Poznaj działanie produktu Kérastase Ciment Thermique – Cement termiczny
Lokówki, prostownice, suszarki – wszystko to negatywnie wpływa na włosy. Wysoka temperatura wysusza włosy, sprawia, że są matowe i kruche. Cement termiczny Kérastase odbudowuje jego strukturę. Może zastąpić wzmacniająco-odżywcze olejki do włosów.
fot. © Pajmon.com Katarzyna Kozłowska
Zgodnie z naszą formułą cement termiczny Kérastase został oceniony w 7 kluczowych kategoriach:
- Opakowanie
- Zapach i konsystencja
- Wydajność
- Działanie
- Zalety
- Wady
- Ocena ogólna w skali od 1 do 5
Katarzyna – studentka grafiki, zamiłowanie do sztuki przejawia się także w jej wyglądzie. Swoje długie włosy poddaje wielu zabiegom, takim jak codzienne mycie głowy, prostowanie czy farbowanie we wszystkich możliwych kolorach, począwszy od brązów, a skończywszy na różu i błękicie.
Z natury jej włosy są cienkie i delikatne, a eksperymenty jeszcze bardziej osłabiły ich kondycję. Stały się wysuszone, łamliwe i pozbawione objętości. Kasia używa wielu kosmetyków ukierunkowanych na regenerację, wzmocnienie i wygładzenie struktury włosa. Jej ulubionymi markami są: Kérastase, Joico i Farouk Chi. O swoich włosach mówi tak:
- Długość: długie.
- Farbowane: tak.
- Rodzaj włosów: cienkie i delikatne, z reguły proste, lekko falują się pod wpływem wilgoci.
- Problemy z włosami: łamliwe, szybko przetłuszczają się u nasady, przesuszone, pozbawione połysku i objętości.
Katarzyna testowała dla Was profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji włosów. W skład zestawu wchodzą:
- Matrix Biolage Clean Reset,
- Matrix Biolage Cleansing Conditioner Fine Hair,
- Kérastase Ciment Thermique,
W tej recenzji Kasia opowie Wam co sądzi na temat cementu termicznego Kérastase , do kupienia w sklepie Estyl.pl.
1. Opakowanie. Cement termiczny Kérastase Resistance to 125 ml tuba, z okrągłą zakrętką znajdującą się na spodzie opakowania. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, gdyż kosmetyk spływa w kierunku otwarcia i zawsze jest gotowy do użycia. Kosmetyk był zapakowany w pudełko w podobnej kolorystyce. Preparat bardzo łatwo się aplikuje, mimo dość małego otworu.
2. Zapach i konsystencja. Cement termiczny ma bardzo intensywny zapach, utrzymując się na włosach przez długi czas. Jest o tyle mocny, że przez pierwsze minuty przebił nawet moje perfumy, jednak potem lekko osłabł lub przestałam na niego zwracać uwagę. Jednak tym się nie przejmowałam bo zapach jest świeży i ciekawy. Jestem przekonana, że wyczuwam miętę i grejpfruta. Co do samej konsystencji, to jest ona dość rzadka. Nie klei się i nie ciągnie, jest aksamitna, śliska i delikatna w dotyku.
3. Wydajność. Ciment Thermique jest średnio wydajny. Stosując go po każdym myciu, a myję włosy codziennie, kosmetyku dość szybko ubywało. Tubka ma 125 ml, jednak sam cement jest rzadki i nie przetłuszcza, ani nie obciąża włosów, więc nie zawsze stosowałam go z umiarem. Jednak z drugiej strony bardzo łatwo się rozprowadza i niewielka ilość wystarczyła na pokrycie całości włosów. Myślę, że mógłby być bardziej wydajny, ale nie w moich rękach
4. Działanie. Cement termiczny Kérastase Resistance używałam na świeżo umyte, osuszone ręcznikiem lub całkowicie wyschnięte włosy. Efekt zawsze był podobny. Oczywiście stosuje się go bez spłukiwania. Mleczko bardzo łatwo aplikuje się i równomiernie rozprowadza. Bez strachu nakładałam je od samej nasady włosów, gdyż nie obciążał jej i nie przetłuszczał. Rytuałem po myciu włosów jest u mnie stosowanie tłustych olejków na same końce, gdyż one przez koloryzację, suszenie i prostowanie są najbardziej zniszczone, rozdwajają się i łamią. Przyznam się, że przez okres, w którym stosowałam ten preparat całkowicie z nich zrezygnowałam. Mimo, iż wydaje się lekki, poradził sobie z problemem wysuszonych końcówek. Następną zaletą było ujarzmienie włosów, bez względu na to czy suszyłam je suszarką, czy wysychały swobodnie. Przestały się one puszyć i elektryzować. Zima to okres gdy moja fryzura ma z tym problem, gdyż pojawiają się czapki i swetry, które wzmagają ten efekt. Poprawił się także ogólny wygląd włosów, stały się bardziej błyszczące i miękkie w dotyku. Nabrały zdrowego odżywienia i sprężystości. To dobry produkt dla kobiet mających włosy suche.
Bardzo doceniłam ten cement termiczny, gdyż nie tylko odżywiał ale także chronił przez gorącą temperaturą urządzeń fryzjerskich do stylizacji. Jak już wspominałam w innych recenzjach jestem uzależniona od prostownicy. Cement termiczny Kérastase jest na tyle skuteczny, że nie miałam wyrzutów sumienia, kolejny raz układając fryzurę. Krem Kérastase sprawdził się także jako zabezpieczenie podczas suszenia, a zdecydowanie wolę ciepłe powietrze suszarki niż to zimne, mimo iż jest bardziej szkodliwe dla włosa.
Jeśli chodzi o sam skład, głównymi kompleksami odbudowującymi są: Vita Ciment, który rekonstruuje połączenia międzykomórkowe wewnątrz włosa i Vita Top Seal działający na jego wierzchnią warstwę.
5. Zalety. Pierwsza myśl przy tego typu produktach to obciążenie. Ochrona ochroną, ale zazwyczaj wiąże się to z wyczuwalną na włosach warstwą preparatu, która je usztywnia i przetłuszcza. Mam bardzo cienkie i delikatne włosy, które przy zbyt intensywnych kosmetykach tracą na objętości. Wreszcie poznałam coś na tyle lekkiego, że nie da się zauważyć jego istnienia i na tyle skutecznego, że chroni, odbudowuje i wzmacnia włosy po same końce. To jak lekarstwo bez żadnych skutków ubocznych. Włosy zniszczone będą poddane regeneracji po zastosowaniu tego kosmetyku
6. Wady. Nie zauważyłam niczego rzucającego się w oczy co mogłabym nazwać wadą.
7. Ocena ogólna. Mając cement termiczny Kérastase zrezygnowałam z dodatkowych kosmetyków i olejków do stylizacji. Ten jeden w zupełności mi wystarczył. Ochroniłam moje włosy przed działaniem gorącej prostownicy i suszarki. Odbudowałam je i wzmocniłam, a do tego nie zauważyłam obciążenia i przetłuszczenia, dlatego kosmetyk zdecydowanie na 5 z plusem.
Podobne artykuły:
- O nich się mówi… szampony Kérastase
- Poznaj Kérastase Elixir Ultime Oléo Riche
- Kérastase Specifique Bain Prevention – kąpiel zagęszczająca do włosów normalnych
- Kérastase Nutritive Bain Satin 2 – szampon do włosów wrażliwych
Czy używanie suszarki lub prostownicy to konieczność aby cement aktywował się we włosach i działał prawidłowo, nie suszę ani nie prostuję włosów, zastanawiam się czy mleczko się u mnie sprawdzi.