Akcja regeneracja, czyli SOS dla włosów przesuszonych

SOS dla włosów , czyli dziś skupimy się na ekspresowej regeneracji włosów zniszczonych.

Włosy problematyczne, czyli przesuszone, cienkie lub przetłuszczające się, sprawiają  najwięcej kłopotów swym właścicielkom. Ten typ włosów potrafi reagować specyficznie nie tylko na pielęgnację, czy uszkodzenia mechaniczne, ale też na otoczenie, czyli szkodliwe czynniki zewnętrzne.

Dym z papierosów, smog, zbyt twarda, chlorowana woda, czy zbyt mało płynów sprawiają, że włosy suche stają się przesuszonymi. Wygląd naszych włosów to nie tylko efekt niewłaściwego obchodzenia się z nimi, ale też odbicie ogólnej kondycji naszego zdrowia. Dziś o tym jak reanimować włosy przesuszone za pomocą diety i kuracji do włosów, by znowu nabrały zdrowego blasku i elastyczności.

sos dla włosów

SOS dla włosów przesuszonych – dieta

Włosy przesuszone, kruche i łamliwe wymagają wspomagania od środka. Silnie przesuszenie włosów może być oznaką niedoboru płynów w Twoim organizmie. Woda w ilości od 1,5 do 3 litrów dziennie, to gwarant nie tylko nawilżenia włosów, ale i gładkiej, zdrowej skóry. Pamiętaj, że kawa i mocna, czarna herbata mają właściwości silnie wysuszające, szczególnie, gdy pijesz je w dużych ilościach. Suche włosy sygnalizują też pewne braki w Twojej diecie. Może to być niedobór żelaza (chude mięso, natka pietruszki, wątróbka), witaminy E (żółtka jaj, orzechy, oleje roślinne), krzemu (pokrzywa, skrzyp polny) lub nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3 (olej lniany).

Pamiętaj, by przy problemie przesuszenia włosów, bezwzględnie odstawić wszelkie urządzenia termiczne, jak lokówki, czy prostownice. Jeśli lubisz układać swoje włosy, wybierz mniej szkodliwe termoloki lub prostuj włosy na szczotce, przy letnim nawiewie suszarki. Nie szarp włosów grzebieniem i wymień szczotki, które zamiast czesać, ciągną włosy. Latem stosuj kosmetyki słoneczne do ochrony włosów przed szkodliwym promieniowaniem UV i morską, słoną bryzą, powodującą kruchość i niszczenie włosów. Polecam serię Wella SP Sun, która nie tylko przywraca włosom utracone nawilżenie i świetlisty blask, ale i skutecznie chroni przed UVA i UVB.

Ampułki do włosów zniszczonych

Przesuszone pasma włosów są zwykle bardziej odwodnione, matowe i kruche. To dobry moment, by sięgnąć po cięższy kaliber i zafundować włosom intensywną kurację odbudowującą, działającą niczym profesjonalne SPA. Najlepszym rozwiązaniem jest sauna do włosów lub domowa aplikacja ampułki regenerującej włosy pod ciepłym ręcznikiem. Ampułkę nakładamy na włosy umyte i przetrzymujemy od 0,5 do 1 h. Efekt takiej domowej sauny utrzymuje się dość długo, co nie zwalnia nas z codziennej pielęgnacji włosów. Ampułki do włosów to silnie skoncentrowany preparat odżywczy, który daje włosom przysłowiowego „kopa” i reanimuje je na nowo. Oczywiście, włosy przekarmione, także nie będą się dobrze układać. Dlatego ampułki aplikujemy raz na jakiś czas, nasycając nimi włosy, po czym stosujemy odżywki bardziej nawilżające, niż silnie odżywcze.

SOS dla włosów
Przy dużym przesuszeniu i zniszczeniu włosów, polecam uznane ampułki Kérastase Fusio Dose, które można dopasować do problemu z włosami. Włosy przesuszone polubią z pewnością ampułkę Kérastase Oleo Fusion, dedykowaną włosom suchym i odwodnionym oraz ampułkę Kérastase Vita Ciment, odbudowującą strukturę włosów od środka.

Część pierwszą artykułu na temat regeneracji włosów przesuszonych, znajdziesz pod linkiem.

101,99
190,49
36,99


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *