włosy przesuszone

Z problemem suchych włosów spotkała się z pewnością każda z Pań, na którymś etapie swojego życia. Przysłowiowe „siano na głowie” nie jest zjawiskiem wrodzonym, a nabytym. Najczęstszym winowajcą w tej kwestii jest niewłaściwe traktowanie swoich włosów i złe nawyki pielęgnacyjne. Trzeba pamiętać, że suche włosy, a włosy przesuszone to dwa różne typy włosów, wymagające innej pielęgnacji. Kosmetyki JOICO to idealne rozwiązanie w regeneracji włosów przesuszonych.

Czytaj więcej
Nikt nie zna się tak dobrze na włosach jak fryzjer-stylista. Doświadczenie, praca z klientami, szkolenia powodują, że wiedzą o naszych kosmykach wszystko. Suche włosy stanowią problem dla wielu kobiet. Dodatkowo pamiętajmy, że już wielkimi krokami zbliża się lato, więc są one dodatkowo narażone na przesuszenie ze względu na słońce, słoną wodę itp. Jak więc radzić sobie z przesuszonymi włosami, aby cieszyć się ich zdrowym wyglądem na co dzień? Na to pytanie odpowiedź znajdziemy w wypowiedzi stylistki Weroniki Słupek.  Czytaj więcej
pielęgnacja włosów latem

Wakacje za pasem. Warto już dziś dowiedzieć się, jak zminimalizować ryzyko wypadania włosów i w ogóle jaka powinna być pielęgnacja włosów latem. Czy wiecie, że włosy najlepiej czują się w temperaturze około 20 stopni, a na nadmierne nasłonecznienie lub mróz reagują kruchością, łamliwością i wypadaniem? Na efekty swoich zaniedbań nie trzeba długo czekać. Włosy pozbawione ochronnej warstwy, przesuszone i ciągle wystawiane na promieniowanie słoneczne, tracą swą siłę i powoli wypadają.

Czytaj więcej
włosy suche

Włosy dzielimy na kilka podstawowych grup, których określenie nie sprawia większości z nas kłopotu. Dylemat pojawia się wówczas, gdy fryzura nie chce się układać, a włosy sprawiają coraz więcej problemów. Włosy mogą się zmieniać na przestrzeni lat, co wymusza także zmianę ich pielęgnacji. Dziś o tym, jak rozpoznać i dbać o włosy suche.

Czytaj więcej
włosy normalne

Typ posiadanych włosów dany jest nam przez naturę. Faktura i rodzaj włosów, z którymi się rodzimy wymusza określoną formę dbania o nie. Często rodzaj włosów zmienia się pod wpływem czynników zewnętrznych, zmian hormonalnych lub niewłaściwej ich pielęgnacji. Dlatego tak ważna jest wiedza o tym, jaki typ włosów posiadamy. Zapraszamy na pierwszą część cyklu o rozpoznawaniu i ogólnych zasadach pielęgnacji poszczególnych typów włosów. Dzisiaj o tym, jak rozpoznać włosy normalne.

Czytaj więcej
spray wygładzający

Wręczyliśmy naszej Testerce zestaw profesjonalnych kosmetyków Joico Smooth Cure, z prośbą o ich wypróbowanie. Tym razem Aneta przetestowała spray wygładzający Joico, który jest 4 etapem kuracji wygładzającej.

Czytaj więcej
szampon do włosów mieszanych

Narzekamy na włosy suche, na włosy przetłuszczające się, ale co z włosami mieszanymi? Czy to nie one sprawiają nam najwięcej trudności pielęgnacyjnych? Małgorzata sprawdziła, jak działa szampon do włosów mieszanych Kérastase Bain Divalent. Poprosiliśmy ją, żeby obiektywnie oceniła jego wady i zalety.

Czytaj więcej
Szampony oczyszczające

SOS dla włosów , czyli dziś skupimy się na ekspresowej regeneracji włosów zniszczonych.

Włosy problematyczne, czyli przesuszone, cienkie lub przetłuszczające się, sprawiają  najwięcej kłopotów swym właścicielkom. Ten typ włosów potrafi reagować specyficznie nie tylko na pielęgnację, czy uszkodzenia mechaniczne, ale też na otoczenie, czyli szkodliwe czynniki zewnętrzne.
Czytaj więcej
szampon do wrażliwej skóry głowy

Wręczyliśmy naszej Testerce Klarze zestaw kosmetyków Joico z prośbą o ich zrecenzowanie. Jej zadaniem była obiektywna ocena walorów oraz wad testowanej serii. Czy szampon do wrażliwej skóry głowy odpowiednio zajmie się także włosami?

Czytaj więcej