Ombre Manicure – jak wykonać najmodniejsze warianty?

jak zrobić Ombre Nails

Technika ombre zawojowała nie tylko świat fryzur, kreując nowe, świetliste uczesania, ale wkroczyła też śmiało do świata makijażu. Ombre, czyli stopniowanie koloru i zabawa nim, sprawdza się nie tylko na włosach, ale i w makijażu ust, oczu, a także paznokci. Ombre Manicure, zwany też Ombre Nails lub Gradient Nails to technika malowania paznokci bazująca na półcieniach i stopniowym przechodzeniu jednego koloru w drugi. Ombre Manicure to pomysł dla znudzonych ciągłą poprawnością makijażu, bo oprócz stopniowania gradacji na każdym paznokciu, oferuje też gamę różnokolorowych lakierów w obrębie całej dłoni. To powód, dla którego Ombre Nails nie jest nudny, wprowadzając do procesu zdobienia paznokci odrobinę szaleństwa i indywidualizmu.

Dziś opowiemy Wam jak zrobić modny Ombre Nails. Poznaj trzy najmodniejsze rodzaje Ombre Manicure.

Manicure Ombre – rodzaje

Ombre Manicure dzieli się na trzy rodzaje. Wybierz swój ulubiony i dowiedz się, jak go wykonać.

Ombre Manicure różnokolorowy

Ombre Manicure różnokolorowy polega na użyciu do makijażu paznokci przynajmniej dwóch odcieni lakierów do paznokci. Lakiery te powinny stanowić jedną rodzinę, czyli wywodzić się z jednej gamy kolorystycznej.

Zdobienie zaczynany od kciuka, malując go na najciemniejszy kolor, kolejny paznokieć malujemy o ton jaśniej. Proces ten kontynuujemy dopóki wszystkie paznokcie, łącznie z kciukiem, nie zostaną ozdobione. Jeśli dysponujesz dwoma odcieniami lakierów, wystarczy stopniować je odpowiednio, malując ich kolejne warstwy dzięki czemu kolor będzie wzmocniony. Możesz malować paznokcie jednym pociągnięciem lakieru, co sprawi, że barwa będzie mniej nasycona. Dobry efekt osiągniesz mieszając ze sobą kolory – metodą prób i błędów otrzymasz odcień lakieru, który wtopi się idealnie w Twoje Ombre Nails.

jak zrobić Ombre Nailsjak zrobić Ombre Nails

Paznokcie, możesz także malować bez zachowania kolejności gradacji. Wystarczy, że pomalujesz paznokcie kolorami pokrewnymi, z podobnej gamy kolorystycznej. Rób to według uznania, nie przejmując się sztywnymi zasadami.

Ombre Nails

Jeśli jesteś odważna spróbuj Skittle Manicure, czyli sposobu malowania paznokci żywymi kolorami, rzucającymi się w oczy. Każdy z nich powinien być w innym odcieniu – im bardziej będzie to oryginalne połączenie i kontrastowa feeria barw, tym lepiej.

Ombre Manicure – gradient pionowy

Gradient Nails (z góry na dół) polecam Paniom, które mają przynajmniej małą wprawę w sztuce zdobienia paznokci. Jeśli nie masz do tego wprawnej ręki, udaj się na pierwszy manicure do salonu kosmetycznego. By stworzyć udany gradientowy makijaż paznokci należy dysponować dwoma lub trzema lakierami w podobnych odcieniach. Cała sztuka zdobienia paznokci techniką Gradient Nails polega na stworzeniu udanego melanżu i subtelnego zanikania koloru lakierów na naszych paznokciach. Do wykonania tego rodzaju Ombre Manicure będziesz potrzebować następujących akcesoriów:

  • wybrane przez siebie lakiery do paznokci,
  • mała gąbeczka do makijażu lub aplikator do cieni,
  • brokat, gdy lubisz wielowymiarowy błysk na paznokciach.

Najpierw zabezpiecz paznokcie bezbarwną bazą pod kolorowy lakier, dzięki czemu łatwiej zmyjesz ciemne kolory i unikniesz nieestetycznych przebarwień płytki. Gąbeczką lub aplikatorem nabierasz odrobinę najjaśniejszego odcienia i malujesz całą płytkę paznokcia metodą stemplowania. Gdy nałożony lakier wyschnie, nakładasz drugi, ciemniejszy odcień na środek płytki lub na koniec paznokcia, za pomocą tej samej metody, czyli robiąc stemple i nierównomierne plamy. Zabieg ten wykonujesz do momentu aż obydwa kolory lakierów stworzą niejednorodną plamę kolorystyczną. Jeśli efekt końcowy Cię nie usatysfakcjonuje nakładasz kolejny, jeszcze ciemniejszy odcień. Po wyschnięciu lakieru, pokryj płytkę bezbarwnym lakierem do paznokci lub lakierem z delikatnym brokatem – uzyskasz tym samym tak modny w tym sezonie metaliczny, lśniący efekt.

Ten typ Ombre Manicure możesz wykonać też w drugą stronę, czyli najpierw pokryć paznokcie najciemniejszym lakierem (bez potrzeby stemplowania), potem stopniując kolor aplikatorem lub gąbką – kolorem średnim i na sam koniec rozjaśniasz koniec paznokci najlżejszym z odcieni lakierów. Przyznam, że bardziej podoba mi się pierwszy typ Ombre Nails, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by eksperymentować i szukać rozwiązań stworzonych dla siebie.

Kolejnym i najłatwiejszym sposobem na zrobienie Ombre Manicure jest pokrycie kwadracika gąbki trzema wybranymi odcieniami lakierów (w formie pasków, jeden przy drugim). Następnie gąbkę dociskamy do każdej płytki paznokcia i przytrzymujemy przez chwilę, by kolor chwycił, jak stempel lub pieczątkę. Na samym końcu robimy tylko konieczne poprawki, niwelując niedociągnięcia. Ten typ Ombre Nails polecam na początek dla wszystkich mniej wprawnych w sztuce zdobienia paznokci.

Ombre Nailsjak zrobić Ombre Nails

Ombre Manicure – gradient poziomy

Jeśli znudził Ci się Ombre Manicure pionowy, możesz skusić się na jego inną wersję – poziomą, malowaną od lewej do prawej. Ten sposób malowania nie wymaga użycia niczego innego poza lakierem do paznokci. Użyj trzech lakierów z tej samej palety kolorystycznej. Najciemniejszym i najjaśniejszym odcieniem pokrywasz boki płytki paznokcia, środek zaś malujesz odcieniem pośrednim. Jeśli po wyschnięciu, efekt nie będzie Cię satysfakcjonował, powtórz całość operacji lub któryś z jej elementów.

Ombre na paznokciach wygląda dobrze, gdy lakiery, których użyjesz będą dobrej jakości oraz nadadzą makijażowi paznokci wysokiego połysku. Polecam popularne wśród gwiazd lakiery do paznokci Duri, które cechuje niezwykła trwałość i różnorodność barw.

Dobrze wykonany Manicure Ombre, podobnie jak właściwie zrobione Ombre Hair, daje niezwykle oryginalne rezultaty i nie ma nic wspólnego z tandetnym wizerunkiem. Ombre Nails to niekonwencjonalny pomysł na jesienną słotę, mroźną aurę za oknem i zły humor od rana. Gotowa do zabawy kolorem?3 odpowiedzi na “Ombre Manicure – jak wykonać najmodniejsze warianty?”

  1. Magdawe pisze:

    Na swoim blogu wstawiam efekty zainspirowania się ombre nails 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *