Alterna Bamboo MEN Texturizing Wax Style Stick Wosk w sztyfcie

Nie wiesz, jak okiełznać poranny bałagan na głowie? Krótkie męskie włosy mają tendencję do odkształcania się. Wosk w sztyfcie Alterna Bamboo MEN najwyraźniej przypadł do gustu naszemu testerowi. Łatwość stosowania i wydajność zdecydowanie przemawiają na korzyść tego kosmetyku.

wosk w sztyfcie

fot. © Pajmon.com Aneta Wysocka

Zgodnie z naszą formułą wosk w sztyfcie Alterna Bamboo został oceniony w 7 kluczowych kategoriach:

 1. Opakowanie
 2. Zapach i konsystencja
 3. Wydajność
 4. Działanie
 5. Zalety
 6. Wady
 7. Ocena ogólna w skali od 1 do 5

wosk w sztyfcie

Marek jest informatykiem, prowadzi agencję marketingową. Na co dzień stawia na naturalny look, bez zbędnych udziwnień i nonszalancji. Preferuje krótkie fryzury, które można ułożyć bez większego wysiłku.

Mimo zabieganego trybu życia, Marek doskonale wie, co w trawie piszczy. Śledzi nowinki kosmetyczne oraz trendy we fryzjerstwie, wybierając spośród nowinek raczej klasycznie wyglądające cięcia.
O swoich włosach mówi tak:

 • Długość: krótkie.
 • Farbowane: nie.
 • Rodzaj włosów: proste, grube i gęste.
 • Problemy z włosamiWłosy są bardzo gęste i grube, przez co trudno uformować z nich fryzurę, która utrzyma się przez wiele godzin. Marek bardzo często podcina włosy, by zachować kształt fryzury. By utrzymać wystylizowaną fryzurę, włosy Marka muszą być potraktowane  kosmetykami stylizującymi tzw: extra strong. Dodatkowym problemem włosów jest ich tendencja do przetłuszczania.

wosk w sztyfcieMarek testował dla Was kosmetyki do stylizacji męskich fryzur z serii Alterna Bamboo Men. W skład zestawu wchodzą:

W tej recenzji Marek opowie Wam co sądzi na temat wosku do stylizacji włosów Alterna Men Texturizing Wax, do kupienia w sklepie Estyl.pl.

1. Opakowanie. Wosk do włosów Alterna Bamboo MEN Texturizing Wax Style Stick opakowany jest w niewielką, plastikową tubkę z funkcją wykręcania kosmetyku. Podobnie jak pozostałe kosmetyku z serii dla mężczyzn, również estetyka wosku w sztyfcie jest typowo męska – ciemnobrązowe kolory opakowania. By skorzystać z kosmetyku wystarczy odkręcić i zdjąć nakrętkę , a następnie w razie konieczności wysunąć sztyft przekręcając dolną część opakowania. Kręcąc w prawo – wysuwamy sztyft, zakręcając wsuwamy go z powrotem do tuby.

2. Zapach i konsystencja. Alterna Men Wax to typowy sztyft w formie kostki. Wosk nie jest tłusty i nie lepi się. Jak dla mnie produkt jest kompletnie pozbawiony zapachu.

3. Wydajność. W tak niewielkim opakowaniu mieści około 118 ml wosku, więc dla typowo krótkich męskich fryzur wosk z powodzeniem można uznać za mega wydajny. Wystarczy przetrzeć włosy kostką wosku, by równomiernie nanieść kosmetyk na poszczególne pasma. Przesuwając wosk po włosach aplikujemy go dokładnie tyle, ile chcemy, dlatego uważam, że jest to jeden z wydajniejszych kosmetyków jakie wpadły mi w ręce.

wosk w sztyfcie Alterna Bamboo Men - opakowanie wosku do włosówwosk w sztyfcie Alterna Bamboo Men Texturizing Wax - skład

4. Działanie. Wykończenie fryzury woskiem do włosów Alterna Bamboo Men daje ładne efekty, a jej kształt utrzymuje się przez cały dzień, bez względu na pogodę czy to, że uprawiam właśnie sport. Podobnie jak wszystkie kosmetyki do stylizacji męskich fryzur, wosk ma za zadanie, ukształtować i utrwalić męskie cięcie. W tym wypadku wosk w sztyfcie Bamboo MEN Texturizing Wax Style Stick spełnia swoje zadanie w 100%.

Wg mnie wosk w sztyfcie sprawił, że włosy stały się gęstsze i wygładzone. Przy stosowaniu wosku, na dobre zapomniałem o porannym problemie z ujarzmieniem odstających z każdej strony włosów. Po aplikacji wosku Alterna, włosy dają się prowadzić w dowolnym kierunku, dzięki czemu mogę je albo zaczesać na bok lub unieść do góry. Do stosowania wosku w dalszym ciągu przekonuje mnie jeszcze fakt, że produkt ma właściwości odżywcze.

5. Zalety. Główną zaletą wosku do włosów Alterna Men, jest fakt, że używając kosmetyku można w zupełności zapomnieć o lepkich i nieprzyjemnie tłustych dłoniach. Sztyft można stosować na włosy, bezpośrednio z opakowania, dzięki czemu omijamy problem lepkich dłoni. Aplikacja jest szybka i prosta, i co ważne, wosk rozprowadza się na włosach równomiernie. W przeciwieństwie do żelów do stylizacji, po zastosowaniu wosku, nie pojawiają się grudki. Gdy nie przesadzę z ilością – włosy nie kleją się, nie są przetłuszczone, ani oklapnięte  a fryzura wygląda bardzo naturalnie. Świetne jest w nim to, że można go stosować zarówno na mokre jak i na suche włosy – w obu przypadkach efekt jest podobny, tj. trwała i naturalnie wyglądająca fryzura.

wosk w sztyfcieWosk w sztyfcie Alterna Men daje trwały i naturalny efekt

6. Wady. Początkowo przy stosowaniu wosku, można przesadzić z jego ilością. Włosy wówczas stają się tłuste i wyglądają nie świeżo. Wystarczy jednak stosować wosk z umiarem, by cieszyć się z naturalnie utrwalonej fryzury.

7. Ocena ogólna. Ponieważ uzależniłem się od łatwości stosowania tego produktu, daję mocne 5.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *