Kosmetyki do włosów starzejących się, czyli jak walczyć z upływem czasu?

Pogodzenie się z faktem zmiany wyglądu fryzury nie znaczy, że mamy równie łatwo zaprzestać walczyć o swoje włosy. Mniej zanieczyszczone powietrze, lepsza woda i jedzenie, lepsze, bo młodsze geny – tak było kiedyś. Dziś towarzyszy nam stres, dym i zanieczyszczenia, ale też posiadamy na wyciągnięcie ręki skuteczną broń – kosmetyki zapobiegające starzeniu włosów, często już w samej cebulce. Warto ich używać nawet w formie prewencji, bo lepiej zapobiegać, niż leczyć.  Starzenie się włosów to nie naturalna rzecz, dowiedz się jak to opóźnić.

starzenie się włosów

Jeśli zaobserwowałaś już widoczne zmiany w wyglądzie swoich włosów, choć jesteś zdrowa i aktywna, najprawdopodobniej proces starzenia objął już Twoją czuprynę. Możesz go opóźnić stosując odpowiednią pielęgnację włosów.

Poznaj kosmetyki do włosów starzejących się, które odbudowują ich trzon, czyniąc włosy grubszymi i bardziej witalnymi, stymulując jednocześnie osłabione czasem cebulki włosów. Jednocześnie opóźniają starzenie się włosów.

Kosmetyki do włosów z kolagenem i koenzymem Q10

Włosy są także rodzajem kolagenu niskorzędowego, czyli białkiem o prostej budowie. Cząsteczki kolagenu, zawarte w kosmetykach do włosów, potrafią wypełnić uszkodzone miejsca w korze włosa oraz odbudować jego strukturę. Kosmetyki do włosów z kolagenem nadają włosom efektu push up, czyli wymarzonej objętości dlatego szczególnie sprawdza się włosach cienkich, płaskich i delikatnych.

Wraz z upływem czasu spada aktywność w mieszkach włosowych, co prowadzi do zbyt małej produkcji podstawowego budulca włosów, czyli keratyny. Włosy stają się kruche i coraz bardziej łamliwe. Koenzym Q10 zwany też eliksirem młodości , dodany do szamponów, odżywek i toników do włosów Schwarzkopf BC Time Restore, pobudza produkcję keratyny nie tylko w samym korzeniu włosa, ale i na całej jego długości.

starzenie się włosówstarzenie się włosówstarzenie się włosów

 

Kosmetyki do włosów z aminokwasami

Aminokwasy siarkowe, głównie cysteina  i metionina, stanowią podstawowy składnik keratyny. Aminokwasy siarkowe zawarte w kosmetykach do włosów Kerastase, posiadają zdolność nie tylko wiązania się z powierzchnią włosów, ale i  głębokiego przenikania do wnętrza łodygi, czyli kory włosa. Taki typ penetracji włosów gwarantuje jego optymalne odżywienie i regenerację „od środka”. Aminokwasy są dla włosów rodzajem antyoksydanu, czyli substancją, która opóźnia starzenie się włosów, chroniąc też przed przedwczesnym siwieniem i wypadaniem włosów. Im mniej aminokwasów siarkowych we włosach, tym stają się one bardziej kruche, cienkie i rzadkie.

starzenie się włosówstarzenie się włosówstarzenie się włosów

 

Kosmetyki do włosów z keratyną

Keratyna jest naturalnym białkiem budulcowym włosów, paznokci i skóry człowieka. Doskonale odbudowuje uszkodzone łańcuchy keratynowe włosów. Keratyna hydrolizowana posiada najlepsze właściwości łączenia się z włosami człowieka, odznacza się bowiem doskonałym pokrewieństwem z naskórkiem ludzkim. Używając kosmetyków z keratyną (najlepiej hydrolizowaną, czyli małocząsteczkową) nadasz włosom sprężystości, zwiększysz ich objętość i nawilżenie.

starzenie się włosówstarzenie się włosówstarzenie się włosów

 

Kosmetyki nawilżające skórę głowy

Kosmetyki do skóry głowy wymuszają na nas codzienny masaż, który doskonale wpływa na ukrwienie tej części ciała. Nawilżona skóra głowy jest mniej podatna na podrażnienia, a włosy stają się zdrowsze w samej cebulce. Pamiętaj, zdrowie włosów zaczyna się od cebulek.

starzenie się włosówstarzenie się włosów

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *