starzenie włosów

 Nasze włosy, podobnie jak wszystkie komórki ciała ludzkiego, podlegają procesom starzenia się. Można być zdrowym jak ryba, prowadzić zdrowy i higieniczny tryb życia, nie poddawać włosów inwazyjnym zabiegom, a one i tak z wiekiem będą mniej podatne na układanie, coraz cieńsze i bardziej kruche. Upływ czasu powoduje, że mieszki włosowe przestają pracować na wysokich obrotach, pojawiają się pierwsze "siwki", włosy tracą swój blask i sprężystość. Poznaj oznaki starzenia się włosów.

Czytaj więcej
Pogodzenie się z faktem zmiany wyglądu fryzury nie znaczy, że mamy równie łatwo zaprzestać walczyć o swoje włosy. Mniej zanieczyszczone powietrze, lepsza woda i jedzenie, lepsze, bo młodsze geny - tak było kiedyś. Dziś towarzyszy nam stres, dym i zanieczyszczenia, ale też posiadamy na wyciągnięcie ręki skuteczną broń – kosmetyki zapobiegające starzeniu włosów, często już w samej cebulce. Warto ich używać nawet w formie prewencji, bo lepiej zapobiegać, niż leczyć.  Starzenie się włosów to nie naturalna rzecz, dowiedz się jak to opóźnić. Czytaj więcej
przyczyny starzenia się włosów

Włosy są niekwestionowaną ozdobą kobiety, dlatego tak ciężko pogodzić się z myślą, że bujna czupryna może kiedyś stracić swoją kondycję oraz witalność. Jeśli uważasz, że cienienie oraz starzenie się włosów jest wymysłem koncernów kosmetycznych spójrz na swoje zdjęcia sprzed lat. Jako nastolatka miałaś dwa grube warkocze, teraz zaś, po upływie kilkunastu lat Twoje włosy nie mają już takiej objętości? To naturalny proces - w okolicach 30-go roku życia nasze fryzury przechodzą metamorfozę, tracąc stopniowo swoją zdolność regeneracji. Wraz z upływającym czasem włosy tracą na jakości, nie lśnią już tak, jak dawniej, są mniej sprężyste, cienkie - jakby upływało z nich życie. Poniekąd tak właśnie się dzieje. To, że nie posiadamy jeszcze na twarzy siatki widocznych zmarszczek oraz siwizny, nie znaczy, że w naszych organizmach nie zachodzą zmiany hormonalne związane z wiekiem. Poznaj główne przyczyny starzenia się włosów i ich kruchości.

Czytaj więcej