jak rozpoznać rodzaj włosów

włosy starzejące się

Czy włosy, podobnie jak komórki naszego ciała starzeją się w podobnym tempie? Współczesne badania naukowe zdecydowanie potwierdzają tą tezę. Organizm wraz z upływem czasu, wytwarza coraz więcej wolnych rodników, a hormony, stres, czy zła pielęgnacja włosów dopełniają całości. Starzenie włosów na poziomie komórkowym można spowolnić, niwelując przyczyny ich słabego wzrostu i marnego wyglądu. Jeśli skończyłaś 30 lat, ten artykuł dedykowany jest Tobie i Twoim włosom.

Czytaj więcej
włosy przetłuszczające się

Pokaż mi swoje włosy, a powiem Ci na co chorujesz – taką zasadę głoszą lekarze medycyny naturalnej. Jest w tym dużo prawdy, szczególnie w wypadku włosów tłustych. Główną przyczyną ich nieestetycznego wyglądu jest zwykle zaburzona praca układu hormonalnego i nadmierna produkcja sebum. Jak odróżnić włosy przetłuszczające się od włosów mieszanych dowiecie się już za chwilę!

Czytaj więcej
włosy mieszane

Włosy mieszane posiada dzisiaj wiele osób, co związane jest z rozwojem cywilizacji XXI wieku. Ten trudny rodzaj włosów wykształcił się na skutek zanieczyszczeń powietrza, zaburzeń hormonalnych wynikających z niezdrowego jedzenia i nadużywania, bądź nieumiejętnego stosowania środków do stylizacji. Dziś o tym, jak rozpoznać włosy mieszane i jakie zasady pielęgnacji wdrożyć w życie, by wyrównać ich strukturę oraz uregulować poziom nawilżenia.

Czytaj więcej
włosy suche

Włosy dzielimy na kilka podstawowych grup, których określenie nie sprawia większości z nas kłopotu. Dylemat pojawia się wówczas, gdy fryzura nie chce się układać, a włosy sprawiają coraz więcej problemów. Włosy mogą się zmieniać na przestrzeni lat, co wymusza także zmianę ich pielęgnacji. Dziś o tym, jak rozpoznać i dbać o włosy suche.

Czytaj więcej
włosy normalne

Typ posiadanych włosów dany jest nam przez naturę. Faktura i rodzaj włosów, z którymi się rodzimy wymusza określoną formę dbania o nie. Często rodzaj włosów zmienia się pod wpływem czynników zewnętrznych, zmian hormonalnych lub niewłaściwej ich pielęgnacji. Dlatego tak ważna jest wiedza o tym, jaki typ włosów posiadamy. Zapraszamy na pierwszą część cyklu o rozpoznawaniu i ogólnych zasadach pielęgnacji poszczególnych typów włosów. Dzisiaj o tym, jak rozpoznać włosy normalne.

Czytaj więcej