Pielęgnacyjne kosmetyki do stylizacji włosów

Stylizacja fryzury nie musi szkodzić włosom, zwłaszcza, gdy stosujemy ją świadomie. Wiele włosomaniaczek jak ognia unika wszelkich urządzeń stylizacyjnych i środków do układania włosów, z obawy o pogorszenie się kondycji włosa. Główna zasada świadomej stylizacji włosów brzmi: jak najmniej szkodzić. Stosując się do tej reguły, możemy mieć dwa w jednym: piękne i wyglądające stylowo włosy każdego dnia. Dziś polecamy pielęgnacyjne kosmetyki do stylizacji.

pielęgnacyjne kosmetyki do stylizacji

fot. © photl.com

Kosmetyki do stylizacji włosów

pielęgnacyjne kosmetyki do stylizacjiNiewiele kobiet ma idealne włosy, które układają się bez stosowania stylizacji na ciepło lub bez udziału dodatkowych kosmetyków stylizujących. Jeśli  nasze włosy układają się same i wystarcza im dobry szampon i odżywka do włosów, możemy czuć się szczęściarami. Częściej jednak musimy podkreślić fakturę włosów choćby odrobiną stylizatora, by były zdyscyplinowane, lśniące i pełne życia. Korzystanie z kosmetyków do stylizacji może, ale nie musi wiązać się z ich długotrwałym układaniem, prostowaniem lub podkręcaniem. Stosując przyrządy termiczne zwykle traktujemy włosy środkiem termoochronnym lub serum z dodatkiem silikonów. Są jednak włosy, które wymagają jednie naturalnego stylizatora i suszarki do włosów (niekoniecznie). Ten typ stylizacji włosów wycierają na ogól panie bardzo dbające o jakość swoich włosów, fanki ekologicznego trybu życia lub panie z włosami średnio lub mało problematycznymi. Jeśli lubisz pielęgnację naturalną postaw na równie naturalne kosmetyki do stylizacji włosów, które nie zawsze muszą być aktywowane ciepłym nawiewem. Polecamy mgiełkę dodającą włosom tekstury Alterna Bamboo Style Boho Waves Tousles Texture Mist, żel do układania włosów John Masters Organics Wanilia i Mandarynka, jedwab stylizujący bez dodatku alkoholu John Masters Organics Słodka pomarańcza i jedwab, sól morską dającą efekt palżowych fal John Masters Organics Sea Mist.

pielęgnacyjne kosmetyki do stylizacjipielęgnacyjne kosmetyki do stylizacjipielęgnacyjne kosmetyki do stylizacji

Pamiętaj: jeśli nie lubisz suszarek, a pragniesz osiągnąć naturalne fale, po nałożeniu stylizatora zakręć włosy w warkoczyki, ślimaczki lub zrób wysokiego koka. Po kilkunastu minutach i rozpuszczeniu włosów, osiągniesz efekt plażowych fal. Ciepło przyspiesza ten proces, dlatego warto czasem użyć suszarki do włosów z ciepłym nawiewem. Jeśli nie boisz się suszarek, chcesz wydobyć loki i odbić włosy od nasady, możesz użyć suszarki z dyfuzorem i środkiem podkreślającym loki. Naturalne środki do stylizacji, nie tylko pomagają ułożyć fryzurę, ale też odżywiają włosy.

Nadmiar środków do stylizacji

pielęgnacyjne kosmetyki do stylizacjiTak jak brak środków do stylizacji niweczy efekt pięknej fryzury, tak ich nadmiar powoduje zjawisko obciążenia lub nadmiernego przetłuszczania włosów. Mam zasadę, by zawsze korzystać z maksymalnie dwóch kosmetyków stylizujących. Dzięki temu osiągam wymarzony efekt, włosy są odbite od nasady, lśniące i elastyczne. By wyeliminować nadmiar środków gwarantujących przysłowiowy „przyklap” włosów, warto określić jaki efekt końcowy pragniemy uzyskać. W przypadku fryzury pełnej objętości wystarczy pianka, która także utrwala, dzięki czemu nie potrzebujemy już lakieru oraz serum wygładzające, które nanosimy na  niesforne końce włosów. Gdy interesuje nas fryzura gładka, zainwestujemy w kosmetyk silnie wygładzający, jak serum, czy krem, jeśli marzymy o krótkiej, niesfornej fryzurze, wystarczy pasta do stylizacji lub żel do włosów oraz lakier utrwalający. Polecamy delikatny spray do stylizacji włosów Macadamia No Tangle Pre-Styler, nagradzany lotion pogrubiający włosy cienkie Alterna Bamboo Volume Plumping Strand Expand Lotion, krem do włosów kręconych Kérastase Oleo-Curl oraz krem wygładzający i nabłyszczający włosy Alterna Bamboo Shine Brilliance Cream.

pielęgnacyjne kosmetyki do stylizacjipielęgnacyjne kosmetyki do stylizacjipielęgnacyjne kosmetyki do stylizacji

Pamiętaj, by nie używać zbyt często środków do stylizacji z zawartością alkoholu, który może  dodatkowo wysuszać włosy kruche, matowe lub zniszczoneDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *