zimy.

Zadbaj o swoje włosy zimą!

Czytaj więcej