Decyl glucoside (glukozyd decylowy) – co to za składnik kosmetyków?

Decyl glucoside, czyli glukozyd decylowy to nieanionowa, łagodna forma substancji powierzchniowo czynnej, wyjątkowo delikatnej dla skóry. Substancja otrzymywana jest z roślin oraz ich pochodnych, tworząc widoczną, ale delikatną pianę.

Decyl glucoside – jakie ma działanie?

Glukozyl decylowy jest odpowiednikiem cięższego kalibru substancji myjącej, czyli SLS-ów i charakteryzuje się łagodnym działaniem myjąco-oczyszczającym. Decyl Glucoside nie posiada właściwości drażniących skóry głowy i ciała, dlatego najczęściej występuje w kosmetykach ekologicznych i organicznych takich, jak mydła lub szampony naturalne oraz produktach dla wrażliwych skór.

Decyl glucoside
Często też glukozyd decylowy występuje w kosmetykach dla dzieci – głównie z racji swego delikatnego i mało inwazyjnego działania. Decyl glucoside posiada dość niskie pH, dzięki czemu przypomina naturalny odczyn skóry ludzkiej.

Decyl glucoside stosowany jest również jako emulgator. Odpowiada bowiem za łączenie fazy wodnej z oleista, tworząc tym samym emulsję. Konsystencję stosowaną w  takich kosmetykach jak balsamy, kremy, mleczka czy lotiony. Wpływa również na możliwość przechowywania kosmetyków poprzez zapobieganiu rozwarstwiania się faz.

Decyl glucoside

Polecamy kosmetyki z dodatkiem decyl glucoside, jak szampon John Masters Organics Lavender Rosemary do włosów normalnych,  szampon Macadamia Natural Oil Rejuvenating oraz żel pod prysznic John Masters Blood Orange & Vanilla Body Wash.

Decyl Glucoside  to składnik, który jest często stosowany w kosmetykach pielęgnacyjnych zarówno przeznaczonych dla ciała, jak i dla włosów. Jego działanie jest bardzo delikatne i nie powodujące podrażnień, stąd może być bez problemu stosowany również u dzieci.Jedna odpowiedź do “Decyl glucoside (glukozyd decylowy) – co to za składnik kosmetyków?”

  1. cruises pisze:

    My family members all the time say that I am wasting my time here
    at net, except I know I am getting familiarity every day by reading such good posts.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *