Modne zdobienie paznokci i kształt paznokci lato 2012

Paznokcie sezonu letniego 2012 to przede wszystkim feria nasyconych barw i symboliczne święto życia. Jednak obok stymulujących i energetycznych kolorów modnych lakierów, równie istotny jest kształt paznokci. Nie da się nie zauważyć, że bardzo często paznokcie na lato 2012 przybierają postać zaokrąglonego migdała. Nadal modne są paznokcie opiłowane prostokątnie, ale taki typ cięcia i opiłowania, najlepiej wygląda w wersji mini. Im więcej zdobień na płytce, tym dłuższy powinien być paznokieć, stąd pomysł na nadanie płytce bardziej zaokrąglonej formy. Modne lakiery do paznokci i równie estetyczny ich kształt to podstawa dla każdej lakieromaniczki. Sezon wiosna/lato 2012 to także okres królowania na paznokciach fantazji, czyli wariacji kolorystycznych, zarezerwowanych dla najbardziej kreatywnych Pań. Poznaj modne zdobienie paznokci i kolory na lato2012.

zdobienie paznokci

Modne paznokcie 2012 | Foto: © jamglamnails.com

Wariacje Ombre Nails na lato

Na wybiegach wciąż króluje Ombre Nails, czyli gradientowy makijaż paznokci, którego główną zasadą jest użycie  różnokolorowych, żywych barw. Najmodniejsze, wakacyjne połączenie kolorów, to lakiery zielone i niebieskie, żółto albo złoto-czarne oraz różowo-granatowe. Bez względu na to jakiego koloru użyjesz, liczy się tylko Twoja inwencja twórcza. W zdobnictwie sezonu 2012 stosujemy zarówno gradient poziomy i pionowy, ale też nowe wariacje Ombre Nails. Bardzo modny motyw to imitacja na płytce paznokcia szachownicy, w najbardziej kontrastowych kolorach lakierów oraz motywy tęczy i geometryczne mozaiki. Jak zrobić Ombre Nails znajdziesz pod tym linkiem.

zdobienie paznokcizdobienie paznokci
zdobienie panokcizdobienie paznokci

Kolorowy French Manicure

French Manicure 2012 nie ma nic wspólnego ze stonowaną klasyką. Współczesny french manicure malujemy modnymi, żywymi barwami, dobierając je według uznania. Na topie będzie kolorowy french paznokci, z wyraźnym, czarnym, złotym lub srebrnym obramowaniem, przywodzącym na myśl metalową lub drewnianą ramę obrazu. Hitem sezonu letniego będzie z pewnością odwrócony French Manicure, wykonany matowymi lakierami do paznokci. Cielisty kolor lakieru, dający efekt „dłoni lalki”, gdy przełamiemy go odwróconym frenchem, daje dość awangardowy rezultat, który nie każdemu przypadnie do gustu.

zdobienie paznokci

Zdobienie paznokci sezonu 2012

Bardzo modnym elementem sezonu letniego będę kamienie ozdobne do paznokci (w złotym, czarnym lub srebrnym odcieniu), stosowane na każdym palcu lub zgodnie z techniką Ombre Nails (np. co druga pytka paznokcia). Tego typu zdobnictwo paznokci pasuje do równie śmiałego makijażu, w barwach pomarańczowych, papuzich, czy niebieskich. Letnie i wiosenne paznokcie to połączenie współczesnej awangardy z przepychem, rodem z dworu Ludwika XVI. Paznokcie 2012 to małe dzieła sztuki, przypominające obrazy w wersji mini i wymagające z pewnością dużo wprawy i inwencji twórczej.

zdobienie paznokci zdobienie paznokci

Jakie kolory lakierów do paznokci będą modne latem znajdziesz poniżej. Zapamiętaj, najmodniejsze zdobienie paznokci na lato 2012 są:

  • kwadratowe i krótkie lub migdałowe i wydłużone,
  • w awangardowym stylu Ombre Nails,
  • zdobione geometrycznymi wzorami,
  • wielobarwne lub cieliste, dające efekt dłoni lalki,
  • z dodatkiem ozdobnych kamieni,
  • pomalowane kolorowym Frech Manicure (normalnym lub odwróconym).

Jakie kolory lakierów do paznokci będą modne latem?

Sezon letni 2012 nie przynosi wielu nowości w kwestii kolorystki lakierów do paznokci. Podobnie, jak jesienią i zimą, wiosną i latem wciąż modne będę barwy żywe i nasycone oraz subtelniejsze odmiany kolorów ziemi. Mimo to, lato 2012 z pewnością nie będzie okresem stagnacji, czy nudy. Nowością jest sposób zdobienia paznokci, ich kszałt oraz fantazyjne dodatki ozdobne, które potrafią odmienić każdą płytkę paznokcia. Jak być modną w lecie i czym malować paznokcie w nadchodzącym, ciepłym sezonie 2012?

czym malować paznokcie

Kolory cukierkowe

Pastele to hit odzieżowy na nadchodzącą wiosnę i lato. Równie wskazane są pastelowo-cukierkowe kolory paznokci. O ile w sezonie zimowym modne były pastele zmrożone i przejrzyste, ale sprawiające wrażenie nienachalnych, wiosna lekko „podkręca” ten trend. Pastelowe kolory lakierów na lato 2012 mają być bardziej nasycone, a mniej przejrzyste, hołdując zasadzie: jeszcze więcej „cukierka w cukierku”. Najmodniejsze pastele to kolory niebieskie, fioletowe, miętowe, różowe i koralowe. Jedynie cieliste odmiany lakierów do paznokci mogą mniej rzucać się w oczy, przybierając skromniejszą i bardziej naturalną postać. Cielisty lakier do paznokci powinien zapewnić Ci efekt dłoni, jak u lalki, czyli zlewać się z kolorem Twego ciała. Jeśli Cię to nie przeraża, postaw na modne cieliste lakiery w matowym lub perłowym odcieniu.  Zapamiętaj: wiosna na paznokciach 2012 powinna być wesoła i smakowita, niczym kolorowe cukierki dla dzieci!

Barwy ziemi i lata

Drugim trendem lata 2012 są znane z okresu poprzedniego barwy ziemi i słońca. Najmodniejszym kolorem wakacji jest żółty, dlatego warto mieć przynajmniej jeden papuzi lakier w swojej kosmetyczce. Równie modna jest butelkowa i trawiasta zieleń, z tą różnicą, że kolor nie musi być jednoznaczny. Teleskopowe lakiery do paznokci, bo o nich mowa, dają różny odcień na płytce paznokcia, w zależności od kąta padania światła. Lakier teleskopowy w butelce, sprawiać może wrażenie zupełnie innego, niż po pomalowaniu nim paznokci. To wielka zaleta tych produktów. Dużą popularnością cieszyć się będą nie tylko perłowe żółcie, złoto, czy zielenie, ale i matowe ich odmiany. Matowa zieleń, beże, brązy czy szarości to kolejny trend lata i wiosny. Zapamiętaj: paznokcie sezonu wiosna/lato 2012 są soczyste, imitując smak i kolor prawdziwych wakacji!

Pomarańczowy sorbet

Trzecią, modną tendencją kolorystyczną na lato 2012 są żywe, neonowe kolory paznokci, przypominające sorbety owocowe. Motyw przewodni to barwa koralowa i pomarańczowo-łososiowe lakiery do paznokci. Drugi trend to neonowe róże i czerwienie. O ile krwiste czerwienie lakierów dodają kobiecie pewnej dozy drapieżności, to koralowa jego odmiana zmienia tą cechę  na bardziej łagodną, odświeżając nasz wizerunek. Podobnie, jak modna fryzura, neonowe lakiery do paznokci zdecydowanie odmładzają. Zapamiętaj: kolory neonowe i pomarańczowe najlepiej komponują się z krótkimi paznokciami!

 

 

Mamy nadzieję, że teraz już nie masz wątpliwości jakie zdobienie paznokci i kolor na sezon wybrać. Szalej, baw się kolorami i korzystaj z naszych porad!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *