Smokey eye – ponadczasowy makijaż oczu

Najbardziej klasycznym i przede wszystkim ponadczasowym makijażem oczu jest smokey eye (smoky). W najprostszym tłumaczeniu to przydymiony, smolisty makijaż oczu. Dość mocny i trudny w wykonaniu lecz warto poświęcić kilkadziesiąt minut na jego naukę. Jest to makijaż, który gwarantuje nam elegancję, a przede wszystkim pasuje do każdego kształtu oczu. Zacznijmy od podstaw i zobaczmy krok po kroku, jak wykonać smokey eye, czyli kultowy makijaż oczu.

1352_l

źródło: blog.glamour.pl

Smoky eyes to bardzo, tajemniczy, uwodzicielski oraz zmysłowy makijaż oczu. Najczęściej kojarzymy go ze specjalnymi okazjami bądź wyjściami na wieczór. Często jednak zapominamy, że smokey eye to nie tylko makijaż wykonany ciemnymi, czarnymi cieniami. Możemy wybrać troszkę delikatniejszą wersję na co dzień w brązach bądź bardziej szaloną w innych mocnych kolorach.

120,99

Zasada panująca przy wykonywaniu poniższych makijaży jest taka sama jak przy klasycznym smokey eye (grafika nr 1).

c8745685d75dede06e8a95dcc0ed45fe

źródło: makeuptutorials.com

 

829658545fa4665646bce2e6e5756917

źródło: how-do-it.com

181343-Pink-And-Blue-Smokey-Eye-Tutorial

źródło: lovethispic.com

 

98,99

Na koniec dla zwolenników filmowych tutoriali kilka z nich. Na pierwszy ogień przedstawiamy klasyczny makijaż oczu smokey eye.

Klasyczny smokey eye przy użyciu … tylko 1 cienia!

źródło: www.youtube.com/watch?v=Gb6prk6lZtE

Oraz makijaż smokey eye przy użyciu produktów The Balm

źródło: www.youtube.com/watch?v=anNCLsrUMII

W filmiku wykorzystano Puder rozświetlający The Balm Mary- Lou

ZOBACZ ROWNIEŻTrendy w makijażu 2020 – czy znasz je wszystkie?

Jak widzicie wykonanie makijażu oczu metodą smokey eye nie jest bardzo skomplikowane lecz wymaga chwili poćwiczenia. Pamiętajcie, że przy mocnym makijażu oczu lepiej, aby usta zachowały delikatny odcień. Smokey eye jest makijażem bardzo eleganckim, ale jednocześnie zmysłowym i klasycznym.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *