Jak stylizować włosy elektryzujące się?

Stylizacja włosów elektryzujących się to przede wszystkim staranniejsze niż zwykle dobieranie preparatów do układania fryzury i delikatne obchodzenie się z włosami podczas ich suszenia. Odrobina olejku wtarta we włosy wytarte ręcznikiem lub kremu nawilżającego włosy, pomoże w walce z puszeniem, dodatkowo zabezpieczając je przed ciepłem suszarki lub czynnikami zewnętrznymi. Dziś o tym jak stylizować włosy elektryzujące się i na co zwracać uwagę, wybierając środki do stylizacji.

Jak stylizować włosy elektryzujące się

fot. photl.com

Po umyciu

Jak stylizować włosy elektryzujące sięUmyte, odżywione, ale wciąż mokre włosy są bardziej niż zwykle podatne na uszkodzenia. To moment kiedy wymagają od Ciebie najwięcej uwagi. Przy problemie elektryzowania włosów zmień ręcznik frotte na bawełnianą koszulkę lub ręcznik z mikrofibry (szczególnie dotyczy to włosów kręconych i falowanych). Delikatnie odsącz włosy z wody, bez nadmiernego ich tarcia i miętoszenia. Nie przetrzymuj włosów pod turbanem – to powoduje szybsze przetłuszczanie i klapnięcie fryzury w ciągu dnia. Do czesania mokrych włosów używaj grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami lub specjalistycznej szczotki do włosów. Zanim rozczeszesz mokre włosy nanieś na nie odrobinę olejku lub odżywki bez spłukiwania, to zminimalizuje ryzyko uszkodzeń, ciągnięcia, czy szarpania. Każde mikrouszkodzenie włosów potęguje efekt puchu. Pamiętaj, że zanim przystąpisz do stylizacji włosów na szczotce, podsusz je lekko suszarką lub pozostaw do naturalnego podeschnięcia. Stylizacja na ciepło to zawsze stylizacja włosów jeszcze wilgotnych.

Jak stylizować włosy elektryzujące sięJak stylizować włosy elektryzujące się

Polecam odżywkę w sprayu Bamboo Smooth Anti-Breakage Thermal Protectant Spray, emulsję bez spłukiwania Alterna SeaSilk Caviar Photo-Age Defense oraz olejek wzmacniający włosy Alterna Bamboo Smooth Kendi Oil.

Stylizacja włosów

Jak stylizować włosy elektryzujące sięŚródki do stylizacji włosów elektryzujących się powinny zwiększać masę włosów poprzez wypełnienie luk ich porowatej struktury. Dociążone odpowiednio włosy nie zachowują się niczym puch, zyskując na objętości i elastyczności. Postaw na pianki do stylizacji, nawilżające kremy, pomady, olejki lub pasty do włosów. Jeśli masz problem z puszeniem na całej długości nałóż preparat od nasady (omijając skórę głowy), jeśli problem dotyczy określonych partii (końce włosów, czy wycieniowane boki) używaj środka miejscowo. Pamiętaj, by środki te nie zawierały alkoholu, który dodatkowo może wysuszyć włosy. Nie wolno też przesadzić  z ilością używanego preparatu. Do czesania używaj antystatycznych grzebieni i szczotek dobranych do rodzaju swoich włosów lub spryskaj grzebień płynem antystatycznym (szukaj na kosmetykach napisu: anti-frizz). Jeśli suszysz włosy weź pod uwagę, że suszarka do włosów elektryzujących się powinna posiadać możliwość zmiany temperatury na chłodniejszą oraz funkcję jonizacji, dzięki czemu zmniejszysz problem ich puszenia i wygładzisz rozchylone łuski włosów. Włosy suszymy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, od nasady po końce. Suszenie „od niechcenia” i rozdmuchiwanie włosów od dołu, potęguje problem elektryzowania.

Jak stylizować włosy elektryzujące sięJak stylizować włosy elektryzujące się

Polecam olejek wygładzający przed suszeniem Goldwell Keratin Treatment Ultra Rich Oil, pastę stylizującą John Masters Wanilia i Mandarynka z dodatkiem oleju rycynowego oraz piankę nawilżającą i dodającą objętości Alterna Bamboo Volume Weightless Whipped Mausse.

Zapamiętaj, przy elektryzowaniu włosów należy:

  • zmienić szampon na bardziej nawilżający, dociążający strukturę włosa (nie myl z obciążeniem),
  • używać silnie nawilżających odżywek i masek,
  • zaopatrzyć się w odżywkę bez spłukiwania,
  • kupić dobry olej do włosów,
  • unikać stylizatorów z dodatkiem alkoholu,
  • postawić na środki stylizujące dodające włosom masy,
  • używać szczotek i suszarek z funkcją jonizacji,
  • nie suszyć fryzury „pod włos”,
  • być delikatnym dla swoich włosów.

O tym jak pielęgnować włosy elektryzujące się przeczytasz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *