Keratynowe prostowanie włosów – kompleksowy przewodnik

Keratynowe prostowanie włosów to rozwiązanie problemu włosów kręconych, puszących się lub niesfornych. Jest to usługa wykonywana w salonach fryzjerskich a także możliwa do wykonania w domu samodzielnie. Wykorzystuje białko zwane keratyną, aby włosy były gładkie i proste.keratynowe prostowanie włosów

Jak działa keratyna na włosy?

Keratyna to budulec włosa, który występuje w dwóch postaciach: włóknistej oraz amorficznej. Postać włóknista keratyny znajduje się w korze i naskórku, zaś postać amorficzna wypełnia szczeliny trzona i łusek włosa. W kosmetykach stosowana jest natomiast keratyna hydrolizowana. Jest to keratyna, która zawiera aminokwasy zbliżone do tych znajdujących się w paznokciach i włosach. Główną zaletą stosowanej w kosmetykach keratyny hydrolizowanej jest umiejętność łączenia się jej z naturalnymi białkami. Dzięki temu możemy mówić o jej bardzo szerokim pozytywnym działaniu na kondycję włosów.

Produkt do keratynowego prostowania włosów zawiera nie tylko keratynę, lecz również szereg innych składników potrzebnych do odżywienia i nawilżenia włosów. W kosmetykach możemy znaleźć antyoksydanty, kwasy tłuszczowe, wyciągi roślinne czy witaminy. Tylko połączenie takich składników zapewnia włosom ochronę i długotrwały efekt prostowania keratynowego. Chroni jednocześnie włosy przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak: chłód, mróz, wiatr czy słońce.

włosy po keratynowym prostowaniu

Zestaw do keratynowego prostowania włosów

Rynek fryzjerski oferuje wiele marek, które w swojej ofercie posiadają kosmetyki do keratynowego prostowania włosów.

W naszym sklepie znaleźć możecie zestawy do keratynowego prostowania włosów od:

  • Encanto – to marka oferująca kosmetyki prosto z Brazylii, a więc stąd, skąd pochodzi keratynowe prostowanie włosów. Produkty marki Encanto opierają się na roślinnych składnikach. Zaliczyć do nich możemy między innymi olej arganowy, sok aloesowy, wyciąg z orzecha kokosowego i wiele innych komponentów które korzystnie wpływają na kondycję włosów.

  • Chenice – marka profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich prosto z USA. Oferuje produkty do keratynowego prostowania włosów, które zawierają hydrolizowaną keratynę oraz silikony, dzięki którym włosy stają się nie tylko wygładzone, ale również odbudowane.

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg polegający na długotrwałym wyprostowaniu falowanych, kręconych włosów oraz zniwelowaniu ich puszenia się. Cały zabieg trwa kilka godzin. Jest to uzależnione od długości i gęstości włosów. Keratynowe prostowanie to kilka kroków, które trzeba wykonać w bardzo precyzyjny sposób, aby odbudować włos i uzyskać maksymalnie najlepszy efekt. Ogólny sposób stosowania powinien wyglądać następująco, choć może się różnić w zależności od kosmetyków, które stosujecie. Warto stosować się do zaleceń producenta:

  1. Umycie włosów szamponem oczyszczającym – pozwoli to na oczyszczenie włosów z wszelkich niedoskonałości i środków do stylizacji oraz otwarcie łuski włosa.

  2. Wysuszenie włosów.

  3. Zaaplikowanie na włosy keratyny – bardzo ważne, aby nałożyć ją dokładnie na pasma, a następnie rozczesać je grubym grzebieniem, aby keratyna została rozprowadzona równomiernie po całej długości pukli. Dzięki temu keratyna wnika w strukturę włosa, powodując jego odżywienie i wypełnienie w nim ubytków. Keratyna na włosach powinna pozostać tak długo, jak zaleca producent na opakowaniu.

  4. Wysuszenie włosów przy pomocy suszarki.

  5. Wyprostowanie włosów za pomocą prostownicy – keratyna zawarta w produkcie wnika we włosy przy zastosowaniu ciepła. Zaleca się prostowanie włosów przy temperaturze do 230°C. Prostowanie musi być wykonane bardzo dokładnie. Dzięki temu możemy liczyć na wspaniałe efekty.

  6. Spłukanie włosów za pomocą letniej wody.

  7. Zastosowanie odżywki do włosów.

  8. Wysuszenie włosów.

Ważne!

Należy pamiętać, aby dwa tygodnie przed zabiegiem keratynowego prostowania włosów oraz dwa tygodnie po nim nie planować farbowania włosów.

Dodatkowo, po samym zabiegu przez okres 48h nie powinno się nic robić z włosami. Nie należy ich myć, spinać czy związywać gumką, gdyż to prowadzić może do odgnieceń na włosach.

Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy?

Nie! Zabieg ten wpływa korzystnie na włosy trudne do ułożenia, puszące się czy falowane. Nie tylko sprawia, że efekt wizualny jest zaskakujący, ale również odżywia włosy i nawilża je. Prostowanie keratynowe pozwala na łatwe układanie włosów. Pamiętajmy, że keratyna to naturalny budulec włosa, a więc nasze pukle po jej zastosowaniu stają się odbudowane i zdecydowanie mocniejsze. Zyskują również blask. W związku z dużą ilością zalet, jakie posiada prostowanie keratynowe, spokojnie można ten zabieg przeprowadzać na włosach rozjaśnianych, farbowanych, suchych czy zniszczonych.

Keratynowe prostowanie w domu

Prostowanie keratynowe to zabieg, który może być wykonywany z powodzeniem zarówno u fryzjera, jak również w domu. Wykonując zabieg u stylisty musimy liczyć się z większymi kosztami za usługę. Natomiast z pewnością fryzjer posiada większe doświadczenie w wykonaniu keratynowego prostowania. Chodzi o sam etap z użyciem prostownicy. Nie przekreśla to jednak możliwości wykonania keratynowego prostowania w zaciszu własnego domu. Jedyne, czego potrzebujecie to: zestaw do keratynowego prostowania włosów, dobra prostownica i ewentualnie mała pomoc drugiej osoby. Wykonując dokładnie krok po kroku etapy zabiegu, możecie się cieszyć od razu wygładzonymi, a przede wszystkim zdrowymi włosami.

Keratynowe prostowanie włosów – efekty

Efektem zabiegu keratynowego prostowania włosów jest zdecydowanie natychmiastowe wygładzenie włosów. Efekt ten powinien utrzymywać się do 4 miesięcy. Zależne jest to jednak również od tego, w jaki sposób będziemy później pielęgnować włosy. Keratynowe prostowanie wpływa korzystnie na wygląd pasm. Stają się one elastyczne, odporne na wilgoć, sprężyste. Są one nawilżone i wygładzone, a przede wszystkim zdrowe. Keratyna bowiem wypełnia ubytki we włosie, dlatego staje się on mocny i odporny na wszelkie uszkodzenia. Dzięki keratynowemu prostowaniu włosów zapomnisz co to puszenie się, elektryzowanie czy #badhairday.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *