Profesjonalne odżywki do włosów suchych

liczba produktów: 395
Profesjonalne odżywki do włosów suchych

Jaka odżywka do włosów suchych? czytaj

Włosy suche przy nieodpowiedniej pielęgnacji mogą zacząć się puszyć. Warto zatem zadbać o odpowiednie stosowanie produktów przeznaczonych do tego rodzaju włosów. Odżywki do włosów suchych powinny być stosowane podczas każdego mycia włosów.

Mycie włosów suchych odżywką - co to takiego?

Włosy suche nie lubią zbyt agresywnego mycia włosów, a w tym detergentów, które często zawierają szampony. Zaleca się zatem mycie włosów metodą OMO, która zabezpiecza włosy przed wysuszającym działaniem zarówno detergentów jak i wodą. Co to jest za metoda? To nic innego jak zastosowanie kolejności odżywka - mycie - odżywka. Na wilgotne włosy nakładamy odżywkę, która zabezpieczy nasze kosmyki. Następnie spłukujemy i myjemy włosy tradycyjnie szamponem. Kolejno spłukujemy i nakładamy drugi raz odżywkę. Większość osób posiadających przesuszone włosy jest bardzo zadowolona z efektów jakie daje ta metoda.

Jakich składników nie lubią włosy suche?

Przede wszystkim w przypadku włosów suchych musimy zwrócić szczególną uwagę na proteiny. Zdarza się bowiem, że to one sprawiają, że nasze włosy są coraz bardziej przesuszone. Jeśli zdecydujemy się na ich stosowanie warto łączyć je z emolientami. Dlatego jeśli tylko jest to możliwe unikajmy odżywek z zawartością protein, a sięgajmy po te bogate w składniki nawilżające. Włosy suche nie polubią się również z alkoholem, który również wpływa na pogorszenie stanu suchych włosów.

Czy silikony są odpowiednie do włosów suchych?

W tym wypadku kwestia jest dość sporna. Są osoby, które nie wyobrażają sobie stosowania odżywek bez silikonów na włosach suchych lecz są również przeciwnicy. Naszym zdaniem odżywka w formie serum bez spłukiwania doskonale sprawdzi się przy suchych włosach. Zabezpieczy i wygładzi rozdwajające się i puszące się końcówki.

Jak stosować odżywkę do włosów suchych?

W zależności od tego czy wybierzemy odżywkę do spłukiwania, bez spłukiwania czy w postaci olejku, spray’u stosowanie jest różne, zgodne z opisem na opakowaniu. Warto natomiast pamiętać, aby w momencie zastosowania odżywki do spłukiwania należy pozostawić ją na włosach 5-10 minut. Nie obciąży to w żaden sposób włosów, a tylko doskonale nawilży.

Tylko prawidłowa pielęgnacja sprawi, że włosy suche zachowają piękny wygląd. Stosuj więc przy każdym myciu odżywkę do spłukiwania, ale również olejki, serum i odżywki bez spłukiwania. Włosy suche wymagają mocniejszej pielęgnacji więc nie bój się sięgać po kosmetyki dla nich przeznaczone i stosować je wymiennie. U nas znajdziecie szeroki wybór odżywek do włosów suchych, które zapewnią im pielęgnację i poprawiając ich wygląd.

Zwiń tekst

Filtruj

Filtr

kasuj

Włosy suche (395)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: