Jedwab do włosów – poznaj jego zalety!

Jedwab do włosów to kosmetyk zawierający naturalne proteiny jedwabiu, służący do wygładzenia niesfornych, matowych lub puszących się pasm włosów oraz nadania fryzurze wysokiego połysku. Kosmetyk nadaje się do pielęgnacji każdego rodzaju włosów, od włosów cienkich, po kręcone, suche lub farbowane. Jedwab na włosy posiada wiele zalet lecz pamiętajmy, że wszystko zalezy od rodzaju włosów.

Jedwab na włosy

Pomimo różnych opinii dotyczących stosowania jedwabiu na włosu warto powiedzieć o nim kilka słów. Przedze wszystkim jest to kosmetyk, który w szybki sposób doda włosom wspaniałą miękkość oraz blask. Jedwab na włosy dodatkowo nawilża je i przede wszystkim wygładzi ich strukturę. Dzięki temu osoby mające włosy zniszczone, przesuszone czy trudne do ułożenia z pewnością zauważą różnicę po zastosowaniu tego kosmetyku. Jedwab na włosy ułatwia rozczesywanie i jest niczym ochrona przed czynnikami zewnętrznymi.

Jaki jedwab do włosów?

Przede wszystkim ten z dużą zawartością protein jedwabiu. Kluczem do  sukcesu  jest właściwa aplikacja preparatu. Jedwab to preparat silnie skoncentrowany dlatego, by uniknąć nadmiernego przetłuszczenia włosów i obciążenia fryzury, kosmetyk nakładamy oszczędnie. Włosom krótkim wystarczy 1 porcja jedwabiu, włosy długie wygładzi 2 do 3 porcji kosmetyku.

jedwab do włosów

 Jak aplikować jedwab na włosy?

jedwab do włosówJedwab nakładamy na dwa sposoby – na włosy mokre, po lekkim ich osuszeniu ręcznikiem oraz na włosy suche, by nadać fryzurze pożądanej gładkości. Kosmetyk rozcieramy najpierw w dłoniach, po czym ruchem głaszczącym rozprowadzamy na długości włosów. Jeśli włosy się przetłuszczają jedwab nakładamy od połowy ich długości, starannie wcierając go w bardziej suche partie włosów (głównie końcówki). Jedwab zawiera często substancje dodatkowo odżywiające włosy.

Takim preparatem jest jedwab do włosów Chi Silk Infusion, który dzięki zawartości witamin, ziół, ceramidów, protein pszenicy, soi i naturalnego jedwabiu, regeneruje i odbudowuje włosy słabe i zniszczone. Kosmetyk działa niczym odżywka bez spłukiwania i jest dla włosów silnie skoncentrowaną bombą witaminową. Jedwab regenerujący Chi nie zawiera w składzie alkoholu, jak większość preparatów tego typu, dzięki czemu pozostawia włosy w dobrej kondycji nie wysuszając ich dodatkowo.

Pamiętaj, że jedwab do włosów to silnie skoncentrowany kosmetyk służący raczej do pielęgnacji (nadanie połysku, wygładzenie) niż stylizacji włosów. Warto robić czasowe przerwy w stosowaniu jedwabiu, bowiem włosy poddawane regularnie działaniu protein jedwabnych mogą ulec przesuszeniu (długofalowe działanie białka, czyli protein).Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *