DERMACOL – jak odróżnić oryginał od podróbki?

Idealnie kryjący podkład Dermacol to produkt, który wiele z Was doskonale zna dzięki jego doskonałemu kryciu. Niestety, często pojawiają się podróbki znanych i lubianych produktów. Tak też stało się z podkładem Dermacol. Na rynku pojawiły się produkty, które bardzo przypominają te doskonałe podkłady. Jak nie dać się nabić w butelkę i rozpoznać oryginał już w tym wpisie.

dermacol

Dermacol – oryginał czy podróbka?

Jakiś czas temu we wpisie zatytułowanym “Jak zakryć niedoskonałości cery?” pisaliśmy o marce Dermacol i jej wspaniałym działaniu. Ostatnio dotarła do Nas bardzo nieciekawa informacja, że na rynku pojawiły się podróbki ! Bardzo nie lubimy tego typu wiadomości. W związku z tym, chcieliśmy i Ciebie  uczulić na tego typu sytuację. Poniżej opisuję – jaka jest różnica i na co zwrócić uwagę.

Dermacol oryginal vs fake„Uwaga! Pamiętaj o fałszywych podkładach Dermacol. Jest tylko jeden oryginalny podkład Dermacol – jak rozpoznać oryginał? Oryginalne opakowanie rozpoznasz między innymi po specjalnym znaku wodnym, który nie jest naklejką, tylko częścią opakowania.”

Taniej niż u konkurencji ale…

Znaczna różnica cenowa nie powinna Ciebie  zawsze cieszyć, tylko zaniepokoić. Niestety podrobiony podkłady Dermacol można kupić w zdecydowanie niższej cenie niż zaleca dystrybutor.  Więc niech nie zwiedzie Cię bardzo niska cena produktu. Lepiej kupić drożej, a u sprawdzonego źródła.

Inaczej pakowane

Zdajemy sobie sprawę, że raczej nie masz dostępu do podkładów Dermacol w momencie dostawy. Jednak warto wiedzieć, że oryginalne produkty Dermacol są pakowane po 6 szt., a dodatkowo są ofoliowane. Doszły nas słuchy, że podróbki przychodzą zapakowane w kartonowe pudełka po 12 szt.

Inne pakowanie Dermacol

Zmiany w opakowaniu zewnętrznym

Na pierwszy rzut oka może nam się wydawać, że opakowanie niczym się nie różni. – Oba są czarne, ze złotym napisem Dermacol. Jednak jeśli się przyjrzymy znajdziemy wiele szczegółów, którymi różni się oryginał od podróbki. Przede wszystkim oryginalne opakowanie zewnętrzne produktów Dermacol jest czarne ze złocistym napisem. Podróbka charakteryzuje się żółtą, nie złotą kolorystyką napisu.

dermacol podkład kryjący

Dodatkowo z tyłu opakowania pod złotą grafiką z logo powinnaś mieć złoty pasek, który oddziela logo od opisu. W podróbkach podkładu Dermacol tego nie znajdziesz.

Dermacol jak odróżnić oryginał od podróbki?

 

Samo opakowanie produktu ma kilka różnic. Do głównych z nich zaliczyć możemy różnice w kolorze opakowania podkładu. Oryginalny podkład Dermacol posiada wąskie opakowanie, które jest złote lecz matowe. Podróbki, które pojawiają się na rynku są błyszczące i ciut szersze niż oryginalny podkład Dermacol. Sama grafika na opakowaniu powinna być ciemno szara, a nie czarna.

Ostatnią różnicę jaką możemy wyróżnić to zakrętka. Oryginalny podkład Dermacol posiada zakrętkę ciemniejszą i wyższą niż ich tańsza, podróbka. Dodatkowo sam otwieracz powinien być zaokrąglony, a nie kanciasty jak w przypadku podróbki.

Dermacol

Tak więc, mam nadzieję, że z kilkoma naszymi poradami dasz sobie radę i bez problemu odróżnisz oryginał podkładu Dermacol od podróbki. Nie daj się nabić w butelkę i uważaj na podróbki Dermacol.3 odpowiedzi na “DERMACOL – jak odróżnić oryginał od podróbki?”

 1. Emilia pisze:

  Od wielu lat kupuję dermacol przez internet i nigdy nie zdarzyło się żebym trafiła na podróbkę a od jakiegoś czasu pojawiły się obrzydliwe podróby. Skład tego produktu to puder zmieszany z wodą nic więcej. To badziewie nie da się rozprowadzić na skórze. Podane szczegóły jak odróżnić oryginał od podróbki przy zakupie przez internet jest praktycznie nie możliwy, ponieważ sprzedawcy dołączają zdjęcia produktu oryginalnego a kupujący dostaje świństwo.
  Co do kosztu, pamiętam kiedy ten podkład kupowało się za rozsądną cenę. Z biegiem czasu cena szybowała w górę. Ostatnio szukałam dermacolu przez przeglądarkę w sklepach internetowych, cena za sztukę blisko 50 zł. Do jakich jeszcze absurdalnych cen dojdzie ten podkład?
  Dwa lata temu miałam okazje być w Pradze. W kosmetycznym sklepie kupiłam dermacol cena?? nie całe 15 zł!!
  Pozdrawiam

 2. Asior pisze:

  Niestety, podróbki zawsze były i będą mimo tego, że producenci coraz bardziej prześcigają się w produkcji opakowań np: opakowania chroniące przed zarysowaniem. Jednak w dzisiejszych czasach można podrobić każdy produkt.

 3. Patrycja Pilichiewicz pisze:

  Zadziwiające,gdyż na czeskiej stronie pokazują odwrotnie, w oryginalnym sklepie mają w sprzedaży ten z krótką, lekko kanciastą nakrętką i również kanciastym otwieraczem w jej środku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *