Krem do włosów

Krem do włosów to kosmetyk służący do stylizacji włosów suchych, szorstkich, zniszczonych lub pozbawionych objętości. Produktu powinny unikać osoby z włosami przetłuszczającymi się lub dozować krem bardzo oszczędnie. Wielką zaletą kremów do włosów jest fakt, że nie tylko ułatwiają rozczesywanie włosów i układanie fryzury, ale też posiadają silne walory pielęgnacyjne.

Krem do włosów pomaga w utrzymaniu właściwej gospodarki wodnotłuszczowej, dodając włosom przesuszonym wymarzonej sprężystości i masy. Jeśli jesteś posiadaczką loków lub fal krem do włosów powinien obowiązkowo zagościć w Twojej kosmetyczce.

krem do włosów

Włosy kręcone znacznie szybciej tracą wilgoć, często pusząc się i odkształcając. Krem do włosów nawilża przesuszone partie, dodaje elastyczności, podkreśla skręt loków i fal, optycznie zwiększając objętość danej fryzury.

Kremu używamy na wilgotne pasma włosów lub na włosy suche w celu reaktywacji fryzury. Wiele kremów do włosów wymaga dodatkowego podsuszenia ciepłym nawiewem, dzięki czemu cenne substancje odżywcze wiążą się z łuską włosa głębiej. Krem do włosów może być zamiennikiem olejków do włosów, pełniąc funkcję ochronną przed działaniem temperatury i szkodliwych czynników zewnętrznych.

krem do włosówkerastase_nectar_thermique_150ml

Polecamy krem do włosów Matrix, który wygładza włosy niezdyscyplinowane i suche oraz nektar termiczny Kérastase, zapobiegający wysuszaniu, elektryzowaniu i łamaniu się włosów.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *