mycie włosów

Duża liczba osób - nawet w naszym najbliższym otoczeniu, uważa mycie i suszenie włosów za czynność banalnie prostą. No bo co w tym trudnego? Przecież mycie i suszenie włosów wchodzi nam w krew razem z wiekiem. Niestety prawda jest taka, że podczas wykonywania tych czynności z pozoru prozaicznych, można popełnić wiele błędów, które skutkują pogorszeniem się kondycji włosa. Dlatego obecnie coraz więcej ludzi, chce świadomie pielęgnować swoje pukle. Tylko poprawna pielęgnacja sprawi, że kosmyki będą zdrowe i silne jak dawniej! Czytaj więcej
mycie włosów

Mycie włosów stanowi podstawę zadbanej fryzury. Często bagatelizujemy ten pierwszy krok, koncentrując się na kupnie nowej odżywki lub maski do włosów. Szampon, mimo że jego podstawową funkcją jest oczyszczanie, potrafi leczyć, łagodzić, ale też podrażnić, gdy dobierzemy go niewłaściwie. Dziś druga część artykułu na temat popularnych mitów dotyczących mycia włosów. Zobacz, co sprzyja, a co szkodzi Twojej skórze i włosom.

Czytaj więcej
mycie włosów

Mycie włosów i ich odżywianie przy pomocy odpowiednio dobranych kosmetyków to podstawa regularnego dbania o zdrowie czupryny. Pierwszy etap pielęgnacji to dobranie szamponu do rodzaju skóry głowy i włosów. Jak pogodzić te dwie rzeczy, dopieszczając zarówno kapryśny skalp, jak i trudną w utrzymaniu fryzurę? Dziś pod lupą wszelkie zabiegi pielęgnacyjne dotyczące mycia różnego rodzaju włosów. Sprawdź, co służy ich zdrowiu i urodzie, a co sprawia, że wyglądają bez życia.

Czytaj więcej
błędy w pielęgnacji włosów

Dbanie o wygląd włosów to bardzo istotny element kobiecych rytuałów pielęgnacyjnych. Wiele badań wskazuje na to, że to właśnie fryzura  decyduje o pierwszym wrażeniu i odbiorze przez osoby trzecie. Mimo, że włosy to temat rzeka i każdy z nas ma wypracowaną metodę dbania o nie, warto zapoznać się z kilkoma stereotypami, które zamiast upiększać, szkodzą włosom. Oto najczęstsze błędy w pielęgnacji włosów, które dość powszechnie popełniamy. Dziś bierzemy pod lupę zabiegi dotyczące mycia, czesania i obchodzenia się z włosami mokrymi.

Czytaj więcej
Wypadanie włosów jesienią

Gdy sukcesywnie gubimy włosy, walka o ich zachowanie staje się częścią życia codziennego, nierzadko przeradzając się w chorobliwą obsesję. Liczenie pojedynczych włosów, baczne oglądanie sitka w łazience, czy mierzenie obwodu swego kucyka, to tylko niektóre z zachowań towarzyszących temu zjawisku. Zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn problem wypadania włosów to nie problem zdrowotny, ale też zjawisko estetyczne, które silnie osłabia pewność siebie. Dziś o tym jak skutecznie dbać o włosy i skórę głowy, podczas ich sezonowego,  jesiennego wypadania.

Czytaj więcej
babcine sposoby na włosy Na temat właściwej pielęgnacji włosów krąży niezmiernie dużo informacji. Inne informacje na temat dbania o włosy mają nasze mamy, innymi dysponują babcie, a jeszcze innymi raczą nas magazyny i portale kobiece. Niestety bardzo często są to różne opinie na te same tematy. Mity na temat pielęgnacji fryzur są tak często powtarzane, że kształtują nasze codzienne nawyki, stając się prawdami powszechnymi. Dziś weźmiemy pod lupę babcine sposoby włosy, odnosząc je do współczesności. Poznaj obiegowe poglądy na temat pielęgnacji włosów i sprawdź, które z nich są zgodne z prawdą. Czytaj więcej