Kondycja fizyczna zimą? Sprawdź nasze sposoby!

O tym jak ważny jest sport nie muszę nikomu mówić. Wszyscy w teorii wiedzą, że należy ćwiczyć, albo po prostu się ruszać, aby zachować zdrowie. Niestety przychodzi taka pora roku kiedy nic nam się nie chce. Zimą większości z nas nie chce się wychodzić z domu czy dbać o siebie. Ale co z ważnym tematem jakim jest kondycja fizyczna w zimie ? Co zrobić, żeby teoria zmieniła się w praktykę, a obcym stał nam się leń na kanapie?

kondycja fizyczna

Zdjęcie: cozywinters.com

Zacznijmy od tego, że zima wszystkim kojarzy się z dłuższym wolnym. Na początku przerwa świąteczno-noworoczna, później ferie zimowe. W tych dniach mamy mnóstwo czasu, aby spożytkować go na coś pożytecznego. Jazda na nartach czy na desce snowboardowej pobudza wszystkie nasze mięśnie do pracy.
Uwierzcie mi, że kilka godzin takich zjazdów doda Wam tyle siły i energii do dalszego działania, czego nie zrobi np. kawa. Jeżeli są wśród nas osoby, którym nie było dane nauczyć się tego wspaniałego sportu to pamiętajcie, że na naukę nigdy nie jest za późno!

Więc koniec wykręcania się i do dzieła.

Kolejną propozycją na ruch w zimie jest jogging. Wiem, że niektórych ciężko do tej dyscypliny sportu przekonać, ale uwierzcie mi, że warto. Piszą to nie mam na myśli przebiegnięcia maratonu tylko zmuszenie się do wyjścia z domu i potruchtanie na świeżym powietrzu. Uwierzcie mi, że warto gdyż korzyści jest wiele. Przede wszystkim podczas biegania wzmacniamy wszystkie mięśnie. Dodatkowo osoby, które uprawiają jogging systematycznie są mniej narażone na choroby sercowo-naczyniowe, osteoporozę czy depresję. Ponadto udowodniono, że osoby te rzadziej zmagają się ze zbędnymi kilogramami. Troszkę ruchu w zimie może skutkować wspaniałą sylwetką w lecie, więc odpowiedzcie sobie sami – czy warto?

Jeżeli natomiast jesteście ciepłolubni i wszelakie sporty zimowe na świeżym powietrzu odpadają to na pewno w Waszej okolicy znajduje się klub gdzie odbywają się zajęcia grupowe. Aktualnie każdy klub/siłownia w swojej ofercie ma szeroką ofertę przeróżnych zajęć – aerobik, zumba, pilates, joga. To tylko kilka z propozycji, które rozruszają Wasze ciało. Przeszkolony trener oraz osoby ćwiczące obok są bardzo dużą motywacją, dzięki czemu wykonujemy ćwiczenia profesjonalnie i dajemy z siebie bardzo wiele. Pomiędzy ćwiczeniami rozmowa z nowo poznanymi osobami i wieczór od razu staje się ciekawszy.

kondycja fizyczna

Jeśli nie lubicie i nie skorzystacie z żadnej powyższej możliwości ruchu, ponieważ macie nadal mnóstwo wątpliwości, to mam dla Was jeszcze jedną propozycję. Spacer lub Nordic Walking. W przypadku spaceru warto, żeby był on codziennie około 30 minut. Jeśli ktoś ma taką możliwość to może warto zamiast do pracy jechać samochodem przejść się spacerkiem? Jeśli chodzi natomiast o Nording Walking to jest to sport, który można uprawiać wszędzie i nie wymaga dużego nakłady finansowego. Oprócz klasycznego sportowego ubioru potrzebujecie tylko kijki. Poznanie techniki jest bardzo proste. W wielu miastach utworzone zostały już klubu, które namawiają do wspólnych wieczornych spacerów.

imprezy zimowe integracja
Zdjęcie: www.snowcat.pl

Kondycja fizyczna zimą to nie problem jak widzicie, a form na poprawę kondycji zimowej jest wiele. Jeśli lubicie jazdę na nartach/desce to korzystajcie z zimowych warunków, które Wam to umożliwiają! Jeśli preferujecie pływanie – pływajcie! Róbcie to co sprawia Wam radość i satysfakcję, aby tylko wyjść z domu i poruszać się.

Pamiętajcie, że wszelako pojęty sport czy rekreacja ruchowa jest bardzo ważny. Nie tylko dla zachowania zgrabnej sylwetki, ale przede wszystkim dla naszego zdrowia. Korzyści jakie płyną z aktywności ruchowej kilka razy w tygodniu jest wiele i nie zastąpicie ich łykaniem kapsułek. Pomyślcie o tym i pamiętacie – sport to zdrowie!

 

3 odpowiedzi na “Kondycja fizyczna zimą? Sprawdź nasze sposoby!”

 1. Darek pisze:

  W mojej ocenie, właśnie zimą najlepiej budować kondycję właśnie w okresie zimowym. Oczywiście, obecnie warunki były dodatkowo utrudnione, nie mniej – na ulicach można było nadal spotkać wielu biegaczy.

  W zeszłym roku, sporo jeździłem na rowerze zimą – tym razem, zima okazała się zimą i śnieg na to nie pozwolił, ale polecam również tą aktywność (o ile warunki drogowe pozwalają).

 2. Zgorky pisze:

  U mnie zimą zdecydowanie królują narty i długie spacery po parkach i lasach

 3. Medycznydetox pisze:

  Taka forma aktywności fizycznej na dworze zimową porą dodatkowo pozytywnie wpływa na budowanie naszej odporności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *