Kérastase Homme Capital Force Sculpting Gel – żel do stylizacji dla mężczyzn

Kérastase Homme Capital Force Sculpting Gel to żel do stylizacji dla mężczyzn. Kosmetyk nadaje fryzurze trwałość i naturalny wygląd przez wiele godzin. Zadaniem Krzysztofa była obiektywna ocena walorów oraz wad recenzowanego produktu.

Kerastase-Homme-Sculpting-Gel-1b

fot. © Pajmon.com Piotr Bielecki

Zgodnie z naszą formułą żel do stylizacji Kérastase został oceniony w 7 kluczowych kategoriach:

 1. Opakowanie
 2. Zapach i konsystencja
 3. Wydajność
 4. Działanie
 5. Zalety
 6. Wady
 7. Ocena ogólna w skali od 1 do 5

żel do stylizacjiKrzysztof skończył 30 lat, ale w z związku z uprawianiem dużej ilości sportów udało mu się zachować młodzieńczy wygląd i jędrną skórę. Główne problemy skóry oraz włosów wynikają również z aktywności fizycznej. Ogromne ilości potu, wylewanego systematycznie na treningach, sprzyjają występowaniu potówek i drobnych wyprysków, pojawiających się na linii włosów i miejscu zetknięcia z ubraniem. Kosmetyki pielęgnacyjne muszą spełniać u niego dwa wymogi: być dostosowane do sportowego trybu życia i częstego przenoszenia oraz dobrze współpracować z dużą ilością potu na świeżo ogolonej twarzy. Krzysztof preferuje kosmetyki o dobrych składach, praktyczne, dostosowane do jego sportowego trybu życia. O swoich włosach mówi tak:

 • Długość: krótkie.
 • Farbowane: nie.
 • Rodzaj włosów: lekko falowane, delikatne.
 • Problemy z włosami: wrażliwa skóra głowy wymusza traktowanie jej odpowiednimi kosmetykami. Produkty do pielęgnacji nie mogą jej dodatkowo podrażniać. Prócz konieczności mycia głowy zwykle dwa razy dzienne, problematyczna bywa tendencja włosów do przetłuszczania.

żel do stylizacjiKrzysztof testował dla Was kosmetyki do stylizacji męskich fryzur z serii Kérastase Homme Capital Force. W skład zestawu wchodzą:

W tej recenzji Krzysztof opowie Wam co sądzi na temat żelu do włosów Kérastase Homme Capital Force.

1. Opakowanie. Średnich rozmiarów, ciemno zielona tuba stawiana na zamknięciu. Zamknięciem jest klasyczny kapsel, który można otworzyć i zamknąć jedną ręką. W tym jednak przypadku nie słyszę tego charakterystycznego kliku, jaki towarzyszył otwieraniu i zamykaniu kapsla w tubach kosmetyków Alterny. To niby drobiazg, ale wymaga dodatkowej chwili uwagi, zanim wrzucę go do torby; Wyciek kleistego żelu w torbie ze sprzętem, to ostatnia rzecz, na jaką ma się ochotę.

2. Zapach i konsystencja. Zapach tego kosmetyku, podobnie jak w innych z tej serii, jest jego mocną stroną; Wyrazisty na tyle, by nie mieć wątpliwości, ale nie aż tak bardzo, by wyczuwali go wszyscy w około. Guarana, może jeszcze jakieś męskie zioła – to czuć, gdy nakłada się żel na włosy.

3. Wydajność. Tutaj średnio. Żel wymaga jednak nałożenia pewnej ilości, by utrzymać fryzurę na miejscu. Do tego dodajmy, że używałem go często i chętnie – nic dziwnego, że skończył mi się szybciej, niż się spodziewałem.

4. Działanie. Żel do stylizacji Capital Force jest średnio mocnym kosmetykiem; Nie stawia włosów, jak na przysłowiowy „cukier” i zawsze można się jeszcze dodatkowo potargać.

Przy bardzo krótkich włosach nie był wystarczająco mocny i wtedy stawał się praktycznie bezużyteczny. Jednak, gdy włosy już trochę odrosły, spełniał swoje zadanie znakomicie.

żel do stylizacjiżel do stylizacjiżel do stylizacji

5. Zalety. Męska tuba, męski zapach i (przy odpowiednio długich włosach) pewne działanie. Co najważniejsze: nie sypał się, nie łuszczył i nie prószył na włosach. A trafiałem i na takie, marketowe, wynalazki. Ten żel to faktycznie profesjonalny kosmetyk.

6. Wady. O nie do końca pewnym zamknięciu już wspomniałem. To nie jest jakaś poważna wada – klepnięcie drugą dłonią, czy mocniejsze dociśnięcie palcem załatwia sprawę całkowicie. Warto chyba, bym wspomniał o zbyt szybkim efekcie „mokrej włoszki”; Wystarczy nabrać trochę więcej żelu niż powinniśmy i włosy wyglądają na zmoczone deszczem. To pasuje niektórym facetom, zwłaszcza młodszym. Trzeba mieć to na uwadze i na to uważać.

7. Ocena ogólna w skali od 1 do 5. O ile szampony z tej serii były po prostu świetne, tak żel ocenię na mocne 4. Dobry i pewny kosmetyk, ale trzeba się go nauczyć i uważnie z nim obchodzić.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *