zima

Zimą wiele osób, podobnie jak ja, które chcą wiedzieć, jakie są sposoby na elektryzujące się włosy. By lepiej zrozumieć proces zachodzący podczas tego zjawiska, wystarczy wyobrazić sobie budowę włosa. Podstawą dla włosa jest kora włosowa, która wypełnia włos od środka. Od jej jakości zależy też jakość naszych włosów. Ten tak cenny dla włosów włóknisty „miąższ” maleje wraz z inwazyjnymi zabiegami chemicznymi, które włosom fundujemy. Włókniste wiązki, które wypełniają korę włosa pękają - włos staje się bardziej suchy, traci elastyczność i masę. Taki kruchy, wiotki i pozbawiony życia włos, jeśli nie potraktujemy go odpowiednimi kosmetykami zaczyna się elektryzować. Elektryzujące się włosy to więc efekt braku należytej pielęgnacji oraz warunków atmosferycznych, w których muszą przebywać nasze pasma. Czytaj więcej
Jak pielęgnować skórę zimą? Zima to piękna pora roku, jednak nie jest łaskawa dla naszej skóry. Mróz, zimny wiatr i częste zmiany temperatury, to czynniki, które zimą negatywnie wpływają na stan naszej skóry, przede wszystkim twarzy, dłoni i ust.

Dlatego postanowiłam zająć się tym tematem i odpowiedzieć na pytanie: Jak pielęgnować skórę zimą, aby na wiosnę nie była w opłakanym stanie.

Czytaj więcej
kondycja fizyczna

O tym jak ważny jest sport nie muszę nikomu mówić. Wszyscy w teorii wiedzą, że należy ćwiczyć, albo po prostu się ruszać, aby zachować zdrowie. Niestety przychodzi taka pora roku kiedy nic nam się nie chce. Zimą większości z nas nie chce się wychodzić z domu czy dbać o siebie. Ale co z ważnym tematem jakim jest kondycja fizyczna w zimie ? Co zrobić, żeby teoria zmieniła się w praktykę, a obcym stał nam się leń na kanapie?

Czytaj więcej
włosy zimą

Nie ważne, czy nosisz włosy długie, czy krótkie - zima do ciężki czas dla włosów każdej długości. Wahania temperatury, które towarzyszą tej porze roku dostarczają naszym fryzurom nie lada rozrywki. Włosy zimą czują się niczym przerażony turysta na bungee. Suche powietrze w domach i zimno na zewnątrz, sprawiają, że włosy przestają układać się tak, jak dotychczas, nagminnie się puszą, o wiele szybciej się przetłuszczają oraz stają się bardziej suche i łamliwe. Pielęgnacja włosów zimą to nie tylko specjalistyczne kosmetyki do włosów, ale też zwykłe, codzienne nawyki, które, gdy trochę je nagniesz, pomogą uchronić Twoją fryzurę przed skokami temperatury i śmiercią estetyczną w miejscu swojej pracy. Przeczytaj, jak możesz zadbać o swoje włosy podczas chłodnej jesieni i równie srogiej zimy.

Zadbaj o swoje włosy zimą!

Czytaj więcej