Neutralizacja metali ciężkich we włosach

Czy masz świadomość, że nadmiar metali we włosach znacząco wpływa na procesy koloryzacji i dekoloryzacji? To dlatego, że w kontakcie z oksydantami metale ciężkie we włosach, zwłaszcza miedź, mogą prowadzić do ich zniszczenia i niedoskonałych efektów koloryzacji. Co więcej koncentracja metali w włosach zależy od ich porowatości oraz jakości wody, którą myjemy pukle w zaciszu domowym jak i na myjce u fryzjera. Podczas każdego mycia włosów cząsteczki metali kumulują się wewnątrz włókien włosa, im bardziej są porowate tym bardziej zachowują się jak gąbka.

Koncentracja metali we włosach Europejek jest bardzo wysoka – powyżej 30%!

Jak zapobiec osadzaniu się metali ciężkich we włosach?

Główną rolę odgrywa Glikoamina, czyli cząsteczka zdolna do wychwytywania metali znajdujących się wewnątrz włókna. Składnik ten jest na tyle mały, że wnika we włókno i neutralizuje cząsteczki metalu wewnątrz włosa. Potrafi „uwięzić” metal i spowodować, że w trakcie zabiegów chemicznych nie ma on kontaktu z tlenem, dzięki temu włosy stają się mniej podatne na uwrażliwienie.

neytalizacja metali ciężkich we włosach

 

Koncern L’Oreala opracował unikalna technologię, zamkniętą w pięknych opakowaniach linii Metal Detox, gwarantującą neutralizacje metali ciężkich. Dzięki niej ryzyko uszkodzeń zostało zmniejszone o 87%, a efekt koloryzacji jest aż w 100% przewidywalny. Gama produktów Metal Detox jest kompatybilna ze wszystkimi markami do koloryzacji i dekoloryzacji.

Metal Detox to nie tylko produkty do stosowania w salonie fryzjerskim. Marka oferuje także preparaty do użytku domowego. Włosy po koloryzacji są skłonne do większego wchłaniania metali ciężkich, powodu codziennej ekspozycji na promienie UV, które łączą się z metalami w kosmykach. Czego efektem są później ciepłe refleksy, wyblakły kolor czy brak zdrowego blasku. 

Aby uzyskać wymarzony kolor podczas dekoloryzacji czy koloryzacji zastosuj dedykowane do tego produkty Metal Detox:

Spray aplikowany na suche włosy przed zabiegiem sprawia, że cząsteczki miedzi zostają zneutralizowane, a włókna włosów zostają zabezpieczone przed zniszczeniem w trakcie zabiegu. Dzięki niemu rezultat kolorystyczny wychodzi powtarzalnie i przewidywalnie, bez żadnych przeszkód czy niespodzianek. W składzie znajduje się glikoamina i Ionene. 

Profesjonalna kuracja neutralizująca metale do stosowania po farbowaniu.

Kosmetyk stosuje się jako trzeci i finalny krok w salonowej pielęgnacji włosów po farbowaniu. Zamyka proces neutralizowania metali znajdujących się we włosach i dzięki temu sprawia, że osiągnięty kolor nie zmienia swojego odcienia, jest trwały i intensywny, a włosy są zabezpieczone przed zniszczeniem.

 Dodatkowo jeśli chcesz jak najdłużej cieszyć się efektem intensywności koloru, warto stosować kosmetyki gamy Metal Detox na dłuższą metę: 

To szampon neutralizujący metale do stosowania po farbowaniu. Kosmetyk doskonale sprawdzi się zarówno przed zabiegiem rozjaśniania, koloryzacji czy balejażu, jak i po nim, w regularnej pielęgnacji pasm farbowanych.

Maska chroni włókno włosa przed odkładaniem się cząsteczek metali.A poza tym zatrzymuje na dłużej pigment we włosie. W efekcie pasma są mocne,mniej porowate, zdrowe i błyszczące,

Ten skoncentrowany olejek do włosów, poza neutralizacją metali ma za zadanie dogłębnie odżywić każdy kosmyk.Po zastosowaniu tego specyfiku pukle są o 97% mniej zniszczone, 2x bardziej błyszczące oraz 2x bardziej odżywione. 

Metale ciężkie we włosach - usuń je

Dla uzyskania najlepszych efektów, polecamy stosować całą linię Metal Detox, na wskutek czego włosy będą piękne, zdrowe i na maksa odświeżone.

Spróbuj, a Twoje włosy na pewno Ci za to podziękują! Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *