Cuccio maska z ekstraktem z korzenia żywokostu do stóp i dłoni

Maska do stóp i dłoni Cuccio zawiera ekstrakt z korzenia żywokostu, wyciąg z aloesu, masło shea, olej słonecznikowy, olej avocado, olejek lawendowy, wyciąg z winogron, jeżyn, zielonej i białej herbaty, granatów.

maska do stóp i dłoni

fot. © Pajmon.com Piotr Bielecki

Zgodnie z formułą testu maska do stóp i dłoni Cuccio została oceniona w 7 kategoriach:

  1. Opakowanie
  2. Zapach i konsystencja
  3. Wydajność
  4. Działanie
  5. Zalety
  6. Wady
  7. Ocena ogólna w skali od 1 do 5

Profil dłoni Małgosi:

maska do stóp i dłoniPraca Małgosi wymusza spotkania z klientami, dlatego stara się regularnie dbać o dłonie, będące jej wizytówką. Z racji pracy przy komputerze i często uprawianego sportu Małgosia preferuje krótkie paznokcie, w neutralnych barwach. Główną bolączką jej dłoni są słabe i dość miękkie paznokcie, które lubią się łamać i pękać. Suche i łatwo narastające skórki to kolejny problem jej paznokci. Skóra dłoni lubi się przesuszać, a nawet pękać na mrozie, wykazując cechy wyjątkowej nadwrażliwości.

Małgosia testowała dla Was Cuccio Deep Dermal Transforming Wrap, do kupienia w sklepie eStyl.pl i dziś opowie Wam o swoich wrażeniach z testów produktu.

1. Opakowanie. Maska do rąk i stóp Cuccio Naturale Deep Dermal Transfroming Wrap opakowana jest w solidne pudełko z plastiku. Tworzywo jest naprawdę mocne, grube i twarde.  Jednak wieczko maski „chodzi” dość topornie i sprawia mi problemy za każdym otwarciem.

maska do stóp i dłonimaska do stóp i dłonimaska do stóp i dłoni

2. Zapach i konsystencja. Maska Cuccio z ekstraktem z korzenia żywokostu pachnie mydlano-kwiatowo. Zapach jest „tłusty”, ale jednocześnie rześki i jasny. Kosmetyk ma lekko żelową konsystencję kremu lub balsamu do twarzy. Nie jest ciężki  lub zbyt gęsty.

3. Wydajność. Cuccio Naturale Deep Dermal Transfroming Wrap  to bardzo wydajny produkt. Stosowałam go przez cały poprzedni sezon zimowy i nadal mam 1/3 opakowania na nadchodzącą zimę. Maska ma pojemność 240 g.

maska do stóp i dłonimaska do stóp i dłonimaska do stóp i dłoni

4. Działanie. Maska z żywokostu Cuccio Naturale to produkt dość specyficzny. Według mnie balansuje między produktem pielęgnacyjnym, a kosmetykiem o walorach leczniczych. Bardzo ucieszyła mnie możliwość testów maski, bo moje dłonie podczas chłodów to istna udręka. Zwykły krem do rąk, z zapachowymi dodatkami podrażnia dodatkowo nadwrażliwą skórę – dlatego muszę przebierać nawet wśród tego typu kosmetyków, szukając czegoś bardzo łagodnego.

Maska Cuccio z żywokostu to produkt, który nie tylko nawilża, ale i leczy takie problemy skórne. Zawarty w niej korzeń żywokostu wykazuje silne działanie przeciwzapalne, regenerujące, kojące oraz silnie gojące. Maskę Cuccio Naturale Deep Dermal Transfroming Wrap stosujemy po peelingu dłoni i stóp. Polecam do tego celu peeling Cuccio sole morskie z dodatkiem wartościowych olejków lub innego rodzaju łagodny eksfoliator. Maskę aplikujemy dłonią lub przy pomocy pędzla Cuccio do nakładania masek, po czym zawijamy folią. Dla zwiększenia efektu dodatkowo owijamy dłonie i stopy ciepłym, wilgotnym ręcznikiem. Jeśli masz taką możliwość, możesz skorzystać z elektrycznego buta lub rękawicy. Po upływie około 10-15 minut maska zmienia się w przezroczystą, transparentną maź, co oznacza, że produkt zadziałał aktywnie. Zdejmujemy folię streczową i delikatnie ścieramy ręcznikiem nadmiar maski. Jeśli została jej bardzo mała ilość, całość wmasowujemy w dłonie lub stopy. Dodatkowo nakładamy na skórę kosmetyk pielęgnacyjny, jak masło lub krem do ciała.

W składzie maska do stóp i dłoni Cuccio zawiera m.in.: ekstrakt z korzenia żywokostu, wyciąg z aloesu, masło shea, olej słonecznikowy, olej avocado, olejek lawendowy; wyciąg z winogron, jeżyn, zielonej i białej herbaty, granatów; witaminy C, E i A.

maska do stóp i dłonimaska do stóp i dłonimaska do stóp i dłoni

Maska do stóp i dłoni Cuccio szczególnie przyda się osobom, które mają problemy z pękaniem skóry dłoni na mrozie, ze zmianami łuszczycowymi i suchymi skórkami.

5. Zalety. Szybkie gojenie ran i pęknięć skóry dłoni oraz stóp, zmniejszenie problemu narastających skórek, zdecydowana poprawa wygładzenia i jędrności skóry reaktywnej, odżywienie płytki paznokcia.

6. Wady. Za wadę uznaję trudność w otwieraniu opakowania.

7. Ocena ogólna. Za innowacyjność i lecznicze działanie zdecydowana 6.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *