Postanowienia noworoczne – dbaj o siebie

Co roku o tej samej porze analizując i podsumowując poprzedni już rok tworzymy nowe postanowienia noworoczne. Mają one na celu zmianę dotychczasowego stylu życia na lepsze. Obiecujemy sobie, że tym razem na pewno będziemy się ich kurczowo trzymać. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że co roku nie dotrzymujemy tych postanowień nawet przez dwa miesiące.

W tym roku po porażkach z poprzednich lat postanowiłam racjonalnie podejść do postanowień noworocznych. Stwierdziłam, że nie ma sensu wymyślać czy rezygnować z takich rzeczy czy sytuacji do których prędzej czy później wrócę. I tak oto podjęłam decyzję!

Będę regularnie dbać o siebie. 

Dlaczego akurat taka decyzja? Wiem, że jest to jedno z postanowień noworocznych, które sprawi mi ogromną radość, dowartościowuje mnie i zmieni mój styl życia. A co mam konkretnie na myśli? Jak będę dbać o siebie?

Zdrowa dieta

Nie mówię tutaj o drastycznej diecie odchudzającej czy jakiejś innej, na którą aktualnie jest „moda”. Nic z tych rzeczy. Mam na myśli raczej mądre odżywianie. Wyzbycie się z pożywienia tzw. „śmieciowego jedzenia” jedzenia, które nie posiada żadnych wartości odżywczych, a tylko zapycha nasze żołądki. Postanowiłam, że będę się trzymać podstawowych zasad zdrowego odżywiania. Moja codzienna dieta będzie składać się z 5 posiłków dziennie. W każdym z głównych posiłków musi znajdować się pełnowartościowe białko. Białko to znajdziemy w takich produktach jak mięso, ryby, drób, jaja, ser oraz mleko. W każdym z moich posiłków znajdować się również będą warzywa i owoce. Ważnym składnikiem mojej diety będzie również odpowiednia ilość wody i naturalnych soków. Pamiętajmy, aby pić ok. 1,5l dziennie. Chcę również się zmobilizować i stosować już systematycznie produkty zbożowe. Mam tutaj na myśli ciemne pieczywo, makarony, kasze, które są bogate w błonnik oraz wiele witamin z grupy B. Wiem, że ciężko mi będzie zrezygnować całkowicie ze słodyczy, dlatego też nie jest to moim głównym celem. Natomiast będę bardzo dumna z siebie jeśli częściej sięgnę po zdrową przekąskę niż słodycze.


postanowienia noworoczne

Pielęgnacja ciała i włosów

Wprowadzę już zmiany w żywieniu, które wpłyną korzystnie na mój organizm i również samopoczucie. Warto zatem pomyśleć o opiece nad swoim ciałem. Wiem, że nie będę systematycznie 2 czy 3 razy w tygodniu chodzić na siłownię, gdyż nie mam na to czasu. Dlatego postanowiłam, że weekendy jeśli tylko to będzie możliwe będę spędzać aktywnie. Może to być wyjście na rower, w góry, albo po prostu długi spacer. Chodzi o to, aby nie spędzić całego weekendu na kanapie.

postanowienia noworoczne

Dodatkowo raz w tygodniu zrobię sobie „dzień piękności”. Pewnie nie będzie to dzień, a raczej godzinka, którą poświęcę tylko dla siebie.
Jak widzę taki czas? Zacznę od wykonania peelingu, który doskonale złuszczy martwy naskórek i wygładzi skórę. Następnie obowiązkowo wsmaruję w całe ciało masło, które będzie miało działanie regeneracyjne oraz nawilżające. Niestety nie robię tego systematycznie, ale mam nadzieję, że teraz to się zmieni.
Pielęgnacja włosów jest równie ważna jak ciała. Tutaj postaram się wykorzystać ten jeden dzień dla siebie i zadbam o włosy. Kolejnym moim postanowieniem noworocznym jest raz w tygodniu poświęcenie na pielęgnację włosów więcej niż przysłowiowe ” 5 minut”. Systematycznie nakładanie maski czy innych kuracji do włosów zdecydowanie je wzmocni. Marzy mi się również i mam nadzieję, że będę tego pilnować, aby nakładanie olejków stało się częścią codziennej pielęgnacji włosów.

Wiem, że dobre produkty do włosów, a już na pewno te profesjonalne potrafią zdziałać cuda. Wystarczy systematyczność, o którą będę walczyć w tych postanowieniach, a moje włosy będą piękne i przede wszystkim zdrowe każdego dnia.

Więcej snu

Sen jest jednym z najważniejszych rytmów dnia. To on dodaje nam energii oraz wprowadza nas w dobry nastrój czy samopoczucie. Może moje kolejne postanowienie wyda się dziwnie, ale zamierzam wysypiać się. Nie mówię tutaj oczywiście o przesypywaniu całego dnia. Raczej chcę się skupić na tym, aby spać tyle godzin ile potrzeba. Niestety teraz moje godziny snu są bardzo rozstrojone co skutkuje tym, że jestem ciągle zmęczona. Według badań każdy powinien przespać około 7-9 godzin. Tyle wystarczy, aby organizm się zregenerował, a człowiek obudził się wypoczęty.

postanowienia noworoczone

Moje postanowienia mogą wydawać się komuś dość dziwne. Rozumiem to. Tak szczerze mówiąc też miałam plany (jak co roku zresztą) na ograniczenie słodyczy, wykonywanie ćwiczeń min. 3 razy w tygodniu i wiele innych. Zastanawiając się nad tym stwierdziłam, że nie warto, aby postanowienia noworoczne nas zniechęcały. One mają mobilizować nas do zmiany w naszym życiu. Zmiany, która nie będzie trwać tylko rok, ale będzie to zmiana na stałe.

Moje tegoroczne postanowienia to nic innego jak dbanie o siebie. Zarówno pod względem spożywanych posiłków, aktywności czy stosowania produktów pielęgnacyjnych.

Co Wy myślicie o postanowieniach noworocznych i jakie są Wasze w tym roku? Też będziecie dbać o siebie?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *