Fryzury na jesień i zimę 2012/2013: gładkie włosy i artystyczny nieład

Fryzury na jesień i zimę 2012/2013, mimo że lansowane przez projektantów mody, na szczęście nie są zbyt ekstrawaganckie. Większość stawia na prostotę i nadaje się do codziennego noszenia. Jesień i zima 2013 to uczesania minimalistyczne, rozwiane włosy oraz naturalność. Fryzura na zimę powinna podkreślać naszą kobiecość, ułatwiać życie i być dostosowana do panujących warunków atmosferycznych. Dziś propozycje pierwszych dwóch trendów fryzur na jesień-zimę 2013, na drugą zapraszamy za tydzień.

Fryzury na jesień i zimę

fot. © qaccipinho.com

Naturalność

Z pewnością wszystkie z nas ucieszy fakt, że najbardziej pożądane fryzury na jesień i zimę 2012 są naturalne i bardzo proste. Jedynym wymogiem jest posiadanie długich włosów, o raczej prostej fakturze. Ten typ fryzury najlepiej wygląda w połączeniu z równie długą grzywką oraz widocznym przedziałkiem na środku głowy. Równie ważnym elementem naturalnego uczesania jest kondycja włosów, która musi być nienaganna. Proste, gładkie fryzury podkreślają każą niedoskonałość faktury włosa, uwidaczniając jego zniszczenie, czy nadmiernie rozchylone łuski.  Kosmetykiem podstawowym jest tutaj dobra odżywka lub maska do włosów, serum wygładzające włosy oraz gruba szczotka do stylizacji fryzury. Włosy powinny by lśniące, elastyczne i miękkie, tak, by cała fryzura  tryskała zdrowiem.

Fryzury na jesień i zimęFryzury na jesień i zimęFryzury na jesień i zimęFryzury na jesień i zimęFryzury na jesień i zimęFryzury na jesień i zimę

Polecamy maskę rewitalizującą fryzurę za pomocą olejków roślinnych Macadamia Deep Repair Masque, odżywkę silnie nawilżającą włosy Alterna SeaSilk Caviar Moisture oraz olejek wzmacniający włosy Joico Restorative Oil.

Nieład kontrolowany

Włosy w nieładzie, stwarzające wrażenie rozczochranych lub potarganych wiatrem to odpowiedź stylistów na problemy Pań z włosami wiecznie suchymi, falowanymi, czy elektryzującymi się. Tą małą wadę w sezonie 2013 można wykorzystać i zamiast katować włosy prostownicą, postawić na dobre odżywki do włosów i kosmetyki stylizujące. Naturalny nieład na głowie to kontrolowany, zamierzony zabieg, dlatego wymaga starannego dobrania kosmetyków do stylizacji. Każde przekroczenie płynnej linii dobrego smaku może skutkować efektem odwrotnym., przywodząc raczej na myśl zaniedbaną głowę , a nie stylową fashionistkę. Nieład kontrolowany, bo tylko taki jest na topie, doskonale współgra z ciągle modnym Omre Hair lub delikatnymi refleksami. To także doskonała fryzura na tzw. drugi dzień, gdy nie chcemy jeszcze myć włosów. Pamiętaj o tym, że fryzura w nieładzie dobrze wygląda tylko wówczas, gdy włosy nie wyglądają na przetłuszczone, szczególnie u nasady.

Fryzury na jesień i zimęFryzury na jesień i zimęFryzury na jesień i zimęFryzury na jesień i zimęFryzury na jesień i zimęFryzury na jesień i zimę

Polecamy pastę dającą efekt zmierzwionych włosów John Masters Bourbon Vanilla & Tangerine Hair Texturizer, suchych szampon do włosów Alterna SeaSilk Caviar Dry, który zapobiegnie przetłuszczaniu skóry głowy oraz mgiełkę Alterna Bamboo Style Boho Waves Tousles Texture Mist, dającą efekt plażowych fal.

Następne propozycje fryzur na zimę 2013 już za tydzień!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *