Komu pasuje grzywka?

Fryzury z grzywką są ponadczasowym elementem wyglądu, który potrafi wymodelować rysy twarzy, dodatkowo podkreślając piękno naszych oczu. Kształt twarzy to w temacie grzywki istotne zagadnienie. Dobrze dobrana grzywka potrafi wyszczuplić zbyt okrągłą buzię lub optycznie skrócić pociągłą twarz, a jej dodatkowym atutem jest możliwość łatwego ukrycia niektórych niedoskonałości. Jeśli kusi Cię skośna, półokrągła lub prosta grzywka, sprawdź czy będzie to dobre rozwiązanie dla Ciebie.

Grzywka a kształt twarzy

fot. © Photl.com

Jak określić kształt twarzy?

Warto się nad tym zastanowić, bo wiedzę tę można wykorzystać nie tylko przy doborze grzywki, ale również fryzur, makijażu i dodatków. Aby precyzyjnie określić kształt twarzy, wystarczy stanąć przed lustrem w zaczesanych do tyłu i związanych włosach, a następnie zmierzyć linijką twarz pomiędzy kościami policzkowymi, wzdłuż linii szczęki, wzdłuż czoła (w połowie drogi między brwiami a linią włosów) i na koniec od linii włosów do dolnej części podbródka.

Najpopularniejsze kształty twarzy

Jeśli długość twarzy odpowiada półtorej jej szerokości, jest to twarz owalna. Kiedy twarz jest tak samo szeroka jak długa, mamy do czynienia z typem twarzy okrągłej. W przypadku, gdy twarz jest dłuższa niż szersza, wtedy jest określana jako podłużna (lub prostokątna). Są to najpopularniejsze, ale oczywiście nie jedyne kształty – wyróżniamy jeszcze twarz trójkątną, kwadratową, w kształcie serce, gruszki czy diamentu.

Komu pasuje grzywka?

Fryzura z grzywką będzie pasować praktycznie do każdej twarzy, o ile umiejętnie się ją wystylizuje. Mówi się, że z mody nigdy nie wyjdzie grzywka ścięta prosto, dość długa i zakrywająca brwi. Można wtedy zrobić z nią praktycznie wszystko i dostosować ją do każdego kształtu twarzy. Jeśli jeszcze nie jesteśmy pewne, jaka fryzura z grzywką będzie pasować do naszej twarzy, to podajemy kilka inspiracji.

Fryzura z grzywką do twarzy podłużnej

Grzywka a kształt twarzy

Bez wątpliwości najlepszym rozwiązaniem dla takiej twarzy będą trzy rodzaje grzywek: grzywka prosta, grzywka półokrągła oraz grzywka na bok.

Pociągła twarz doskonale komponuje się z różnymi wersjami grzywki. Dzięki niej optycznie skracamy różnicę między zbyt długą lub spiczastą brodą czy wypukłym, wysokim czołem. Twarz pociągła często jest bardzo drobna i szczupła, dlatego tak dobrze współgra z grzywką. Można nią złagodzić wizerunek i podkreślić zwykle zbyt płaskie kości policzkowe, zaś dzięki cieniowaniu boków fryzury, dodać wąskiej i często zbyt ostrej w wyrazie twarzy wizualnej szerokości i zaokrąglenia.

Podłużna twarz dobrze komponuje się z grzywką półokrągłą lub prostą – lekko cieniowaną na końcach. Równie dobrze wygląda prosta grzywka sięgająca brwi. Dla twarzy pociągłej polecamy także grzywkę na skos, koniecznie wystrzępioną na końcach.
Grzywka a kształt twarzyGrzywka a kształt twarzy

Do stylizacji włosów w stylu Alexy Chung polecamy: pastę do układania fryzur John Masters Organics Wanilia i Mandarynka oraz żel dodający objętości Kérastase Lift Veritage.

Fryzura z grzywką dla okrągłej buzi

Grzywka a kształt twarzy

Wadą pełnej buzi jest mała widoczność kości policzkowych i często zbyt zaokrąglona linia szczęki. Taka budowa zmniejsza plastyczność twarzy i spłaszcza optycznie jej rysy. Trzeba zaznaczyć, że okrągła twarz to nie tylko domena Pań przy kości, ale też osób bardzo szczupłych.

Zbyt okrągłą buzię z łatwością modelujemy przy pomocy makijażu, ale też odpowiednim cięciem. W tym wypadku im bardziej gładko, tym lepiej. Grzywka musi zniwelować efekt pucołowatości, wysmuklając maksymalnie twarz. Przy okrągłej twarzy najlepiej sprawdzi się delikatna grzywka na bok, lekko cieniowana.

Równie dobrze sprawdzają się fryzury z grzywkami wyrastającymi wprost z linii przedziałka, dobrze wystopniowane przy linii twarzy. Panie z okrągłą twarzą muszą unikać ciężkich grzywek na prosto, które poszerzają i skracają pełną buzię

Grzywka a kształt twarzy

Do stylizacji włosów w stylu Renee Zellweger polecamy krem nabłyszczająco-wygładzający Alterna Bamboo Shine Brilliance Cream.

Złagodzenie nieregularnych rysów twarzy

Grzywka a kształt twarzy

Grzywka to doskonałe antidotum na wszelkie nieregularności w wyglądzie naszej buzi. Jeśli nie posiadasz idealnych rysów lub twarzy owalnej, to postaw na cięcie dobrane indywidualnie. Twarz z długim, zbyt szerokim lub garbatym nosem polubi grzywkę na skos. Asymetryczne cięcia i fryzura z przedziałkiem z boku odwracają uwagę od niesymetrycznych elementów twarzy.

Dodatkowo zaakcentowane usta lub oczy pomogą zapomnieć o kompleksach. Twarze z kwadratową szczęką dobrze będą wyglądać w lekkich cięciach ze skosa. Pozwala to złagodzić rysy, przenosząc nadmierną ciężkość dołu do góry. Z kolei twarz z wystającą, spiczastą brodą polubi się z lekko wycieniowaną, delikatną grzywką oraz grzywką prostą i gładką, sięgającą za brwi. Takie grzywki odciągają uwagę od brody, koncentrując uwagę na oczach.

 

Grzywka a kształt twarzy

Do stylizacji włosów w stylu Reese Witherspoon polecamy nektar termiczny do włosów suchych Kérastase Nectar Thermique.

Grzywka a czoło

Grzywka a kształt twarzy

Czoło zbyt wysokie, które często idzie w parze z pociągłą twarzą lub wystającą brodą, polubi najbezpieczniejsze grzywki asymetryczne, na bok lub grzywki proste dobrane indywidualnie (długie lub krótkie). Niskie czoło dobrze komponuje się z przerzedzoną grzywką na skos lub prostą grzywką zaczesaną na bok. Czoło zbyt wypukłe dobrze wygląda z grzywką, która przysłania ten mankament. Najlepiej sprawdzi się tutaj grzywka na prosto, która rozpoczyna się na środku głowy i wyrównuje wszelkie dysproporcje budowy twarzy.

 

Grzywka a kształt twarzyGrzywka a kształt twarzy

Do stylizacji włosów w stylu Jennifer Love Hewitt polecamy: cement termiczny Kérastase Ciment Thermique oraz olejek do włosów Macadamia Oil.

Grzywka na bok dla “lepszej” cery

Grzywka a kształt twarzyGrzywka to remedium na wszelakie kłopoty z cerą. Polecamy ją zarówno Paniom walczącym z upływającym czasem, jak i nastolatkom z problemem trądzikowym. Grzywki odmładzają, dodając twarzy świeżości, dlatego wizażyści polecają ją Paniom po 40 roku życia. Grzywka zmiękcza, coraz bardziej ostre rysy twarzy, dodatkowo maskując  lwią zmarszczkę między brwiami i poziome zmarszczki na czole. W przypadku problemów z trądzikiem polecamy grzywki, których nie trzeba ciągle poprawiać. Nieustanne macanie czoła rękami powoduje przenoszenie bakterii i wzmożenie problemu z cerą. Najlepszą grzywką będzie w tym wypadku grzywka na bok, która mimo, że nie zasłania całego czoła, to odciągnie uwagę od problemów skóry. Pamiętamy, że w przypadku nawet małego trądziku i stosowania środków do stylizacji, myć grzywkę każdego dnia.

Grzywka a kształt twarzyGrzywka a kształt twarzy

Do stylizacji włosów w stylu Megan Fox polecamy: spray, który ograniczy przetłuszczanie włosów John Masters Organics sól morska z lawendą w aerozolu oraz tonik do włosów Alterna Caviar Anti-Aging Styling Prep.

Z grzywką czy bez?

Jak widać, zalet posiadania grzywki możemy wymienić co nie miara. Jeśli się na nią zdecydujemy, na pewno będzie to duża zmiana, którą pokochamy… lub nie. Grzywka nie będzie pasować każdemu i nie zależy to jedynie od kształtu twarzy. Zanim wybierzemy się do fryzjera, podsumujmy ostatecznnie plusy i minusy fryzury z grzywką:

Plusy grzywki:

  • Dobrze dobrana fryzura z grzywką wyrównuje proporcje twarzy i optycznie koryguje wszelkie mankamenty;
  • Kamufluje zmarszczki na czole, a także zakrywa trądzik czy blizny;
  • Ma właściwości odmładzające, dodaje wdzięku i uroku.

Minusy grzywki:

  • Niełatwo utrzymać ją w czystości (szczególnie u osób z tendecją do przetłuszczania się włosów i cery);
  • Grzywka nie zawsze chce współpracować przy układaniu fryzury;
  • Wymaga częstych wizyt u fryzjera, by dobrze się prezentowała.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *