DHT

Loreal Homme Renaxil Wypadanie włosów to problem, z którym borykają się nie tylko kobiety. Przerzedzanie czupryny i zakola to prosta droga do łysiny, a z tym niewielu Panów potrafi się pogodzić. Laboratoria L'oreal Professionnel opracowały dwa preparaty dla mężczyzn, przeciw różnym rodzajom wypadania włosów- Loreal Homme Renaxil. Pierwsza  z kuracji walczy z początkowym stadium przerzedzania czupryny, druga stanowi kurację przeciw zaawansowanemu wypadaniu i łysieniu. Dobierz preparat do swego problemu i zacznij walkę o swoją czuprynę!

Czytaj więcej
Hormonalne wypadanie włosów

Jeśli Twoje włosy lubią się przetłuszczać i wypadają okresowo, warto przeciwdziałać temu zjawisku zawczasu. Notorycznie tłusta skóra głowy i twarzy to pierwsza oznaka braku równowagi hormonalnej i zaburzeń pracy całego organizmu. Hormonalne wypadanie włosów wielu z nas daje się we znaki. Walkę o zdrowe włosy warto wspomagać także z zewnątrz, przy okazji stymulując mieszki włosowe do lepszego wzrostu. Dziś o tym, jakie szkody wyrządza włosom nadmierna ilość sebum i jakie substancje ograniczają przemianę testosteronu w DHT.

Czytaj więcej
mycie włosów tłustych

Zwykle mycie skóry głowy i włosów może mieć ogromne znaczenie w wypadku nadmiernego ich wypadania. Do dziś funkcjonuje pogląd, że włosy lepiej jest „przenosić”, co oznacza przetrzymanie ich jak najdłużej bez mycia. Owszem, raz na jakiś czas można to zrobić, jednak przetłuszczająca się skóra głowy powoduje więcej szkód niż pożytku. Szczególnie dotyczy to osób z nasilonym łojotokiem i wydzielaniem sebum. Nieoczyszczona odpowiednio skóra głowy może prowadzić do rozrostu szkodliwych mikroorganizmów, mogą pojawić się problemy z łupieżem tłustym, a zalegająca warstwa sebum zamiast przyzwyczaić skórę głowy do rzadszego mycia włosów, nasila ich wypadanie. Dziś o tym, dlaczego łój powoduje nadmierne wypadanie włosów i jak sobie radzić z tym zjawiskiem. Mycie włosów przetłuszczających się jest niestety problematyczne.

Czytaj więcej