Pielęgnacja włosów zimą z Alterna Winter RX

Deszczowa jesień i chłodna zima to pory roku, które wyjątkowo osłabiają kondycję naszych włosów. Fryzura nie dość, że puszy się i elektryzuje pod wpływem wiatru, czy wilgoci, a włosy na długości przesuszają się i łamią, to także cebulki włosów ulegają przemrożeniu. Nowa seria do włosów Alterna Winter Rx to idealna pielęgnacja włosów zimą, eliminująca skutki nieprzyjaznej włosom pogody i dbająca o estetyczny wizerunek naszych fryzur. Oto dwa podstawowe kosmetyki linii Alterna Winter Rx o działaniu leczniczym i antystatycznym.

Zimowa pielęgnacja włosów z Alterna Winter RX

Olejek Alterna Winter RX

pielęgnacja włosów zimąOlejek do włosów Alterna Winter RX Thermal Warming Treatment Oil to preparat o działaniu silnie nawilżającym włosy przesuszone i kruche. Jednak to nie wszystko. Olejek Alterna to nie tylko specjalistyczna odżywka do włosów, ale też kuracja lecznicza skóry głowy. W składzie preparatu znajdziemy między innymi olejki: kokosowy, migdałowy, rozmarynowy, jojoby, a także substancje roślinne i silnie rozgrzewające. Dzięki temu składniki odżywcze maja szansę wniknąć w głębsze warstwy naskórka oraz włosów. Olejek aplikujemy po umyciu głowy, zarówno na skórę, jak i włosy. Produkt pozostawiamy na włosach kilka minut (1-3) po czym dokładnie spłukujemy.

Po użyciu olejku nie jest wymagana dodatkowa odżywka do włosów, chyba, że nasze włosy tego wyraźnie potrzebują. Kurację olejkiem przeprowadzamy 1 lub 2 razy w tygodniu lub dodajemy kilka kropli Alterna Winter Oil do codziennej odżywki do włosów. Olejek do włosów Alterna zapobiega mikro uszkodzeniom włosów podczas trudnych warunków zimowych, zapobiega pękaniu wiązań keratynowych i nadmiernej kruchości włosów, wzmacnia, głęboko nawilża i uelastycznia włosy suche oraz działa leczniczo-kojaco na wrażliwą skórę głowy. Olejek Winter Rx zapewnia także zdrowy połysk i miękkość każdemu rodzajowi włosów. Kosmetyk pachnie nieco orientalnie – wiśnią i kokosem.

Mgiełka Alterna Winter RX

pielęgnacja włosów zimąDrugi krok w zimowej pielęgnacji włosów według Alterny, to kosmetyk o działaniu antystatycznym, dbającym o wizualną jakość naszych fryzur. Mgiełka do włosów Alterna Winter RX Anti Static Spray, zapobiega nadmiernemu puszeniu i elektryzowaniu się włosów. Niestety zimą, gdy większość  z nas nosi czapki, szale i ciepłe kurtki, zjawisko to dotyka niemal wszystkie długie włosy. Ubranie zimowe jest  wówczas jednym z większych wrogów naszych fryzur. Mgiełka do włosów Alterna Winter Spray zamyka łuski włosów, błyskawicznie eliminując wszelkie efekty elektrostatyczne. Spray wygładza suche pasma, nie obciążając nadmiernie fryzury.

Mgiełkę Alterna Winter Rx stosujemy na umytych, odżywionych i wytartych ręcznikiem włosach. Przed użyciem wstrząśnij dobrze butelkę, po czym rozpylaj zawartość z odległości około 6 cm od głowy. Kosmetyku z powodzeniem używamy tez na włosach suchych, by wyeliminować niepożądane elektryzowanie włosów. Spray Altera pchanie wiśnią, kokosem i migdałami, dzięki czemu odświeża fryzurę w ciągu dnia, eliminując z włosów niechciane zapachy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *